Landscape view of Quiraing mountains on Isle of Skye, Scottish highlands, United Kingdom

Parimad autoreisi sihtkohad Šotimaa metsikus läänes

Šotimaa läänerannikul on kõike, mis on Šotimaal maagiline – alates mägismaadest ja saartest kuni losside, piiritusetehaste, filmimispaikade ja muuni. Legendaarsetel radadel, mis läbivad inimtühja kõnnumaa, alustage oma seiklust, sõites Stena Line'iga Cairnryanisse. Reisige läbi Ayrshire’i ja sõitke Argylli rannikuteele, enne kui sõidate North Coast 500 kaudu Durnessini. Kui olete Šotimaa tippu jõudnud, on teie otsustada, kas pöörate tagasi või lihtsalt jätkate!

Culzeani loss Ayrshire’is

18. sajandist pärinev Culzeani loss ehitati Kennedy perekonnale, Šotimaa ühele vanimale klannile, kelle esivanemad on pärit Robert the Bruce’ist. Maksimaalseks mõjuavaldamiseks asub see kaljutipul ja seda ümbritsevad rikkalikud aiad. Lossis asuv uhke ovaalne trepp on midagi, mida te ei ole kunagi varem näinud. Kui teie lastel on vaja pärast rohkeid antiigimuljeid lõõgastuda, suunduge kohapeal olevatesse mänguparkidesse Adventure Cove ja Wild Woodland.

Culzean Castle in Scotland perched on a mountainside near the water
Loch Lomond ja Trossachsi rahvuspark

Suurbritannia suurim siseveekogu Loch Lomond on ideaalne koht, kus nautida jalutuskäiku ja tutvuda maaliliste küladega, nagu näiteks Luss. Parimate vaadete nägemiseks suunduge Inveruglasis An Ceann Mòri vaateplatvormile. Kui soovite järve lähemalt vaadata, viivad veebussid teid kailt järvele ja tagasi – ja võite isegi oma jalgratta pardale tuua. Siin on ka palju mägesid, kus ronida – võib-olla on aeg oma esimesed Munro matkasaapad kotti panna? 

Reflections of Loch Lomond, Scotland
Loch Fyne, Inverary ja Kilmartin

Šotimaa pikim merejärv Loch Fyne ulatub Bute’i väinast 40 miili sisemaale. Minge Inverary’sse, et avastada järve maagiat ning tutvuda Inverary vanglaga ja Inverary lossiga. Avastage läheduses olevas Kilmartin Glenis iidseid pronksiaegseid säilmeid. Arvatakse, et Dunaddi kindluses asus Šotimaa pikti kuningate elukoht ja Dalriada muistse kuningriigi pealinn. 

The ancient site of Temple Wood at Kilmartin Glen, Argyll, Scotland. In use since the Neolithic, or Stone Age from about 5,000 years ago.  The ring of standing stones around a cobbled area an inner marker stones surrounds a central cist or stone lined burial chamber.
Oban ja läänesaared

Saarte värav Oban on kalurilinn ja parvlaevade sadam neile, kes reisivad Hebriidide Mulli, Colli, Barra ja Islay saartele. Suurepärane mereandide nautimiseks – see on suvel populaarne puhkusekoht. Nautige McCaigi tornist vaadet rannikuäärsele ümbruskonnale, külastage Dunollie lossi – McDougalli klanni esivanemate kodu, või sõitke praamiga saarte asulatesse, nagu Jura või Iona.  

Scenic View over Oban in Scotland
Glencoe, Fortwilliam ja Ben Nevis

Šotimaa vabaõhupealinnana tuntud Fortwilliam on koht, kuhu tulla, kui soovite mägedesse tõusta. Ben Nevis kõrgub matkajaid ahvatlevate Munro mägede kohal. Nevis Range Mountain Experience pakub hooajalist suusatamist ja mägirattasõitu ning kui see tundub liiga energiline, võite alati teha 15-minutilise köisraudteesõidu Aonach Mòri tippu.  
 

Kuigi Glencoe mäed ja orud ei ole kõrged, on need mõnede inimeste arvates kaunimad – eriti küla ise. Kuid kõikjal, kus te asute, on palju võimalusi aktiivseks puhkuseks. Laiem piirkond on ka populaarne filmide võttekoht, läheduses on filmitud näiteks James Bondi filmi Skyfall. Ja ärge lahkuge Glenfinnani viaduktil peatumata, kui keegi autos on Harry Potteri fänn – siit viib Sigatüüka ekspress oma maalilisel teekonnal platvormilt 9 ¾ otse Sigatüüka kooli! 

Ben Nevis from Corpach, Lochaber, Scotland
Wester Ross ja Skye saar

Fortwilliamist jääb üle Kyle of Lochalshi asuva silla vapustavale Skye saarele veidi alla 100 miili. Kui olete kunagi tahtnud külastada Old Man of Storri või Taliskeri viskitehast, on teil see võimalus. Naastes mandrile, peatuge Eilean Donani lossis, enne kui sõidate North Coast 500 tee tõenäoliselt kõige kuulsamale lõigule – Bealach na Bà kurvilisel teel Applecrossi. See on unustamatu sõit, kust avaneb hingemattev vaade Skye saarele, Rumi saartele ja Välis-Hebriididele – kui pilved on hajunud! Kuid olge ettevaatlik, see tee ei sobi matkaautodele, haagissuvilatele ega kogenematutele juhtidele.

Mountain panorama with sun in Scotland, Isle of Skye - Old man of storr
Beinn Eighe ja Gairloch

Suurejoonelised Torridoni mäed kõrguvad julgelt Šotimaa taevasse. Avastage neid Wester Rossi südames asuvas Beinn Eighe’i rahvuspargis. Siit leiate iidsed männimetsad, hirmutavad mäeharjad ja kaljukotkad. Leebemad jalutuskäigud viivad teid läbi puude Kinlochewe’i külla.  
 
Veel põhja pool asuvas Gairlochis on kaunid rannad, nagu näiteks sobiva nimega Big Sand, vaated üle Minchi väina Hebriididele ja muuseum, mis asub turvaliselt tuumapunkris. Sellest saab alguse ka Hebriidide vaalarada – algatus, mille eesmärk on julgustada ligipääsetavat ja vaalade vähese keskkonnamõjuga vaatlemist maismaalt.  

View to Beinn Eighe, Highlands, Scotland
Durness ja Sutherland

Sutherland, mis haarab enda alla suure osa North Coast 500 alast, on täis käänulisi teid, sakilisi maastikke ja tühje türkiissinise veega randu. Durness on suurepärane koht, kuhu suunduda. Läheduses on palju rannikuäärseid jalutusradu ja geoloogiline avar Smoo koobas. Teel põhja poole näete Suurbritannia kõrgeimat juga – Eas a’ Chual Aluinni. Sinna on raske tõusta, kuid Assynti vaated on suurepärased.

Durness Beach, Lairg, Highlands, Scotland
Invernessi ja Cairngormsi rahvuspark

Durnessist Cairnryanisse tagasi jõudmine on teie otsustada. Võite sama teed tagasi minna või valida kiirema marsruudi Invernessi, Cairngormsi rahvuspargi, Stirlingi ja Glasgow kaudu. See on pikem tee – 275 miili, kui täpne olla – kuid tee ääres on sellised kohad nagu Loch Ness, Aviemore, Balmoral ja Stirlingi loss, mistõttu arvame, et see on sõitmist väärt! Ja kui soovite tõesti puhkust pikendada, võite enne koju suundumist ette võtta ka Durnessist läbi Caithnessi ja John O'Groatsi Invernessi kulgeva marsruudi North Coast 500.

Ruins of Urquhart Castle by Loch Ness

Kiired faktid

Distance from Cairnryan to Culzean Castle

Image
Title
Vahemaa Cairnryanist Culzeani lossini
Description

Cairnryanist Culzeani lossini on 53 km

Distance from Cairnryan to Fortwilliam

Image
Title
Vahemaa Cairnryanist Fortwilliamisse
Description

Cairnryanist Fortwilliamisse on 294 km

Distance from Cairnryan to Durness

Image
Title
Vahemaa Cairnryanist Durnessi
Description

950 km, võttes arvesse selles teejuhis mainitud sihtkohti.

Best season to go

Image
Title
Parim hooaeg reisiks
Description

Suvi toob turiste ja sääski, kuid talv toob novembrist märtsini raske ilma ja palju vaatamisväärsusi. Kui teile meeldivad mäespordialad ja olete selleks valmistunud, on siin aastaringselt palju teha.

Know before you go

Image
Title
Enne sõidu alustamist vaadake lisateavet
Description

See marsruut viib teid osaliselt North Coast 500 teele. Oluline on ette planeerida ja arvestada igal aastaajal keeruliste sõidutingimustega ja karmi ilmaga. Ja broneerige oma majutus aegsasti!

Selle reisijuhi jaoks valitud sihtkohad

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega