Reisige praamiga – Leedu ootab!

Avastage Leedu omapärast maastikku!

 

Leedu võib küll väike olla, kui see tähendab, et ta on kui väike kalliskivi. Siin jätkub tegevust ja avastamist kõigile ning riik on äärmiselt külalislahke – seda hing ihaldabki pärast lauskmaade, metsade, järvede ja maastiku avastamist. Nagu Lätiski, on Leedul mõni valge liivaga rand, mis on suvel populaarne. Kuid üks pinnavorm, mis on vaid Leedule omane ja mida jagatakse Kaliningradi oblastiga, on Kura säär...

 

Lummava Kura sääre kõige põhjapoolsem osa on põhimõtteliselt Leedus, kuid see pole maaga ühendatud, nii et külastamiseks tuleks Klaipedast lühikese praamisõiduga Smiltynesse minna. Soovitame praamile minna autoga, et näeksite 100 km pikkusest poolsaarest võimalikult palju. Nidast saab ka jalgratta laenutada. Nidas asub Parnidžio luide, mille otsa ronides saate imelise vaate. Säär on UNESCO maailmapärandi nimistus, sest seal on ainulaadne ökosüsteem ja uskumatult kaunis loodus.

 

Nidas asub ka Thomas Manni kultuurikeskus, mis on kõige külastatud muuseum Leedus. See on mälestusmärk kuulsale Saksa kirjanikule ja foorumiks kultuuri- ja teadusteemalistele kohtumistele, mis edendavad naabrite häid suhteid, humanismi ja kosmopoliitsust.

 

Klaipėda on sadamalinn ja selle vanalinnas asuvad omapärased Saksa stiilis 18. sajandi puitmajad ning neoklassitsistlikus stiilis draamateater, kus toimuvad kontserdid aastaringselt. Munakividega kaetud Teatri väljak on ideaalne inimeste vaatlemiseks, sest just siia kogunetakse nautima kaunist päeva linnas. Klaipėdas leidub ka populaarne Leedu Meremuuseum, mis on Baltimaades ainulaadne, ja kus asub üle 100.000 looma ning eksponaadi – nende seas pingviinid ja delfinaarium.

 

Leedu pealinn Vilnius asub kagus. See on Ida-Euroopa suurim vana barokklinn ja seal on kõik, mida vajate mugavaks peatumiseks, kui reisite sellesse ainulaadselt kaasaegse õhkkonnaga ajaloolisse linna.

 

Veidi lääne pool ja peaaegu Leedu keskelt leiate 2022. aasta Euroopa kultuuripealinna Kaunase – 2022. aasta Euroopa kultuuripealinna. See on linnas põnev aeg, mil kultuurikalendri 52-nädalase perioodi jooksul toimub palju üritusi, mis tähistavad uue loomingulise ajajärgu algust. Parim aeg Kaunase avastamiseks on nüüd käes!

 

Leedu on populaarne ka toidusõprade seas, kes tulevad otsima ainulaadset maitseid ja aroome. Kuulsast rukkileivast valmistatuid Kepta Duona nime kandvad praetud leivapulgad on suurepäraseks suupisteks baarikülastajatele. Cepelinai nime kandvaid lihaga täidetud kartulipelmeene võib pidada täiuslikuks lohutustoiduks. Soovitame proovida ka kibinai nime kandvaid hõrgutavaid suupisteküpsetisi, mida saab osta tänavalt müügiputkast või pagaritöökojast. Leedu on omamoodi juustuarmastajate paradiis – proovige seda koos kohaliku meega ning saate paari, mis on lausa kokku loodud. Kui olete maiasmokk, peate proovima traditsioonilist Poola-Leedu kooki šakotist, mida küpsetatakse kihiti tule kohal.

Avastage Leedu omapärast maastikku!

 

Leedu võib küll väike olla, kui see tähendab, et ta on kui väike kalliskivi. Siin jätkub tegevust ja avastamist kõigile ning riik on äärmiselt külalislahke – seda hing ihaldabki pärast lauskmaade, metsade, järvede ja maastiku...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Leetu

Alates 69 € üks sõit, auto, juht ja iste

Sadamate asukohad

Map showing the routes to and from Latvia
Map showing the routes to and from Latvia

Ventspilsi sadam asub vähem kui kilomeetri kaugusel vanas linnaosas Venta jõe ääres. Sadam on hõlpsasti ligipääsetav autoga E22 kiirteelt ning linnadevahelised bussid jõuavad Ventspilsi bussijaama, mis on sadamast kõigest 7-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Liepāja sadamasse pääseb Läti idaosast tulles hõlpsasti maanteelt A9 või lõuna poolt tulles maanteelt A11 ja see on Liepāja raudteejaamast vähem kui 30-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Valitud sihtkohad

Valige marsruut ...

Nautige reisi Leetu

Alates 69 € üks sõit, auto, juht ja iste

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega