Helsinki

Linnaenergia ja loodusliku mänguväljaku õnnestunud tasakaal Helsingi on haruldane – Euroopa linn, mis taastab energia. Täitke oma päevad maailmatasemel arhitektuuri, kunstigaleriide ja muuseumidega; sööge põnevates restoranides, jalutage botaanikaaias ja lõõgastuge saunades, kust avaneb vaade Läänemerele.

 

Soome pealinnas elab rohkem kui 1,4 miljonit inimest – see on riigi suurim linn –, kuid selle rannikuäärne asukoht annab hingata võimaldava avaruse tunde. Rattateed ja lähedalasuvad metsapargid annavad rohkem võimalusi vabas õhus nautimiseks ning saarte võrgustik võimaldab elanikel ja turistidel vähese vaevaga linnast põgeneda.

 

Helsingi on käeulatuses ka Hankost, Stena Line'i valitud sadamast. Tänu heale teedevõrgule saate linnas jõuda vähem, kui kahe tunni pärast praamilt maha sõitmisest – see annab teile rohkem aega Helsingi pakutava nautimiseks.

 

HELSINGI VAATAMISVÄÄRSUSED

Alates sellest, kui linnast sai 1812. aastal Soome pealinn, on Helsingi võtnud vastu väljakutse ehitada linn, mis konkureeriks mistahes Euroopa pealinnaga.

 

Senati väljak on Helsingi kesklinna vanim osa ja koduks paljudele linna kuulsaimatele vaatamisväärsustele, nagu Helsingi katedraal, valitsuse residents ja Helsingi ülikool.

 

20-minutilise jalutuskäigu kaugusel jõuate rahvusmuuseumi, teise neoklassitsistlikku hoonesse, mis kajastab soomlaste lugu eelajaloolistest aegadest tänapäevani ja on ideaalne alguspunkt ajaloohuvilistele.

 

HELSINGI DISAIN

Soome disainiarmastus on kujundanud kõike, alates maa-alustest kirikutest kuni mereäärsete saunadeni. Kaasaegne arhitektuur on kõige paremini nähtav Töölönlahti piirkonnas. Siin on 2018. aastal ehitatud Oodi raamatukogu ja intrigeeriv Temppeliaukio kaljukirik, mis toob vaimsuse sõna otseses mõttes maastikule.

 

Ükski reis Helsingisse ei oleks täielik ilma kuulsa Soome arhitekti Alvar Aalto loomingusse sukeldumata. Ta kujundas ikoonilise Finlandia Halli ja tema kohta saate rohkem teavet moodsas Munkkinemi linnaosas asuvast Aalto majast.

 

Disainiarmastus jätkub nii Disainimuuseumis, kui ka Helsingi jaekauplustes. Marimekko, Artek ja Iittala kaubamärkidel on Helsingis oma disainkauplused ning rõivastest ja mööblist pakatavad vintage-poed on kohalike seas populaarsed.

 

SAUN JA UJUMINE

Soomes on alati saunaaeg, kuid pärast Helsingiga tutvumist vajab teie keha puhkust. Vaadake Hernesaari linnaosas asuvat avalikku sauna- ja restoranikompleksi Löylyt, mis on kuulus oma merevaatega skulpturaalse puithoone poolest.

 

Alternatiivse võimalusena võite teha mõned ringid Allase merebasseinis – linna südames asuvas merespaas ujujatele ja suplejatele. Suvel korraldatakse seal atmosfääri lisamiseks vabaõhukontserte. Leidke see Helsingi turuväljaku lähedalt, mis on samas ka mugav koht köetavas kohvikutelgis tänavatoidu nautimiseks.

 

HELSINGI ÖÖELU

Avastage õhtul elav toidumaastik ühes linna Michelini tärniga pärjatud restoranis või suunduge Kallio linnaossa, kus on bistrood, pop-up restoranid ja ööelu.

 

Kui olete seal suvel, hüpake paati ja ühinege kohalikega, et tähistada suvist pööripäeva muusika, tantsu ja lõkke saatel ühel lahe paljudest saartest. Jätkake pidu ja ostke piletid Flow Festivalile, mis on üks maailma parimaid igal suvel toimuvatest alternatiivmuusikafestivalidest.

 

HELSINGI SAARED

Linna piirides on palju huvitavaid saari. Sõitke Kauppatorilt praamiga Suomellinna saarele – maailmapärandi nimistusse kuuluva 18. sajandi merekindlusesse, kus asuvad muuseumid, punkrid ja II maailmasõja allveelaev. Nautige Didrichseni kunstimuuseumi ja maagilist mereäärset skulptuuriaeda Kuusisaarel. Või nautige Soome pärandit Seurasaaren Ulkomuseos, saaremuuseumis, kus on suur puitmajade kollektsioon, mida külastajad on teretulnud avastama.

 

MIDA VEEL VAADATA

Oma transpordiga on lihtne Helsingist ühepäevareisi ette võtta. Suunduge Porvoo kitsastele munakivisillutisega tänavatele või Fiskarsi käsitöökülla, et tunnetada tõelist Soome kunsti ja kultuuri ning nautida traditsioonilist Soome toitu.

 

Kui plaanite pikemat Soome seiklust, siis Helsingi on vaid mõnetunnise auto- või mootorrattasõidu kaugusel Soome järvistu sädelevast veest, Soome saarestiku rannikualadest või Turu ja Tampere vaatamisväärsustest.

 

Mida iganes te oma puhkuselt Soomes soovite, Stena Line viib teid just sinna, kuhu vaja.

Linnaenergia ja loodusliku mänguväljaku õnnestunud tasakaal Helsingi on haruldane – Euroopa linn, mis taastab energia. Täitke oma päevad maailmatasemel arhitektuuri, kunstigaleriide ja muuseumidega; sööge põnevates restoranides, jalutage botaanikaaias ja lõõgastuge saunades, kust avaneb vaade Läänemerele.

 

Soome pealinnas elab rohkem...

Loe rohkem Loe vähem

Sõitke otse Nynäshamnist Hankosse

Nautige reisi Soome

Alates 72 € üks sõit, auto, juht ja iste

Sõitke otse Nynäshamnist Hankosse

Nautige reisi Soome

Alates 72 € üks sõit, auto, juht ja iste

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega