Tampere

Vooluga kaasa minemine on lihtne, eriti siis, kui teie linn pole veest kunagi liiga kaugel. Tampere asub kahe suure järve vahel ja linn asub Tammerkoski jõe kallastel. Tampere on suurepärase asukohaga mänguväljak Helsingist vaid kahetunnise autosõidu kaugusel.

 

Põhjamaade suurima elanike arvuga sisemaa linn Tampere on Soome suur linna-, majandus- ja kultuurikeskus. Kuid hoolimata kõikidest nendest tegevusest on see linn, mis saab oma tähtsusega hästi hakkama.

 

Turistide seas populaarsesse linna tulevad inimesed nautima piirkonna saunu, muuseume, erinevaid vaatamisväärsusi ja mis võib-olla kõige tähtsam, see on väravaks populaarsesse järvistu piirkonda.

 

Armastame Tamperet, kuid ärge võtke meie sõnu tõe pähe – Tampere on soomlaste lemmikreisikoht nende kodumaal. Ja nad peaksid tõesti seda kõige paremini teadma.

 

TÖÖSTUSLIK PÄRAND

Tampere linnas jõekaldal asuvates punastest tellistest hoonetes asusid kunagi puuvillavabrikud ja tehased. Nüüd on need esteetiliselt ümber kujundatud muuseumide, söögikohtade, kohvikute ja käsitööpoodide elevaks tänavaks.

 

1820. aastatel ehitatud Finlaysoni puuvillavabrik oli esimene hoone Põhjamaades, kus oli elektrivalgustus. Nüüd on selles kino, õlletehas ja mõned huvitavad muuseumid – piiluge spioonimuuseumisse, kui julgete!

 

Ja Tampere turuhoone on Põhjamaade suurim omataoline – juugendhoone on koht, kus saab maitsta kohalikke hõrgutisi ning lõõgastuda kohvi ja kaneelisaiaga.

 

MAAILMA SAUNAPEALINN

Tamperel on maailma saunapealinna maine. Piirkonnas on üle 50 avaliku sauna, alates maakonna vanimast seni kasutusel olevast avalikust saunast Rajaportis; kuni kunstisaunadeni, paadisaunadeni, restoranisaunadeni ja järveäärsetele suitsusaunadeni, mis sobivad suurepäraselt jäisteks talvisteks suplusteks. Kui paljusid saate oma siinviibimise ajal külastada?

 

PEREKONDLIKUD TEGEVUSED

Lastega reisijatele tehke nii, et nemad – ja seega kõik – jääksid rahule sõitudega Tampere seiklusparkidesse ja huviobjektidele.

 

Särkänniemis on adrenaliinirajad piisavalt julgetele ning muinasjutuline talu ja akvaarium pere väikestele, kuid vägevatele liikmetele. Siin on Põhjamaade kõrguselt teine Näsinneula vaatetorn, pakkudes linnulennult vaadet linnale ja järvedele.

 

Vanematele lastele pakub rõõmu Flowpark Varala keskkonnasõbralik seikluspark puulatvades asuv džunglijõusaal, samas kui kõiki julgustatakse olema loominguline Muumimuseos – kunstimuuseumis, mis on pühendatud Tove Janssoni kujuteldavale maailmale.

 

MUUSEUMID

Tampere piirkonnale meeldib muuseum peaaegu sama palju kui saun. Spetsialiseerunud muuseume on külluses, kuid hea koht alustamiseks on Vapriikki – jõeäärne kompleks, mis on koduks laiale ja eklektilisele hulgale erilistele vaatamisväärsustele, sealhulgas loodusloomuuseumile, Soome mängumuuseumile, Soome postimuuseumile ja Soome jäähoki kuulsuste galeriile.

 

MIDA VEEL VAADATA

Tampere on kaunis linn, kuid selle suurim väärtus on asukoht – järvede südames. Ärge jätke kasutamata võimalust võtta ette süstamatk Saimaa järvel, sõita laevaga Savonlinnast Olavinlinna lossi või veeta mõni rahulik päev järveäärses onnis.

Vooluga kaasa minemine on lihtne, eriti siis, kui teie linn pole veest kunagi liiga kaugel. Tampere asub kahe suure järve vahel ja linn asub Tammerkoski jõe kallastel. Tampere on suurepärase asukohaga mänguväljak Helsingist vaid kahetunnise autosõidu kaugusel.

 

Põhjamaade suurima...

Loe rohkem Loe vähem

Sõitke otse Nynäshamnist Hankosse

Nautige reisi Soome

Alates 72 € üks sõit, auto, juht ja iste

Sõitke otse Nynäshamnist Hankosse

Nautige reisi Soome

Alates 72 € üks sõit, auto, juht ja iste

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega