Kui pikalt enne väljumist pean end laevale registreerima?

Reisile registreerimise ajad erinevad sõltuvalt sellest, millise praamiga ja millisest sadamast te reisi alustate ning vastava info leiate oma e-pileti broneerimise kinnitusest. 

 

Sõidukiga reisile registreerimine:

Sõidukiga reisijad peaksid järgima sõidukite reisile registreerimise punktide märke. Esitage oma e-pilet ja muud vajalikud dokumendid meie registreerimispersonalile, kes teid hea meelega reisile registreerivad. Kui see on tehtud, suunavad nad teid edasi õigele autorajale, et valmistuda pardaleminekuks. 

 

Ilma sõidukita reisile registreerimine: 

Jalgsi reisijad võivad reisile registreeruda reisiterminalis meie teenindusletis või mõnes meie iseteeninduspunktis, kui see on saadaval. Kui registreerite end reisile iseteeninduses, skannige oma e-pileti vöötkood ja seejärel prinditakse teile pardakaart. Kui vajate mis tahes ajal abi, on teenindaja hea meelega valmis teid aitama. 

Palun pidage meeles, et kui te ei jõua reisile registreeruma õigel ajal, võidakse teie broneering tühistada ja raha selle eest tagasi ei maksta.

Reisijatel palutakse enne sadamasse saabumist veenduda, et neil on olemas vajalikud reisi- ja isikut tõendavad dokumendid (nt passid ja viisad). Stena Line ei vastuta selle eest, kui reisijal ei õnnestu hankida vajalikke lubasid piiriülesteks reisideks.   

 

Rongi ja laevaga reisijad:

Kui olete broneerinud rongi ja laeva ühispileti, siis arvestage, et mõne rongi ja laeva teenuse puhul võib rong saabuda pärast viimast reisile registreerumise aega. Sellised reisijad lubatakse kindlasti pardale. Kui rong peaks hilinema, võib praami kapten oma äranägemisel jalgsi reisijad ära oodata.

 

Belfasti sadam (Cairnryanisse) ja Cairnryani sadam

Autode reisile registreerimine algab 2 tundi enne väljumist ja lõpeb 45 minutit enne väljumist.

Jalgsi reisijate, kaasa arvatud rongi ja laeva ühispiletiga reisijate registreerimine algab 1 tund ja 45 minutit enne väljumist ja lõpeb 45 minutit enne väljumist.

 

Belfasti sadam (Liverpooli) ja Liverpooli sadam

10.30 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja reisijatele kell 08.00 ja lõpeb kell 09.30.

22.30 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja reisijatele kell 19.30 ja lõpeb kell 21.30.

 

Dublini sadam ja Holyheadi sadam

Autode registreerimine lõpeb 30 minutit enne väljumist. Jalgsi reisijate registreerimine lõpeb 40 minutit enne väljumist.

 

Rosslare’i sadam ja Fishguardi sadam

Sõidukite registreerimine algab 3 tundi enne väljumist ja lõpeb 30 minutit enne väljumist.

Jalgsi reisijate, kaasa arvatud rongi ja laeva ühispiletiga reisijate registreerimine algab 1 tund ja 30 minutit enne väljumist ja lõpeb 30 minutit enne väljumist.

 

Harwichi sadam

09.00 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja reisijatele kell 07.45 ja lõpeb kell 08.15. 

23.00 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja reisijatele kell 20.30 ja lõpeb kell 22.15. Mai keskpaigast septembrini algab rohkete sõitjatega väljumistel registreerimine sõidukitele kell 19.30.

 

Kuna reisite riigist, mis asub väljaspool EL-i / Schengeni ala, kehtivad riiki sisenemisele teistsugused reeglid. Piirikontroll võib võtta kauem aega, sest toll võib kontrollida teie pagasit ja reisidokumente.

 

Hoek van Hollandi sadam

14.15 väljuvatele reisidele (E–L) algab registreerimine sõidukitele ja reisijatele kell 12.30 ja lõpeb kell 13.30. Mai keskpaigast septembrini algab rohkete sõitjatega väljumistel registreerimine sõidukitele kell 11.30.

13.45 (P) väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja reisijatele kell 12.15 ja lõpeb kell 13.00.

22.00 väljuvatele reisidele registreerimine algab sõidukitele ja reisijatele kell 18.45 ja lõpeb kell 21.15. Mai keskpaigast septembrini algab rohkete sõitjatega väljumistel registreerimine sõidukitele kell 18.15.

 

Kuna reisite riiki, mis asub väljaspool EL-i / Schengeni ala, kehtivad teistsugused reeglid riiki sisenemiseks. Piirikontroll võib võtta kauem aega, sest toll võib kontrollida teie pagasit ja reisidokumente.

 

Cherbourgi sadam

Autode reisile registreerimine lõpeb 60 minutit enne väljumist. Jalgsi reisijad saavad piletid kätte kolmapäeviti ja reedeti alates 12.00 ning pühapäeviti alates 10.00. Jalgsi reisijate registreerimine lõpeb 60 minutit enne väljumist.

 

Göteborgi (Taani suunal) ja Frederikshavni sadamad

Reisile registreerimine algab sõidukiga reisijale 60 minutit enne väljumist ja jalgsi reisijatele 45 minutit enne väljumist. Registreerimine lõpeb 30 minutit enne plaanijärgset väljumist. 

 

Göteborgi sadam (Kieli suunal)

Reisile registreerimine algab 17.00 (E–R) ja 16.00 (L, P) ning lõpeb jalgsi reisijatele 30 minutit enne väljumist ja sõidukiga reisijatele 60 minutit enne väljumist. 

 

Kieli sadam

17. juunist 21. augustini 2022 algab reisile registreerimine iga päev kell 14.00 ja lõpeb sõidukitele ning jalgsi reisijatele 30 minutit enne väljumist. Pardale pääseb alates 15.00

 

Teistel kuupäevadel algab reisile registreerimine esmaspäevast reedeni kell 16.00 ning laupäeviti ja pühapäeviti kell 15.00 ja lõpeb sõidukitele ja jalgsi reisijatele 30 minutit enne väljumist. Pardale pääseb esmaspäevast reedeni alates 17.00 ning laupäeviti ja pühapäeviti alates 16.00.

 

Rootsi kruiisireisijad saavad pardale alates 13.15 maabumissilla kaudu.

 

Halmstadi ja Grenaa sadamad

Jalgsi reisijad võivad Halmstadi sadamast välja sõita ainult 26. juunist 13. augustini. Väljaspool neid kuupäevi peab reisima sõidukiga. Kui autota reisimine on lubatud, toimub laevale registreerimine Halmstadi peavaksalis. Pange tähele, et jalgsi reisijad ei saa sadamas reisile registreeruda; sadamas saavad reisile registreeruda ainult sõidukiga reisijad. Jalgsi reisijate registreerimine Halmstadi peavaksalis algab 75 minutit enne väljumist ja lõpeb 60 minutit enne laeva väljumisaega. Stena Line’i süstikbuss viib reisijad peavaksalist praamile. Kui buss on jaamast väljunud, ei võta see tee peal enam reisijaid peale.  

Jalgrattaga võib reisida igal ajal, kuid täiskasvanutel ja lastel peab sel juhul olema eraldi sõidukorras jalgrattad; väikelapsed võivad reisida turvalisel jalgrattaistmel või haagises, mis on kinnitatud täiskasvanu jalgratta külge. Lubatud on ka tandemrattad ja haagised väikestele lastele, kuid igal inimesel peab olema oma istekoht. 

 

Jalgsi reisijad saavad alustada reisi Grenaa sadamast ainult 26. juunist 13. augustini. Reisile registreerimine algab 45 minutit enne väljumist ja lõpeb 30 minutit enne väljumist

Jalgrattaga võib reisida igal ajal, kuid täiskasvanutel ja lastel peab sel juhul olema eraldi sõidukorras jalgrattad; väikelapsed võivad reisida turvalisel jalgrattaistmel või haagises, mis on kinnitatud täiskasvanu jalgratta külge. Lubatud on ka tandemrattad ja haagised väikestele lastele, kuid igal inimesel peab olema oma istekoht. 

 

Sõidukid, mis alustavad reisi Halmstadi või Grenaa sadamast: reisile registreerimine algab 90 minutit enne väljumist ja lõpeb 30 minutit enne väljumist.  

 

Rostocki sadam

Sõidukite reisile registreerimine lõpeb 60 minutit enne väljumisaega.

Jalgsi reisijad peavad oma piletid võtma veoseletist vähemalt 45 minutit enne väljumist (veoselett on avatud esmaspäevast laupäevani kell 05.30–22.45 ja pühapäeviti kell 08.15–22.15). Jalgsi reisijate registreerimine lõpeb 30 minutit enne väljumist. Transfeerbuss väljub 30 minutit enne reisi väljumist, pärast seda ei toimu enam laevale vedu.

 

Trelleborgi sadam

Reisile registreerimine lõpeb 60 minutit enne väljumisaega.

 

Karlskrona ja Gdynia sadamad

Reisile registreerimine lõpeb 60 minutit enne väljumisaega. Rohkem kui 20 inimesest koosnevad grupid peavad reisile registreeruma vähemalt 90 minutit enne väljumist. 

Reisijad on kohustatud enne sadamasse jõudmist lugema passi- ja viisaeeskirju. Stena Line ei vastuta selle eest, kui reisijal ei õnnestu hankida luba piiri ületamiseks. Lisateavet leiate aadressilt www.msz.gov.pl 

 

Travemünde, Liepāja, Nynäshamni, Hanko ja Ventspilsi sadamad

Jalgsi reisijate registreerimine lõpeb 60 minutit enne planeeritud väljasõiduaega ja autoga reisijate registreerimine 90 minutit enne väljumist.