Derry ~ Londonderry

Avastage, mis on Derry ~ Londonderrys omapärast!

 

Kui te pole seal kunagi käinud, siis meeldib see teile kindlasti! Kui olete, siis teate juba, mis teeb Derry ~ Londonderry teistsuguseks kui mis tahes muu Ühendkuningriigi linn: inimesed.

 

Ehkki linn on veidi kõrvalises kohas ning lihtsa ja maalilise vaatega autosõidu kaugusel nii Belfastist kui ka Dublinist (võtke rahulikult – see on osa mõnusast autopuhkusest), ei tahaks me linna nii palju kiita, sest soovime, et see oleks meie päralt. Aga kindel on, et see teile meeldib: tegu on väikse ja kompaktse linnaga, mis on nagu suurlinn. Kogu aeg on midagi teha!

 

Ajaloo- ja kultuurihuvilistel on pidu: selles rikka ajalooga linnas räägib iga nurgake oma loo. Ja saate sõna otseses mõttes iga päev mõnel jalgsiekskursioonil käia. Üks populaarsemaid ekskursioone on seotud Derry Girlsiga: linna armastatuimate elanikega, kelle Channel 4 saade maailmakuulsaks tegi. Teistel ekskursioonidel uuritakse linna dramaatilist ajalugu, mis on selle suurepärase paiga tänapäeval „LegenDerry“-ks muutnud – seda kõike jutustavad enamasti imelise kohaliku aktsendiga värvikad tegelased, kes tunnevad oma linna läbi ja lõhki.

 

2013. aastal Ühendkuningriigi esimeseks kultuurilinnaks nimetatud linn on kunstist läbi imbunud. Inimesed tulevad siia ainuüksi selleks, et uudistada kuulsaid seinamaale – need on kõikjal ja alati vaid jalutuskäigu kaugusel. Päeval saate rahulikus tempos piki linnamüüre kõndida ja õhtul lõõgastuda Millennium Forumis, mis pakub põnevat meelelahutusprogrammi ja hõlmab kõike komöödiast pantomiimini.

 

Siinne kultuurimaastik on kõigile avatud ja kõigi poolt omaks võetud rohkem kui ükskõik mujal, kus oleme käinud. Seda on näha igal oktoobril, kui linn kannab auga välja oma maailma Halloweeni pealinna (õudne, aga tõsi!) tiitli ja kõik tulevad välja uskumatut vaatemängu jagama.

 

Tänavatel ja kaubanduskeskustes on saadaval kõik suured kaubamärgid, mida võiks oodata. Kui aga otsite midagi veidi erinäolist, on Independent Derry see, mida vajate! See loominguline kollektiiv toetab kohalikke tootjaid ja tarnijaid ning pakub ostjatele auhindu ja allahindlusi – enne reisimist vaadake linki ja laadige rakendus alla.

 

Rääkides erinäolisusest, avastate ka, et linnas on rikkalikult loomingulist ja maitsvat toitu – igale eelarvele ja maitsele leidub midagi, olgu tegemist lõbusa pereõhtusöögi või romantilise einega, tänavatoiduga käigu pealt või käsitöötoodetega koju kaasavõtmiseks. Põhja-Iirimaa on tuntud oma toidu kvaliteedi ja värskuse poolest ning see linn on selle kõige südames, asudes suurepäraselt põllumajanduse ja kalanduse vahel, et pakkuda iga päev värsket toorainet.

 

Kui reisite Derrysse-Londonderrysse, on see ideaalne koht riigi loodeosa avastamiseks – suunduge ida poole, et nautida põhjaranniku maalilist teekonda: see maailmakuulus reis viib läbi Giant's Causeway ja paljude muude maaliliste mereäärsete paikade: peatuge Portrushis, et nautida poke’i (jäätis kohalikus kõnepruugis) või mängida golfi maailmakuulsas Royal Portrushis, 148. lahtiste meistrivõistluste võõrustajate juures. Minge läände ja olete õigel teel Wild Atlantic Way poole.

 

Kõiki neid naudinguid arvestades võib Derry ~ Londonderry külastus olla tõeliselt erakordse autoreisi algus! Minge laevaga Belfasti või Dublinisse ja alustage sealt autoreisi.

Avastage, mis on Derry ~ Londonderrys omapärast!

 

Kui te pole seal kunagi käinud, siis meeldib see teile kindlasti! Kui olete, siis teate juba, mis teeb Derry ~ Londonderry teistsuguseks kui mis tahes muu Ühendkuningriigi linn: inimesed.

 

Ehkki linn...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Põhja-Iirimaale

Alates 165.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Valige marsruut ...

Nautige reisi Põhja-Iirimaale

Alates 165.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega