Millal enne väljumist pean end laevale registreerima?

Reisile registreerimise ajad erinevad sõltuvalt sellest, millise praamiga ja millisest sadamast te reisi alustate ning vastava info leiate oma e-pileti broneerimise kinnitusest. 

 

Sõidukiga reisile registreerimine:

Sõidukiga reisijad peaksid järgima sõidukite reisile registreerimispunktide märke. Esitage oma e-pilet ja muud vajalikud dokumendid meie reisile registreerimise personalile, kes teid hea meelega reisile registreerivad. Kui see on tehtud, suunavad nad teid edasi õigele autorajale, et pardale minekuks valmistuda. 

 

Ilma sõidukita reisile registreerimine: 

Jalgsi reisijad võivad reisile registreeruda reisiterminalis ühes meie teenindusletis või mõnes meie iseteeninduspunktis, kui see on saadaval. Kui registreerite end reisile iseteeninduses, skannige oma e-pileti vöötkood ja seejärel prinditakse teie eest välja pardakaart. Kui vajate mis tahes ajal abi, on töötaja hea meelega valmis teid aitama. 

Palun pidage meeles, et kui te ei saabu reisile registreerimisele õigeaegselt, võib see kaasa tuua teie broneeringu tühistamise ja raha tagasi ei maksta.

Reisijatel palutakse enne sadamasse saabumist veenduda, et neil on olemas vajalikud reisi- ja isikut tõendavad dokumendid (nt passid ja viisad). Stena Line ei ole vastutav juhul, kui reisijal ei õnnestu hankida vajalikke lubasid piiriülesteks reisideks.   

 

Rongi ja laevaga reisijad:

Kui olete broneerinud rongi ja laeva pileti, siis arvestage, et mõne rongi ja laeva teenuse puhul võib rong saabuda pärast viimast reisile registreerumise aega. Reisijad võivad olla kindlad, et nad lubatakse pardale. Kui rong peaks hilinema, võib praami kapten oma äranägemisel need jalgsi reisijad ära oodata.

 

Belfasti sadam (Cairnryanisse) ja Cairnryani sadam

Autode reisile registreerimine algab 2 tundi enne väljumist ja lõpeb 45 minutit enne väljumist.

Jalgsi reisijate, kaasa arvatud rongi ja laeva teenuse reisijate, registreerimine algab 1 tund ja 45 minutit enne väljumist ja lõpeb 45 minutit enne väljumist.

 

Belfasti sadam (Liverpooli) ja Liverpooli sadam

10.30 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja jalakäijatele kell 08.00 ja lõpetatakse kell 09.30.

22.30 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja jalakäijatele kell 19.30 ja lõpetatakse kell 21.30.

 

Dublini sadam ja Holyhead sadam

Autode registreerimine lõpeb 30 minutit enne väljumist. Jalgsi reisijate registreerimine lõpeb 40 minutit enne väljumist.

 

Rosslare’i sadam ja Fishguardi sadam

Sõidukite registreerimine algab 3 tundi enne väljumist ja lõpeb 30 minutit enne väljumist.

Jalgsi reisijate, kaasa arvatud rongi ja laeva teenuse reisijate registreerimine algab 1 tund ja 30 minutit enne väljumist ja lõpeb 30 minutit enne väljumist.

 

Harwichi sadam

9.00 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja jalakäijatele kell 07.45 ja lõpetatakse kell 08.15. 

23.00 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja jalakäijatele kell 20.30 ja lõpetatakse kell 22.15. Mai keskpaigast septembrini algab rohkete sõitjatega väljumistel registreerimine sõidukitele kell 19.30.

 

Kuna reisite riigist, mis asub väljaspool EL-i/Schengenit, kehtivad erinevad reeglid riiki sisenemiseks. Piirikontroll võib võtta kauem aega, sest toll võib teie pagasit ja reisidokumente kontrollida.

 

Hoek van Hollandi sadam

14.15 väljuvatele reisidele (E–R) algab sõidukitele ja jalakäijatele kell 12.30 ja lõpetatakse kell 13.30. Mai keskpaigast septembrini algab rohkete sõitjatega väljumistel registreerimine sõidukitele kell 11.30.

13:45 (P) väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja jalakäijatele kell 12.15 ja lõpetatakse kell 13.00.

22.00 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja jalakäijatele kell 18.45 ja lõpetatakse kell 21.15. Mai keskpaigast septembrini algab rohkete sõitjatega väljumistel registreerimine sõidukitele kell 18.15.

 

Kuna reisite riiki, mis asub väljaspool EL-i/Schengenit, kehtivad erinevad reeglid riiki sisenemiseks. Piirikontroll võib võtta kauem aega, sest toll võib teie pagasit ja reisidokumente kontrollida.

 

Cherbourg'i sadam

Autode reisile registreerimine lõpeb 60 minutit enne väljumist. Jalgsi reisijad saavad piletid kätte kolmapäeviti ja reedeti alates 12.00 ning pühapäeviti alates 10.00. Jalgsi reisijate registreerimine lõpeb 60 minutit enne väljumist.

 

Göteborgi (Taani) ja Frederikshavni sadamad

Reisile registreerumine algab sõidukiga reisijale 60 minutit enne väljumist ja jalgsi reisijatele 45 minutit enne väljumist. Registreerumine lõpeb 30 minutit enne väljumist. 

 

Göteborgi sadam (Kieli)

Reisile registreerumine algab 17.00 (esmaspäevast reedeni) ja 16.00 (laupäeval ja pühapäeval) ning lõpeb jalgsi reisijatele 30 minutit enne väljumist ja sõidukiga reisijatele 60 minutit enne väljumist. 

 

Kieli sadam

Alates 17. juunist kuni 21. augustini 2022 algab reisile registreerumine iga päev kell 14.00 ja lõpeb sõidukitele ning jalgsi reisijatele 30 minutit enne väljumist. Pardale pääseb alates 15.00

 

Teistel kuupäevadel algab reisile registreerimine esmaspäevast reedeni kell 16.00 ja laupäeviti ning pühapäeviti kell 15.00 ja lõpeb sõidukitele ja jalgsi reisijatele 30 minutit enne väljumist. Pardale pääseb esmaspäevast reedeni alates 17.00 ja laupäeviti ning pühapäeviti alates 16.00.

 

Rootsi kruiisireisijad saavad pardale alates 13.15 maabumissilla kaudu.

 

Halmstadi ja Grenaa sadamad

Jalgsi reisijatele, kes alustavad reisi Halmstadi sadamast: reisile registreerumine algab 75 minutit enne väljumist ja lõpeb 60 minutit enne väljumist Halmstad Centralstationis (NB: mitte Rejsecentrumis) ja Stena Line'i buss väljub seejärel Centralstationist pardale minekuks. Kui buss on jaamast väljunud, ei saa see enam tee pealt reisijaid peale korjata. 

Reisijad, kes alustavad reisi Grenaa sadamast: reisile registreerumine algab 45 minutit enne väljumist ja lõpeb 30 minutit enne väljumist

Sõidukid, mis alustavad reisi Halmstadi või Grenaa sadamast: reisile registreerumine algab 60 minutit enne väljumist ja lõpeb 30 minutit enne väljumist.  

 

Rostocki sadam

Sõidukite reisile registreerumine lõpeb 60 minutit enne väljumisaega.

Jalgsi reisijad peavad oma piletid võtma veoseletist vähemalt 45 minutit enne väljumist (veoselett on avatud kell 05.30–22.45 esmaspäevast laupäevani ja 08.15–22.15 pühapäeviti). Jalgsi reisijate registreerimine lõpeb 30 minutit enne väljumist. Transfeerbuss väljub 30 minutit enne reisi väljumist, pärast mida ei ole enam laevale transporti.

 

Trelleborgi sadam

Reisile registreerumine lõpeb 60 minutit enne väljumisaega.

 

Karlskrona ja Gdynia sadamad

Reisile registreerumine lõpeb 60 minutit enne väljumisaega. Rohkem kui 20 inimest koosnevad grupid peavad reisile registreeruma vähemalt 90 minutit enne väljumist. 

Reisijad on kohustatud enne sadamasse jõudmist lugema passi- ja viisaeeskirjade kohta  Stena Line ei ole vastutav, kui reisijal ei õnnestu hankida luba piiri ületamiseks. Lisateavet leiate aadressilt www.msz.gov.pl 

 

Travemünde, Liepāja, Nynäshamni, Hanko ja Ventspilsi sadamad

Reisile registreerumine lõpeb 90 minutit enne väljumisaega.

Contact frequently asked question icon

Seotud küsimused