Klaipėda

Klaipėda: võtke rannikust viimast!

 

Klaipėda ei jää küll tavaliselt turistide teele, kuid see on toimekas sadamalinn, mida iseloomustavad saksa stiilis 18. sajandi puitmajad. Reisijatele, kes siit läbi sõidavad, on linn sobivaks peatuskohaks Kura sääre külastamisel, mis on üks Euroopa paremini hoitud saladusi ...

 

Vaid kümneminutilise praamisõidu kaugusel Klaipėdast on Smiltynė. See kuulub küll Klaipėda linna alla, kuid asub Kura sääre tipus, mis on 100 km pikkune liivane maasäär ja ulatub lõuna poole Kaliningradi oblastisse. Maasäär on üks Leedu neljast UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvast objektist ning seal asuvad Euroopa ühed suurimad liivaluited, imelised männimetsad ja kaunid vaated Balti merele. Selle lähistel leidub ka armsaid külakesi – autoga sõites on Nida umbes tunni kaugusel ja see on viimane Leedu linn enne Vene piiri. Siit leiate võluvad eredavärvilised puumajad, mis on koduks restoranidele ja külalismajadele. Loomulikult peate ronima Parnidžio luite otsa, mis on kogu poolsaare suurim.

 

Enne Klaipėdasse tagasi suundumist peatuge Leedu Meremuuseumis ja delfinaariumis, et kohtuda pingviinide, hallhüljeste ning merilõvidega. Muuseumis on peaaegu 100 000 eksponaati, mis näitavad Läänemere mitmekesisust, kaluri traditsioonilist elupaika ja mitut hästisäilinud kalapaati. Meie lemmik on delfinaarium, kus saab tutvuda Musta mere silmikdelfiinidega ja võib-olla isegi saada osa harivast etendusest. Avastamist on palju!

 

Klaipėda linnas tagasi olles saate avastada vanalinna, kus asuvad omapärased puumajad ja uusklassitsislikus stiilis draamateater munakividega kaetud Teatri väljakul. See on teistest Leedu linnadest üpris erinev paik: võiks öelda, et kui Kaunas ja Vilnius on võrdselt kultuursed ning loomingulised, siis Klaipėdas on põhirõhk rahul ja vaikusel. Tajute seda tänu muretule õhustikule ja aeglasele elutempole, mis tagavad lõõgastava puhkuse.

 

Kuna Klaipėda on väike linn, on ringi liikumine lihtne. Teile meeldib siin, kui armastate jalutamist. Avastage Friedrichi passaaži ja väikest õue, kus asub kohvikuid, restorane ja poode. Kui veab, võite mõnele live-kontserdile sattuda. Jalutage mööda Dangė jõekallast pargis, et üles leida kalamees, merineitsi ja tabalukke täis armastusepuu. Õhtu saabudes ärkavad linna promenaadid elule ja jõeäär on äärmiselt võluv paik, kus viibida.

 

Samuti tasub Klaipėdas külastada skulptuuriparki, kus asub kaunis Vene õigeusu kirik. Memeli kindluse varemetes saate avastada linna 700-aastast ajalugu.

 

Klaipėda sobib ideaalselt ka lõõgastavaks perepuhkuseks. Dinosauruste järgi hulludel lastele meeldiks Radailiai Dinosauruste park, kus saab koos pilti teha oma lemmikute hiigelloomadega, fossiile välja kaevata ja külastada 5D kino. Kui olete juba Radailiais, ärge magage maha Tagurpidi maja, mis on nii noori kui ka vanemaid lummav illusioonide muuseum!

Klaipėda: võtke rannikust viimast!

 

Klaipėda ei jää küll tavaliselt turistide teele, kuid see on toimekas sadamalinn, mida iseloomustavad saksa stiilis 18. sajandi puitmajad. Reisijatele, kes siit läbi sõidavad, on linn sobivaks peatuskohaks Kura sääre külastamisel, mis on üks Euroopa...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Leetu

Alates 99 € üks sõit, auto, juht ja iste

Majutuskoha pilt

Hotel Euterpe

Majutuskoha pilt

Dunetton self check-in Hotel

Majutuskoha pilt

VICTORIA Hotel Klaipėda

Majutuskoha pilt

Klaipeda Aurora

Majutuskoha pilt

Green Park Hotel Klaipeda (ex Park Inn)

Valige marsruut ...

Nautige reisi Leetu

Alates 99 € üks sõit, auto, juht ja iste

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega