Millised lõivud, tasud ja maksud kohalduvad ja millal?

Kõik pakutavad allahindlused või punktid põhinevad piletihinnal enne tasude ja maksude lisamist. Allpool on toodud erinevad kohaldatavad tasud.

 

Tasud

Makstavad tasud olenevad sellest, kas reisite sõidukiga või jalgsi. Laste tasud on 50% täiskasvanute tasudest.

 

Keskkonnamaksud

Osana laevatööstuse püüdest olla veelgi rohelisem ja keskkonnasõbralikum, kehtestati 2020. aasta alguses kütuse väävlisisaldusele uus piirmäär. See on ülemaailmne regulatsioon, mida Rahvusvaheline Merendusorganisatsioon (IMO) kohaldab kogu maailma laevandusele. Regulatsiooni eesmärk on vähendada olulisel määral ja järjepidevalt kõigis rahvusvahelise transpordi valdkondades väävliheitmeid. 0,5% väävli piirmäär tähendas kõikidele piirkonna praamiteenuse osutajatele suuremat kütusekulu ja/või laevastiku investeeringuid, et lülituda alates 1. jaanuarist 2020 ümber madala väävlisisaldusega kütustele või samaväärsele lahendusele. Kuna uue direktiivi tõttu suurenevad Stena Line’ist mitteolenevalt tegevuskulud, võeti lisakulude leevendamiseks kasutusele keskkonnamaks. Pange tähele, et kütusehinna tõusust sõltuvalt võivad maksud muutuda. Sellisel juhul teeme kõik endast oleneva, et teavitada teid sellest võimalikult varakult.

 

Euroopa Liidu heitkogustega kauplemise süsteem hõlmab nüüd ka laevandussektorit, mis tähendab, et laevandusettevõtted peavad ostma CO₂ jt saasteainete kvoote ning saastekvootidest saadavat raha kasutatakse ELi rohelise fondi tarbeks. Alates 1. jaanuarist 2024 hakkab piletihindadele kehtima lisatasu, et katta seda ELi lisakulu. See mõjutab laevaliine kahe ELi liikmesriigi vahel, kuid teatud määral ka neid liine, kus ainult lähte- või sihtriik kuulub ELi. 

 

Heitkogustega kauplemise süsteemi kohta lugege lähemalt siit:
ELi heitkogustega kauplemise süsteemi laienemine laevandussektorisse 2024. aastal – mõju Stena Line’ile ja meie klientidele – StenaLine.com

 

Teenustasu

See tasu lisandub iga reisi broneerimisel telefoni teel või isiklikult sadamas. Internetis broneerides see tasu ei lisandu. 

 

Muudatuste tasu

See tasu rakendub iga reisi väljumisaja, kuupäeva või marsruudi muutmise korral. Tasumisele kuulub ka hinnavahe.

 

Muudatuste tasust vabastatud muudatused

• Muudatused reisija andmetes

• Muudatused auto andmetes

• Kajuti, eine või Stena Plusi lisamine broneeringule

 

Väljaspool veebi tehtud muudatuste tasud

Telefoni teel või isiklikult sadamas tehtavate broneeringu muudatustega, mida saaks teha meie veebisaidil, kaasnevad muudatuste tasud. 

 

Tühistamistasu

Kohalduda võivad tühistamistasud, kuid need sõltuvad teie hinnatüübist

 

Hotellipuhkused ja oma toitlustusega puhkused:

Broneeringut saab tasuta muuta, kui see toimub 7 päeva jooksul esialgse broneeringu tegemisest ja tingimusel, et see toimub vähemalt 40 päeva enne väljumist.