Reisipiirangud

Ühendkuningriigi ja Euroopa järkjärgulisel taasavamisel tuleb püsida kursis uusimate ametlike reisipiirangutega, sh sihtriigi sisenemis- ja testimisnõuetega.  Reisipiirangud võivad tihti muutuda, mistõttu on oluline kontrollida enne broneerimist ja reisimist valitsuse ametlikke saite, et olla kursis uusimate nõuannete ja piirangutega. Need valitsuse saidid on toodud allpool. 

 

Enne reisi veenduge, et teil on sihtkohta sisenemiseks olemas kõik vajalikud COVID-19 dokumendid, kuna ilma nendeta võib reisimine võimatuks osutuda.  Teie vastutate, et igal reisijal oleks olemas kõik vajalikud dokumendid.

 

Teie heaolu on meie prioriteet number üks. Lisateavet meie ohutusmeetmete kohta leiate lehelt Turvaline reisimine.

Viimati uuendatud: 1. august 2022

Valige allpool oma sihtkoht

Reisimine Suurbritanniasse

Ühendkuningriiki ühisest reisipiirkonnast (CTA) reisivad reisijad

 

CTA-st (sh Iiri Vabariigist) pärit reisijad ei pea tegema Covid-19 testi, ei pea täitma reisija asukoha määramise vormi ega läbima karantiini.

 

Reisijad, kes reisivad Ühendkuningriiki Hollandist ja teistest riikidest väljaspool CTA-d

 

Välismaalt Inglismaale saabudes ei pea te tegema Covid-19 testi, ei pea täitma reisija asukoha tuvastamise vormi ega end isoleerima.

 

See kehtib olenemata sellest, kas te olete vaktsineeritud või mitte. Teistes riikides kehtivad endiselt COVID-19 piirangud. Enne reisile minekut kontrollige reisinõuandeid.

 

Rahvatervise nõuded võivad varieeruda sõltuvalt sellest, kus te Ühendkuningriigi viibite.

 

Inglismaa

 

Põhja-Iirimaa

 

Šotimaa

 

Wales

Reisimine Taani

Stena Line’iga Taani reisimiseks peate registreerimisel näitama kehtivat ID-dokumenti


Lisateavet selle kohta, mis piirangud Taanis kehtivad, leiate aadressilt coronasmitte.dk

Reisimine Prantsusmaale

Alates 1. augustist 2022 on Prantsusmaale sisenemisel piiridel tervisekontrolli süsteem kaotatud. Enam ei kehti vaktsineerimistõendi, reisi põhjuse või negatiivse testitulemuse esitamise nõue.

Reisimine Saksamaale

Alates 1. juunist 2022 ei ole reisijad kohustatud esitama tõendit Covid-19 vaktsineerituse, taastumise või testimise kohta. 

 

Vt COVID-19: Saksamaa sissepääsu- ja karantiinireegleid – föderaalne välisministeerium (auswaertiges-amt.de) kõige ajakohasemate reisinõuannete ja eeskirjadega tutvumiseks.

Reisimine Iirimaale

Reisimine Põhja-Iirimaale

 

Põhja-Iirimaale reisivad isikud meie Cairnryan – Belfasti või Liverpool – Belfasti liinidel ei pea tegema PCR- või antigeeniteste, ei pea täitma ühtki asukoha määramise vormi ega olema karantiinis.

 

Teistes riikides kehtivad endiselt COVID-19 piirangud. Enne reisile minekut kontrollige reisinõuandeid.

 

Viimased valitsuse nõuanded leiate siit

 

 

Reisimine Iiri Vabariiki

 

Iirimaale reisijad ei pea tegema PCR- või antigeenitesti, ei pea täitma reisija asukoha määramise vormi ega olema karantiinis. 

 

Iga isik, kellel tekivad COVID-19 sümptomid Iirimaal viibides, peaks järgima HSE juhiseid antigeeni- või PCR-i testimise ja enese isoleerimise kohta vastavalt vajadusele.

 

Viimased valitsuse nõuanded leiate siit

Reisimine Lätti

Alates 1. aprillist 2022 on kaotatud nõue esitada Lätti sisenemisel vaktsineerimistunnistus, tõend paranemise kohta või negatiivne testitulemus. 

 

Kõige ajakohasema teabe reisipiirangute kohta leiate saidilt https://www.mfa.gov.lv/en/information-travellers-latvia-provisions-preventing-spread-covid-19.

Reisimine Hollandisse

23. märtsist alates peavad kõik Ühendkuningriigist Hollandisse suunduvad reisijad esitama kehtiva paberkandjal vaktsineerimistõendi.

 

Hollandisse sisenemisel puuduvad piirangud neile reisijatele, kes elavad Euroopa Liidus / Schengeni viisaruumis või ELi reisieeskirjade programmis osalevas riigis.

 

Lisateavet leiate Hollandi valitsuse saidilt. https://www.government.nl/topics/coronavirus-covid-19/visiting-the-netherlands-from-abroad/checklist-entry

Reisimine Poola

Poola reisides ei ole riigipiiril vaja esitada Covid-19 dokumente ja karantiini jäämine pole nõutud. Teil peab olema kehtiv reisidokument (pass või ID-kaart).

 

Ülaltoodud teave ei ole kõigi eeskirjade ammendav loetelu. Piiri ületava isiku kohustus on tutvuda kõigi reisieeskirjadega ja neid järgida. Poolas võib teavet anda piirivalve.

 

Kõige ajakohasema teabe reisipiirangute kohta leiate aadressilt https://www.gov.pl/web/coronavirus/travel .

Reisimine Rootsi


Stena Line’iga Rootsi reisimiseks peate registreerimisel näitama kehtivat ID-dokumenti

Reisimine Norrasse

Nõuded puuduvad.

 

Norrasse reisides ei ole riigipiiril vaja esitada Covid-19 dokumente. Teil peab olema kehtiv reisidokument (pass või ID-kaart)

 

Piiri ületava isiku kohustus on tutvuda kõigi reisieeskirjadega ja neid järgida.