Kas ma saan oma lemmiklooma kaasa võtta?

Muidugi! Ärge jätke reisile minnes maha oma neljajalgset sõpra, kes on osa perekonnast! Võtke ta kaasa, et saaksite temaga seiklusi jagada ja lõbutseda. Stena Line'i laevadel on lemmikloomad teretulnud ja saate broneerida oma sõbrakesele koha koertealal (soovitame teil koertealal koha saamiseks teha eelbroneeringu), võtta ta pardale kaasa (järgides teatud reegleid) või hoida teda oma autos (see ei ole teatud liinidel lubatud, nii et uurige enne sõitu täpsemalt).  Mõnel meie praamil on lemmikloomaga reisijatele mõeldud kajutid, mida saab ka eelbroneerida.

____________________________________________________________________________

 

Mis siis, kui reisin koos juhtkoera, kuulmiskoera või autistliku inimese abikoeraga?

 

Juhtkoerad, kuulmiskoerad ja autistlike inimeste abikoerad on teretulnud kõikides sadamapiirkondades ja kõikidel laevadel ning neil on õigus reisida tasuta.  Neil on kõigil Stena Line’i liinidel ja laevadel täielik juurdepääs reisijate tekkidele. Kõikidel juht-, kuulmis- ja autistlike inimeste abikoertel peavad sadamas reisile registreerimisel olema vajalikud dokumendid ning nad peavad reisi ajal kandma kogu aeg ettenähtud rakmeid ja veste. Iiri mere liinidel abikoertele kehtivate reeglitega saate tutvuda allpool.

____________________________________________________________________________

 

Milliseid vaktsiine on mu lemmikloomal vaja?

 

Kui reisite Suurbritanniasse ja Euroopasse, peavad lemmikloomadel olema dokumendid, mis näitavad, et peamised vaktsiinid on tehtud. Palun pange tähele, et kõigi seadusest tulenevate nõuete täitmiseks on teie kohustus esitada kõik vajalikud dokumendid ja teha kõik vajalikud korraldused, vajadusel ka seoses karantiiniga.

 

Mandri-Euroopast Ühendkuningriiki reisimiseks peavad koerad läbima paelussivastase ravikuuri vähemalt 24–120 tundi enne pardale registreerimist. ELi lemmikloomapass peab sisaldama ravikuuri läbimise aega ja kuupäeva.  Põhja-Iirimaa elanikud saavad teavet aadressilt https://www.daera-ni.gov.uk/articles/travelling-pets , kuigi lemmikloomade mittekaubanduslikul transpordil Põhja-Iirimaa ja Suurbritannia vahel ei ole vaja lemmikloomapassi ega tavakontrolle, kui ei ole teatatud teisiti.

 

Lemmikloomad peavad olema vaktsineeritud marutaudi vastu.  Kõigepealt veenduge, et teie lemmikloomal on mikrokiip, vastasel juhul ei lähe vaktsineerimine arvesse.  Koer peab olema enne vaktsineerimist vähemalt 12 nädalat vana ja vaktsineerimine peab reisi jooksul kehtima.  Peale marutaudi vaktsiini peate enne reisimist ootama 21 päeva.

____________________________________________________________________________

 

Kas mu lemmikloomal on vaja lemmikloomapassi?

 

Loomade nagu koerte, kasside ja tuhkrutega reisimist reguleerivad ELi lemmikloomapassi tingimused. ELi lemmikloomapass või looma tervisetõend asendavad kõiki passe või muid dokumente, mida on Euroopas varem lemmikloomadega reisimiseks kasutatud, sh PETS-dokumenti. ELi lemmikloomapassi saab hankida volitatud veterinaarilt pärast mikrokiibi paigaldamist ja edukat vereanalüüsi.

 

Alates 1. jaanuarist 2021 ei kehti enam ELi lemmikloomapassid, mis on väljastatud Suurbritannias või Põhja-Iirimaal enne 31. detsembrit 2020. Vahemeetmena saavad Põhja-Iirimaa loomaomanikud võtta ühendust oma veterinaariga, kes ajakohastab nende lemmikloomapassi reisimise võimaldamiseks. Uued Ühendkuningriigi (Põhja-Iirimaa) märgistusega ELi lemmikloomapassid jagatakse veterinaarpraksistele ettenähtud ajal.


Brexiti nõuanded: 1. jaanuaril 2021 muutusid reeglid oma koera, kassi või tuhkruga Suurbritanniast ELi reisimiseks. Lisateavet leiate aadressilt GOV.UK.

 

Palun pange tähele, et kõigi seadusest tulenevate nõuete täitmiseks on teie kohustus esitada kõik vajalikud dokumendid ja teha kõik ettevalmistused, vajadusel ka seoses karantiiniga.

____________________________________________________________________________

 

Milliseid dokumente on mu lemmikloomal vaja?

 

ELi lemmikloomade liikumise korra kohaselt peavad kõik lemmikloomast koerad, kassid ja tuhkrud, kes liiguvad ELi liikmesriikide vahel, vastama samadele loomade tervist puudutavatele reeglitele. Kõik Iiri Vabariigi ja Ühendkuningriigi, Ühendkuningriigi ja Mandri-Euroopa ning Euroopa riikide vahel reisivad lemmikloomad peavad olema kiibistatud ja neil peab olema lemmikloomapass. Lisateavet lemmikloomade reisimises 29. detsembril 2014 rakendatud muudatuste kohta leiate leiate järgmist linki klõpsates – ELi lemmikloomade reisisüsteem.

 

Palun pange tähele, et kõigi seadusest tulenevate nõuete täitmiseks on teie kohustus esitada kõik vajalikud dokumendid ja teha kõik ettevalmistused, vajadusel ka seoses karantiiniga.

____________________________________________________________________________

 

Kas mu lemmikloom peab olema kiibistatud?

 

Kõik Iiri Vabariigi ja Ühendkuningriigi või Mandri-Euroopa ning Ühendkuningriigi ja Mandri-Euroopa vahel reisivad lemmikloomad peavad olema kiibistatud ja neil peab olema lemmikloomapass. Teie lemmikloomal peab olema heakskiidetud elektrooniline transponder (mikrokiip), et volitatud veterinaar saaks seda tuvastada. Lemmikloomade elektrooniliste identifitseerimisnumbrite registreerimisega tegeleb mitu organisatsiooni. Registris olemine võib aidata üles leida ka ära jooksnud lemmiklooma. 

 

Palun pange tähele, et kõigi seadusest tulenevate nõuete täitmiseks on teie kohustus esitada kõik vajalikud dokumendid ja teha kõik ettevalmistused, vajadusel ka seoses karantiiniga.

____________________________________________________________________________

 

Millised on reeglid lemmikloomadega reisimiseks pärast Brexitit?

 

1. jaanuaril 2021 muutusid reeglid oma koera, kassi või tuhkruga Suurbritanniast ELi (kaasa arvatud Suurbritanniast Iiri vabariiki) reisimiseks. Lisateavet leiate allolevatelt linkidelt.

Lemmikloomadega reisimine Suurbritanniast Euroopa Liitu >>

Lemmikloomadega reisimine Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa vahel >>

Lemmikloomadega reisimine Iiri Vabariigist Suurbritanniasse >>

___________________________________________________________________________

 

Kui mu lemmikloom jääb sõidukisse, kas saan teda sõidu ajal vaatamas käia?

 

See võib olla lubatud, kuid erineb laevati ja seda ei saa garanteerida.  Lisateabe saamiseks võtke broneeringu tegemise ajal ühendust meie meeskonnaga.

____________________________________________________________________________

 

Mis siis, kui reisin rohkem kui 5 lemmikloomaga?

 

Alates 29. detsembrist 2014 kehtivad ELi lemmikloomade reisisüsteemi muudatuste tõttu rohkem kui viit lemmiklooma vedavatele sõidukitele täiendavad reeglid. Lisateabe saamiseks klõpsake lingil ELi lemmikloomade reisisüsteem.

 

Kui reisite 6 või enama lemmikloomaga, et osaleda võistlusel või näitusel, peate täitma kaubandusliku veo erandi deklaratsiooni. Peaksite broneeringu tegema meie kõnekeskuse kaudu, esitama võistlusel või näitusel osalemise kohta tõendi ja esitama reisile registreerumisel erandi deklaratsiooni. 

 

Kui reisite 6 või enama lemmikloomaga ja ei reisi võistlusele ega näitusele, peate broneeringu tegema meie kaubaveoosakonna kaudu ja esitama kõik vajalikud dokumendid loomade kaubanduslikuks vedamiseks.

 

NB! 6 või enama lemmikloomaga ei ole võimalik reisida Harwichi – Hoek van Hollandi liinil.

 

Kasulikud lingid (Ühendkuningriik)

 

Erandi deklaratsiooni vormid

Põhja-Iirimaalt lemmikloomadega reisimine

Lemmikloomade kaubanduslik vedu Põhja-Iirimaalt 

Ühendkuningriigi valitsuse nõuanded elusloomade veoks

____________________________________________________________________________

 

Ma reisin hobustega, kas ma saan teha broneeringu internetis?

 

Kuni 12 m pikkusele hobuveokaubikule saab koha broneerida veebis meie Belfasti – Cairnryani ja Belfasti – Liverpooli liinidel, Rootsi ja Taani vahelistel liinidel ning Rootsi ja Saksamaa vahelistel liinidel. Neil liinidel tuleb üle 12 meetri pikkuse sõiduki koht broneerida meie veoosakonna kaudu. Rootsi ja Poola vahel reisimiseks saab broneerida koha kuni 14 m hobuveokaubikule. Kõigi teiste liinide puhul broneerige koht Stena Line Freighti kaudu.

 

____________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Cairnryani – Belfasti liinil

 

Lemmikloomad saavad tasuta reisida sõidukites, meie koertealal ja turvalistes lemmikloomapuurides (max suurus: 80 x 52 x 52 cm), kuid neile tuleb koht eelbroneerida (v.a abiloomad). Seda saab teha broneerimise etapis "Stena Plus ja lisateenused pardal".

 

Meie koerteala sobib koduloomadele, näiteks kassidele ja koertele. Kui veate kariloomi, eksootilisi, ohtlikke või suuremaid lemmikloomi, peate enne broneerimist võtma ühendust klienditeenindusega, et teha kindlaks, kas pardal olevad rajatised sobivad looma/lemmiklooma ohutuks transportimiseks.

 

Autoga reisides

Koertealale saab koha ette broneerida lisatasuta või kui soovite, võib teie lemmikloom jääda ülesõidu ajaks ka teie sõidukisse või turvalisse transpordipuuri (max suurus 80 × 52 × 52 cm). 

 

Stena Superfast VII ja Stena Superfast VIII laevadel on spetsiaalne loomaala, kus väikestel kassidel ja koertel on lubatud sõita koos omanikuga, kui nad viibivad ülesõidu ajal väikeses transpordipuuris (max suurus 80 × 52 × 52 cm). Loom peab jääma transpordipuuri kogu sõidu ajaks ja teda ei ole lubatud viia teistesse reisijatealadesse. Lemmikloomale tuleb koht loomaalal eelbroneerida. Kui kassil või koeral ei ole eelbroneeritud kohta või kui ta ei mahu ettenähtud väikesesse transpordipuuri, ei tohi teda pardale lemmikloomaalasse viia. Kui liini teenindab mõni teine laev, ei ole lemmikloomad reisijatealades lubatud.

 

Autota reisijad, kes ei kasuta spetsiaalset lemmikloomaala, saavad lemmikloomale broneerida koha koertealas.

 

NB!  Transpordipuurina ei ole lubatud kasutada kandekotti. Te ei saa oma lemmiklooma pardale tuua, kui teil ei ole kaasas sobivat lemmiklooma transpordipuuri, mis sulgub turvalise luugi/tõmbluku/lukumehhanismiga ja millesse teie lemmikloom on täielikult suletud. Igale lemmikloomale tuleb koht eelbroneerida, sest igale reisile on lubatud piiratud arv transpordipuure.

 

Abikoer on lubatud kõikidesse avalikesse kohtadesse sadamates ja laevadel ning tal on õigus tasuta reisida, kui ta on rakmetes või rihma otsas ja vastab järgmistele nõuetele:

 • ta peab olema saanud erikoolituse puudega isiku abistamiseks ja vastava tunnistuse organisatsioonilt, mis on üleilmselt abikoerte organisatsioone akrediteerivate rahvusvahelise abikoerte ühingu (ADI) või rahvusvahelise juhtkoerte liidu (IGDF) täieõiguslik liige; või
 • kui ADI või IGDF ei tunnista teda abikoerana ja ta ei ole emotsionaalse toe koer, peab kvalifitseeritud koeratreener esitama kirjaliku tõendi, et loom on sertifitseeritud vastavalt ADI nõuetele, mis käsitlevad abikoera avalikus kohas kasutamist (vt https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Kui teie koer ei vasta ülaltoodud nõuetele või on emotsionaalse toe koer, keda ADI või IGDF abikoerana ei tunnista, ei tohi teie koer ühiskasutataval alal reisida. Sellisel juhul broneerige oma koerale koht, mis võimaldab reisida lemmikloomaga meie tavareeglite kohaselt.

Teie koer peab kandma identifitseerivaid rakmeid, rätikut, rihma või koeravesti, et laeva meeskond ja teised reisijad tunneksid ta kohe ära.

Järgime võrdsuse ja inimõiguste komisjoni suuniseid, mille leiate siit (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

See eeskiri kehtib ainult abikoertele; kõik muud abiloomad peavad reisima lemmikloomana meie tavaeeskirjade järgi.

 

 

Stena Superfast VII ja Superfast VIII laeva pardal tohib emotsionaalse toe koer reisida Cairnryani – Belfasti liinil lemmiklooma transpordipuuris (max suurus: 80 x 52 x 52 cm). Emotsionaalse toe koerad peavad oma ülesande täitmiseks saama kirjaliku kinnituse vaimse tervise spetsialistilt või perearstilt. Emotsionaalse toe koerale tuleb koht broneerida kõnekeskuse kaudu.

____________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Liverpooli – Belfasti liinil

 

Autoga reisides

Soovitame teil Liverpooli – Belfasti liinil koerale koha koertealal ette broneerida. Koera koha eest tuleb maksta lisatasu igal reisil ja koha saab broneerida etapis „Stena Plus ja lisateenused pardal“. Koerale koha broneerimine võimaldab teil kogu reisi ajal juurdepääsu oma lemmikloomale. Lisaks koera külastamisele saate teda piiratud tingimustes jalutama viia ja saadaval on tasuta koeratoit.

 

Kui reisite suure koeraga, pange tähele koera majutuskambri mõõtmeid sellel liinil: sügavus: 100 cm, kõrgus: 82,5 cm, laius: 75 cm

 

NB! Teatud koeratõud on sõidukis oleva kuumuse / halva õhuringluse suhtes tundlikumad. Soovitame omanikel kasutusele võtta täiendavad ettevaatusabinõud ja kasutada koera majutusteenust, kui see on saadaval.

 

Jalgsi reisides

Lemmikloomad ei ole pardal kajutites ega muudel reisijate aladel lubatud. Peate koha koeraalal , mis asub päikesetekil, ette broneerima; see võimaldab teil oma lemmiklooma kogu reisi jooksul vaatamas käia. Lisaks koera külastamisele saate teda piiratud tingimustes jalutama viia ja saadaval on tasuta koeratoit. Koera majutusele kehtib lisatasu igal laevareisil ja koera majutuse saab broneerimisprotsessi käigus broneerida jaotises „Stena Plus ja lisateenused pardal“.

 

Kui reisite suure koeraga, pange tähele koera majutuskambri mõõtmeid sellel liinil: sügavus: 100 cm, kõrgus: 82,5 cm, laius: 75 cm

 

Abikoer on lubatud kõikidesse avalikesse kohtadesse sadamates ja laevadel ning tal on õigus tasuta reisida, kui ta on rakmetes või rihma otsas ja vastab järgmistele nõuetele:

 • ta peab olema saanud erikoolituse puudega isiku abistamiseks ja vastava tunnistuse organisatsioonilt, mis on üleilmselt abikoerte organisatsioone akrediteerivate rahvusvahelise abikoerte ühingu (ADI) või rahvusvahelise juhtkoerte liidu (IGDF) täieõiguslik liige; või
 • Kui ADI või IGDF ei tunnista koera abikoerana ja ta ei ole ka emotsionaalse toe koer, peab kvalifitseeritud koeratreener esitama kirjaliku tõendi, et loom on sertifitseeritud vastavalt ADI nõuetele, mis käsitlevad abikoera kasutamist avalikus kohas (vt https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Kui teie koer ei vasta ülaltoodud nõuetele või on emotsionaalse toe koer, keda ADI või IGDF abikoerana ei tunnista, ei tohi teie koer ühiskasutataval alal reisida. Sellisel juhul broneerige oma koerale koht, mis võimaldab reisida lemmikloomaga meie tavareeglite kohaselt.

Teie koer peab kandma identifitseerivaid rakmeid, rätikut, rihma või koeravesti, et laeva meeskond ja teised reisijad tunneksid ta kohe ära.

Järgime võrdsuse ja inimõiguste komisjoni suuniseid, mille leiate siit (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

See eeskiri kehtib ainult abikoertele; kõik muud abiloomad peavad reisima lemmikloomana meie tavaeeskirjade järgi.

____________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Holyheadi – Dublini liinil

 

Autoga reisides

Kohta koertealal saab broneerida lisatasuta või kui soovite, võib teie lemmikloom kogu sõidu ajaks jääda sõidukisse. Saate koha koertealal broneerida etapis „Stena Plus ja lisateenused pardal“. Palun pange tähele, et koerteala kohtade arv on piiratud. Peate meile broneerimisel ette teatama, et kavatsete lemmiklooma reisile kaasa võtta.

 

Jalgsi reisides

Kohta koertealal saab broneerida lisatasuta. Saate koha koertealal broneerida etapis „Stena Plus ja lisateenused pardal“. Pange tähele, et meil on koertealal saadaval piiratud arv kohti. Peate meile broneerimisel ette teatama, et kavatsete lemmiklooma reisile kaasa võtta.

 

Stena Estridi koerapuuri mõõtmed:
laius: 110 cm, kõrgus: 80 cm, sügavus: 90 cm
laius: 100 cm, kõrgus: 80 cm, sügavus: 100 cm
laius: 210 cm, kõrgus: 80 cm, sügavus: 100 cm

Stena Adventureri koerapuuri mõõtmed:
laius: 65 cm, kõrgus: 72 cm, sügavus: 100 cm

 

Abikoer on lubatud kõikidesse avalikesse kohtadesse sadamates ja laevadel ning tal on õigus tasuta reisida, kui ta on rakmetes või rihma otsas ja vastab järgmistele nõuetele:

 • ta peab olema saanud erikoolituse puudega isiku abistamiseks ja vastava tunnistuse organisatsioonilt, mis on üleilmselt abikoerte organisatsioone akrediteerivate rahvusvahelise abikoerte ühingu (ADI) või rahvusvahelise juhtkoerte liidu (IGDF) täieõiguslik liige; või
 • Kui ADI või IGDF ei tunnista koera abikoerana ja ta ei ole ka emotsionaalse toe koer, peab kvalifitseeritud koeratreener esitama kirjaliku tõendi, et loom on sertifitseeritud vastavalt ADI nõuetele, mis käsitlevad abikoera kasutamist avalikus kohas (vt https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Kui teie koer ei vasta ülaltoodud nõuetele või on emotsionaalse toe koer, keda ADI või IGDF abikoerana ei tunnista, ei tohi teie koer ühiskasutataval alal reisida. Sellisel juhul broneerige oma koerale koht, mis võimaldab reisida lemmikloomaga meie tavareeglite kohaselt.

Teie koer peab kandma identifitseerivaid rakmeid, rätikut, rihma või koeravesti, et laeva meeskond ja teised reisijad tunneksid ta kohe ära.

Järgime võrdsuse ja inimõiguste komisjoni suuniseid, mille leiate siit (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

See eeskiri kehtib ainult abikoertele; kõik muud abiloomad peavad reisima lemmikloomana meie tavaeeskirjade järgi.

 

Pange tähele, et sellel liinil ei saa lemmikloomi kandekotiga pardale tuua.

____________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Fishguardi – Rosslare’i liinil

 

Autoga reisides

Kohta koertealal saab broneerida lisatasuta või kui soovite, võib teie lemmikloom kogu sõidu ajaks jääda sõidukisse. Saate koha koertealal broneerida etapis „Stena Plus ja lisateenused pardal“. Pange tähele, et meil on koertealal saadaval piiratud arv kohti. Peate meile broneerimisel ette teatama, et kavatsete lemmiklooma reisile kaasa võtta.

 

 

Jalgsi reisides

Kohta koertealal saab broneerida lisatasuta. Saate koha koertealal broneerida etapis „Stena Plus ja lisateenused pardal“. Pange tähele, et meil on koertealal saadaval piiratud arv kohti. Peate meile broneerimisel ette teatama, et kavatsete lemmiklooma reisile kaasa võtta.

 

Abikoer on lubatud kõikidesse avalikesse kohtadesse sadamates ja laevadel ning tal on õigus tasuta reisida, kui ta on rakmetes või rihma otsas ja vastab järgmistele nõuetele:

 • ta peab olema saanud erikoolituse puudega isiku abistamiseks ja vastava tunnistuse organisatsioonilt, mis on üleilmselt abikoerte organisatsioone akrediteerivate rahvusvahelise abikoerte ühingu (ADI) või rahvusvahelise juhtkoerte liidu (IGDF) täieõiguslik liige; või
 • Kui ADI või IGDF ei tunnista koera abikoerana ja ta ei ole ka emotsionaalse toe koer, peab kvalifitseeritud koeratreener esitama kirjaliku tõendi, et loom on sertifitseeritud vastavalt ADI nõuetele, mis käsitlevad abikoera kasutamist avalikus kohas (vt https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Kui teie koer ei vasta ülaltoodud nõuetele või on emotsionaalse toe koer, keda ADI või IGDF abikoerana ei tunnista, ei tohi teie koer ühiskasutataval alal reisida. Sellisel juhul broneerige oma koerale koht, mis võimaldab reisida lemmikloomaga meie tavareeglite kohaselt.

Teie koer peab kandma identifitseerivaid rakmeid, rätikut, rihma või koeravesti, et laeva meeskond ja teised reisijad tunneksid ta kohe ära.

Järgime võrdsuse ja inimõiguste komisjoni suuniseid, mille leiate siit (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

See eeskiri kehtib ainult abikoertele; kõik muud abiloomad peavad reisima lemmikloomana meie tavaeeskirjade järgi.

 

Pange tähele, et sellel liinil ei saa lemmikloomi kandekotiga pardale tuua.

____________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Cherbourgi – Rosslare’i liinil

 

Enne reisi peate olema kursis ELi ja PETSi reeglitega .  Juhtkoerad ning vaegkuuljate ja autistlike inimeste abikoerad on lubatud meie sadamate ja laevade kõikidel aladel. Külastage pardale tulles meie letti Guest Services, et näidata ette oma koera dokumendid, mis annavad talle juurdepääsu kõigile pardal olevatele aladele.

 

 

Stena Horizon: lemmikloomad jäävad sõidukisse

Kassid ja koerad võivad Stena Horizoni pardal reisida tasuta teie sõidukis või lisatasu eest soojendusega puuris. Koera majutus oleneb saadavusest ja peab olema ette broneeritud. Kui koerapuuri ei ole saadaval, peate looma sõidukisse jätma. Kajutites EI OLE lemmikloomad lubatud. Peate meile broneerimisel ette teatama, et kavatsete lemmiklooma reisile kaasa võtta. Saate koera majutuse broneerida etapis "Eined ja lisateenused pardal". Ühe broneeringu kohta on lubatud maksimaalselt 5 lemmiklooma.

 

NB!  Teatud koeratõud on sõidukis oleva kuumuse / halva õhuringluse suhtes tundlikumad. Soovitame omanikel kasutusele võtta täiendavad ettevaatusabinõud ja kasutada koera majutuspuuri, kui see on Stena Horizoni pardal saadaval. Rõhutame, et lemmikloomad ei ole Stena Horizonil kajutitesse lubatud.

 

Lemmiklooma sõidukis külastamise aeg: reisidel, mis toimuvad teisipäevast reedeni on võimalik külastada oma lemmiklooma kell 10.00 ja 22.00, laupäeval toimuvatel reisidel kell 10.00 ja 19.00 ning pühapäeval ja esmaspäeval toimuvatel reisidel kell 07.00 ja 19.00. Autoteki külastus kestab maksimaalselt 10 minutit ja leiab aset juhul, kui ilmastikutingimused seda lubavad.

 

Stena Vision: lemmikloom ei tohi sõidukisse jääda

Laeva ehituse ja lemmikloomakajutite olemasolu tõttu ei ole lubatud jätta lemmiklooma Stena Visionil ülesõidu ajaks sõidukisse.  Kõikidele lemmikloomadele tuleb eelnevalt broneerida koht lemmikloomakajutisse.

 

Stena Horizon: koertepuurid nendele, kes reisivad jala või autoga

Lemmikloom võib reisida soojendusega koerapuuris, mille eest tuleb mõlemas suunas maksta lisatasu. Koerapuurid on saadaval vastavalt võimalustele ja see tuleb ette broneerida. Stena Horizoni kajutites ei ole lemmikloomad lubatud. Reisijale, kes otsustab Stena Horizonil koerapuuri ette broneerida, antakse sisenemiskood pardal asuvas infolauas Guest Services Desk. Koerapuurid asuvad päikesetekil. Koertealal saate lemmiklooma kogu ülesõidu ajal vaatama minna ja temaga piiratud tingimustes jalutada. Lemmikloomad, välja arvatud juhtkoerad, vaegkuuljate koerad ja abikoerad, ei ole lubatud reisijate aladel.

 

Sõltumata sellest, kas reisite jalgsi või autoga, peate reisi broneerimisel meile teatama, et kavatsete lemmiklooma kaasa võtta. Kõik lemmikloomaga reisivad autota reisijad peavad oma lemmiklooma jaoks eelnevalt broneerima koha koertealal. Koha koertealal saate broneerida etapis „Eined ja lisateenused pardal“. Ühe broneeringu kohta on lubatud maksimaalselt 5 lemmiklooma.

 

Stena Horizoni koerapuuride mõõtmed:

laius: 73 cm, kõrgus: 80 cm, sügavus: 95 cm

 

Abikoer on lubatud kõikidesse avalikesse kohtadesse sadamates ja laevadel ning tal on õigus tasuta reisida, kui ta on rakmetes või rihma otsas ja vastab järgmistele nõuetele:

 • ta peab olema saanud erikoolituse puudega isiku abistamiseks ja vastava tunnistuse organisatsioonilt, mis on üleilmselt abikoerte organisatsioone akrediteerivate rahvusvahelise abikoerte ühingu (ADI) või rahvusvahelise juhtkoerte liidu (IGDF) täieõiguslik liige; või
 • Kui ADI või IGDF ei tunnista koera abikoerana ja ta ei ole ka emotsionaalse toe koer, peab kvalifitseeritud koeratreener esitama kirjaliku tõendi, et loom on sertifitseeritud vastavalt ADI nõuetele, mis käsitlevad abikoera kasutamist avalikus kohas (vt https://www.k9events.com/public-access/ADI.PublicAccessTest.updated.MAY14F-2.pdf).

Kui teie koer ei vasta ülaltoodud nõuetele või on emotsionaalse toe koer, keda ADI või IGDF abikoerana ei tunnista, ei tohi teie koer ühiskasutataval alal reisida. Sellisel juhul broneerige oma koerale koht, mis võimaldab reisida lemmikloomaga meie tavareeglite kohaselt.

Teie koer peab kandma identifitseerivaid rakmeid, rätikut, rihma või koeravesti, et laeva meeskond ja teised reisijad tunneksid ta kohe ära.

Järgime võrdsuse ja inimõiguste komisjoni suuniseid, mille leiate siit (https://www.equalityhumanrights.com/sites/default/files/assistance-dogs-a-guide-for-all-businesses.pdf)

See eeskiri kehtib ainult abikoertele; kõik muud abiloomad peavad reisima lemmikloomana meie tavaeeskirjade järgi.

 

___________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Harwichi – Hoek van Hollandi liinil

 

Autoga reisides (maksimaalselt 5 lemmiklooma)

Reisile registreerumisel saate värvilise sildi, mis näitab, et teil on kaasas lemmikloom. See tuleks paigutada tahavaatepeegli külge ja jätta sinna kuni tolli läbimiseni sihtsadamas.

Jalgsi reisides (maksimaalselt 3 lemmiklooma)

Kui reisite jala, peate broneerima lemmikloomale pardal koha koertealal või lemmikloomakajuti, muidu ei pruugita teie lemmiklooma reisile lubada.

Pardale tulles palume teil järgida meie töötajate suuniseid. Pardal palume teil pöörduda 9. tekil asuvasse letti Guest Services, kus teile jagatakse lisainfot lemmikloomaga pardal viibimise kohta.

 

Koerteala ja lemmikloomakajutid pardal

Soojendusega koerapuurides on piiratud arv kohti. Koha peate broneerima ette broneerimisprotsessi etapis „Stena Plus ja lisateenused pardal“. Meil on ka mõned lemmikloomakajutid, kuhu saate oma lemmiku kaasa võtta. Lemmikloomi ei ole lubatud võtta restoranidesse, baaridesse ja kauplustesse. Meil on loomade jaoks ka väike jooksuala.

 

Pardal on saadaval kolmes suuruses koerapuurid:

 • suured koerapuurid: 97 x 94 x 100 cm (k x l x s)
 • keskmised koerapuurid: 64 x 108 x 100 cm (k x l x s)
 • väikesed koerapuurid: 65 x 50 x 100 cm (k x l x s)

 

NB! Suuremad lemmikloomad peavad ise trepist üles ronima, saama üle kõrge ukseläve ja neid võib olla vaja tõsta keskmistesse või väikestesse puuridesse, mis paiknevad põrandast kõrgemal.

Pardale on lubatud ainult järgmised lemmikloomad: koerad, kassid, küülikud, merisead, hamstrid, tuhkrud, hiired, tšintšiljad ja kõrbehiired (maksimaalne arv kehtib ka väikenäriliste puhul).

 

Reisidokumendid

Lemmiklooma reisidokumendid peavad vastama hulgale nõuetele.

 • Loom peab olema vähemalt 15 nädalat vana.
 • Tuvastamist võimaldav kiip (peab olema paigaldatud enne marutaudivaktsiini või sellega samal päeval)
 • Kehtiv marutaudi vastu vaktsineerimise tunnistus (sõit on võimalik alles vähemalt 21 päeva pärast esimest vaktsineerimist). Kui looma on vaktsineeritud varem ja tema tunnistus veel kehtib, ei ole ooteaeg vajalik.
 • Kehtiv Euroopa lemmikloomapass, mille on väljastanud ELi liikmesriik, või tervisetõend, mille on väljastanud Ühendkuningriigi või muu ELi mitte kuuluva riigi vastutav ametiasutus.
 • Paelussi ravikuur. Nõue kehtib ainult koertele. Veterinaar peab ravikuuri tegema vähemalt 1 päev (24 tundi) ja kõige rohkem 5 päeva (120 tundi) enne Ühendkuningriiki sisenemist. Kuuri aeg peab olema kirjas looma passis. (Kehtib ainult Hoek van Hollandist Harwichi reisides)

 

Pärast reisi

Kui te Harwichi rahvusvahelises sadamas laevalt maha lähete, võivad keskkonna-, toidu- ja maaeluministeeriumi (DEFRA) inspektorid teie lemmiklooma kontrollida. Soovitame kõik lemmiklooma puudutavad dokumendid käepärast hoida. See on Ühendkuningriigi sadamasse saabudes tavaline protseduur.

Lisateavet selle kohta, kuidas reisida lemmikloomaga EList Ühendkuningriiki ja vastupidi, leiate DEFRA veebisaidilt ja Ühendkuningriigi valitsuse veebisaidilt GOV.UK.

Kui teil on küsimusi, helistage lisateabe saamiseks meie klienditeenindajale.

 

____________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Göteborgi – Frederikshavni liinil

 

Saadaval on piiratud arv kohti lemmikloomadele ja kõigi lemmikloomade jaoks peab enne reisi olema tehtud broneering.  Sadamas peate meie reisile registreerumise meeskonda teavitama, et reisite koos lemmikloomaga. Kassid peavad reisima puuris/kandekotis. 

Kõigil laevadel on autotekk reisi ajal suletud ja reisijaid sinna ei lubata.


Stena Jutlandica

Lemmikloomad võivad viibida avatud autotekil autos või koertega reisijatele mõeldud salongis.

Stena Danica

Lemmikloomad võivad jääda autosse (välja arvatud mais, juunis, juulis ja augustis) või reisida koertega reisijatele mõeldud salongis.

Stena Vinga

Lemmikloomad võivad jääda autosse (välja arvatud mais, juunis, juulis ja augustis) või reisida koertega reisijatele mõeldud salongis. Lemmikloomadele on avatud väike jooksuala.

 

NB! Taanis on kohustuslik osta oma koerale vastutuskindlustus. Vastutuskindlustus ei kata loomaarsti kulusid.  Kontrollige, kas kindlustus kehtib ka riigis, kuhu te lähete, ja kui kaua see kehtib. Küsige kindlustuspakkujalt, kuidas oleks kõige parem oma lemmiklooma reisiks kindlustada.

____________________________________________________________________________

 

 

Lemmikloomaga reisimine Grenaa – Halmstadi liinil

Teie lemmikloom võib (aastaringselt) jääda autotekile sõidukisse või viibida koos teiega 7. tekil eraldi alas. Autotekk on reisi ajal suletud ja reisijaid sinna ei lubata.

 

NB! Taanis on kohustuslik osta oma koerale vastutuskindlustus. Vastutuskindlustus ei kata loomaarsti kulusid.  Kontrollige, kas kindlustus kehtib ka riigis, kuhu te lähete ja kui kaua see kehtib. Küsige kindlustuspakkujalt, kuidas oleks kõige parem oma lemmiklooma reisiks kindlustada.

____________________________________________________________________________

 

 

Lemmikloomaga reisimine Rostocki – Trelleborgi liinil

 

Peate loomale koha ette broneerima ja sadamasse saabumisel teavitama temast meie reisile registreerumise meeskonda.

 

Mecklenburg-Vorpommerni ja Skåne pardal on saadaval piiratud arv eelbroneeritavaid lemmikloomakajuteid.  Kui teete broneeringu ilma lemmikloomakajutita, tuleb teil broneerimise lõpus teha jaotises „Lisad“ broneering ka lemmikloomale. Kui jaotises „Lisad“ ei ole lemmikloomakohti näidatud, siis ei ole võimalik valitud reisile oma lemmikut kaasa võtta. Sellisel juhul valige palun muu väljumine. Lemmikloomad ei ole lubatud restoranides, baarides ega kauplustes. Tekil võivad nad viibida selleks ettenähtud aladel.

____________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Kieli – Göteborgi liinil

 

Kieli – Göteborgi liinil saate lemmikloomaga reisida, kuid selleks peate broneerima ette lemmikloomakajuti. Igal väljumisel on saadaval piiratud arv eelbroneeritavaid lemmikloomakajuteid. Ühes kajutis ei tohi olla enam kui kaks lemmiklooma.  Pange tähele, et te ei saa oma lemmikloomaga reisida, kui lemmikloomakajutit pole saadaval.   Teie lemmikloom ei tohi ülesõidu ajal viibida sõidukis. Lemmikloom tuleb teiega ühel ajal pardale registreerida ja teid juhatatakse seejärel kõige lühemat teed mööda lemmikloomakajutisse. Lemmiklooma ei tohi viia üldkasutatavatele aladele ja temaga võib viibida ainult kajutis või jooksualal.

____________________________________________________________________________

 

 

Lemmikloomaga reisimine Gdynia – Karlskrona liinil

 

Lemmikloomad võivad Stena Spiriti, Stena Visioni ja Stena Estelle’i pardal reisida vaid spetsiaalsetes lemmikloomakajutites. Igal väljumisel on saadaval piiratud arv eelbroneeritavaid lemmikloomakajuteid. Lemmikloomaga ei saa reisida, kui lemmikloomakajutid on täielikult broneeritud.Lemmikloom tuleb teiega ühel ajal reisile registreerida ja seejärel näitab meeskonnaliige kõige lühemat teed spetsiaalsesse lemmikloomakajutisse. Lemmikloomal ei ole lubatud viibida üldkasutatavatel aladel, välja arvatud jalutusalal välistekil. Koerad peavad kajutist väljaspool kandma suukorvi ja neid tuleb hoida rihma otsas. Kassid peavad reisima puuris/kandekotis.

 

____________________________________________________________________________

 

Lemmikloomaga reisimine Travemünde – Liepāja liinil

 

Meie Travemünde – Liepāja liinil saate lemmikloomaga reisida Stena Flavia ja Stena Livia pardal. Selleks peate broneerima spetsiaalse lemmikloomakajuti.  Saadaval on kaks lemmikloomakajutit. Lemmikloomaga ei saa reisida, kui lemmikloomakajutid on broneeritud. Loomad ei tohi viibida ülesõidu ajal sõidukis. Lemmikloomad on keelatud üldkasutatavatel aladel. Koerad peavad olema rihma otsas ja kandma suukorvi.

____________________________________________________________________________

 

 

Lemmikloomaga reisimine Nynäshamni – Ventspilsi liinil

 

Stena Baltical ja Stena Scandical on kajutid, kuhu on lubatud võtta lemmikloomi. Kui valite lemmiklooma transpordiks kajuti, ei võeta looma eest tasu, kuid broneering peab näitama, mitu lemmiklooma teiega reisib (kuni 5 lemmiklooma ühe kajuti kohta). Suvehooajal (1. maist 30. septembrini) on lemmikloomadel lubatud autosse jääda. Kindlatel aegadel saate koos meeskonnaliikmega oma lemmiklooma vaatama minna. Autos reisivale lemmikloomale kehtib lisatasu. 

____________________________________________________________________________

 

Millised on praamiga reisides minu kohustused seoses lemmikloomaga?

 

 • Te vastutate looma heaolu eest.
 • Kui lemmikloom reisib sõidukis või koertealal, peab ta sinna jääma kogu reisi ajaks.
 • Soovitame panna koera reisi ajaks koertealale ja Stena Line ei vastuta kahjude eest, mis võivad tekkida, kui otsustate koerteala puure mitte kasutada
 • Teie kohus on tagada, et kõik ELi lemmikloomadega reisimise ja Ühendkuningriigi lemmikloomade reisisüsteemi tingimused (PETS) on täidetud.
 • Stena Line ei vastuta esitatud teabe täpsuse eest.
 • Kui teie lemmikloom ei vasta ELi lemmikloomadega reisimise ja Ühendkuningriigi lemmiklooma reisisüsteemi tingimustele (PETS), siis võib loom jääda Ühendkuningriiki karantiini kuni 6 kuuks või ta saadetakse maalt välja.
 • Stena Line on PETSi akrediteeringuga vedajana kohustatud kontrollima teie dokumente ja võib keelduda teie lemmiklooma veost, kui dokumendid ei vasta PETSi nõuetele.
 • Kui kavatsete oma lemmiklooma karantiini panna, vastutate täielikult selle protseduuriga seotud ettevalmistuste ja kulude eest. Enne reisile asumist peate Stena Line'ile edastama kõik asjakohased dokumendid.
 • Stena Line ei vastuta ühegi kulu eest seoses ELi lemmikloomade reisimise tingimuste ja PETSi eeskirjade rikkumisega.
 • Me ei võta mingit vastutust kahju eest, mille on tekitanud teie lemmikloom pardal olles. Te nõustute, et kui teie loom põhjustab tervisekahjustuse või vahejuhtumi, võidakse sellest teavitada vastavaid ametiasutusi ning mõnel juhul võib sellega kaasneda kriminaalkorras või muul õiguslikul alusel vastutusele võtmine.

____________________________________________________________________________

 

Ebaseaduslik kutsikatega kaubitsemine


Stena Line mõistab hukka ebaseadusliku kutsikatega kauplemise ja üritab seda tõkestada. Koostöös DAERA ja DEFRA-ga püüab Stena Line aktiivselt tõkestada kutsikafarmidest pärit koerte ja kutsikate vedu Iirimaa ja Suurbritannia vahel. Inspektoritel on lubatud peatada ja läbi otsida sõidukeid, mis kuuluvad inimestele, keda kahtlustatakse ebaseaduslikus koerte ja kutsikatega kauplemises. Kõikidel reisijatel, kes veavad ebaseaduslikult koeri, keelatakse reisi jätkamine. Tagajärjeks on kriminaalvastutusele võtmine ja kutsikate konfiskeerimine.

____________________________________________________________________________

 

 

Lemmikloomade vastutusest lahtiütlemine

 

Stena Line ei vastuta selle veebisaidi linkide ega nende sisu eest. Lingid on esitatud ainult teie huvides ja Stena Line ei vastuta esitatud teabe ebatäpsuste eest.

____________________________________________________________________________