Kas ma võin reisida, kui olen rase?

Rasedatel naistel ei ole mingeid piiranguid raseduse ajal reisimiseks ühelgi meie reisil, välja arvatud marsruutidel Rosslare'ist Cherbourgi ja Harwichist Hook of Hollandisse (vt allpool). Reisijad peaksid olema teadlikud, et nende ülesanne on tagada oma tervislik valmisolek reisimiseks.

 

See võib mõjutada reisikindlustust, mistõttu peaksid kõik rasedad reisijad võtma ühendust kindlustusfirmaga, et selgitada välja kindlustuskaitse kehtivus.

 

Teatavatel erijuhtudel jätame endale õiguse keelata teil juurdepääsu praamidele või nõuda arstitõendit, olenemata teie rasedusstaadiumist.

 

Rosslare – Cherbourgi marsruudil saavad kuni 28 nädalat rasedad naised piiranguteta reisida. 28–31 nädalat rasedatel naistel on vaja arstitõendit, mis kinnitab, et olete reisimiseks võimeline. Alates 32. rasedusnädalast ei ole sellel marsruudil lubatud reisida.

 

Reisimiseks Harwich – Hook of Hollandi marsruudil on rasedatel naistel lubatud reisida ainult kuni 36. rasedusnädalani. Kui ootate rohkem kui ühte last, on teil lubatud reisida kuni 34. rasedusnädalani. Enne reisi tuleks konsulteerida perearstiga ja reisikindlustus on soovitatav.