Kaunas

Kui asi puudutab kultuuri, on Kaunas justkui klass omaette!

 

2022. aasta Euroopa kultuuripealinnas on palju toimumas. Leedu suuruselt teine linn on ehk kõige ehedam. Arhitektuuri poolest on seal märkimisväärsed enamasti tervetena säilinud sõdadevahelisest perioodist pärit hooned, mis on saanud ka Euroopa kultuuripärandi märgise. Linn asub Leedu kahe suurima jõe ühinemiskohas ning riigi kõige tähtsamate teede ristumiskohas, mis teeb sellest olulise kohtumispaiga. Ja kultuuriliselt? Alustuseks on linnas seitse ülikooli. See teeb Kaunasest kõigi silmis päris targa linna...

 

Kooliaasta jooksul õpib Kaunases 35 000 õpilast, mis teeb sellest linnast toimeka elu- ja õpikeskuse. Ja kus on õpilasi, toimub ka vilgas tegevus, mis toob elu kohvikutesse ja restoranidesse. Õpilased edendavad ka kultuurielu, korraldades festivale ja üritusi alates operettidest kuni moderntantsu etendusteni ja erinevatest muusikastiilidest mõjutatud kontserditeni. Tänavakunst on arenenud ebaseaduslikust seinasodimisest Kaunast iseloomustavaks kujunduselemendiks. Tänavatel saab ju tasuta ringi jalutada ja kunsti imetleda. Arvame, et see avaldaks teile muljet.

 

Tänu Kaunase rikkalikule ajaloole ja teadmistele on linnas hulgaliselt muuseume ja galeriisid. Saate avastada kõike näiteks folkmuusika ajaloost ja Leedu kuninglikust suguvõsast, võite reisida läbi aja tagasi 1929. aasta Art Deco stiilis korterisse, imetleda moodsat kunsti, täiendada teadmisi Esimese maailmasõja kohta või külastada pommivarjendit.

 

Kaunase sõjaajalugu on tõestuseks mineviku pöördelistest sündmustest ja linna ümbritseb siiani kindlus – tegelikult on neid isegi mitu! Ajaloohuvilistele võivad huvi pakkuda kunagised plaanid, mis nägid ette Kaunase muutmist hiiglaslikuks kindluseks, ja nende grandioossete plaanide ebaõnnestumise põhjused. Võite minna giidiga tuurile Kaunase kindluse IX forti, kus saate aimu huvitavast ja iseloomulikust arhitektuurist ja tutvuda fašismiohvrite mälestusele pühendatud kauni monumendiga.

 

Kuigi Kaunas asub sügaval sisemaal, võite siit siiski enda üllatuseks mitu randa! leida Lampėdžiai on kohalike lemmikpaik aja veetmiseks ja ujumiseks ning siin saab ka telkida. Rentige kajakk, jalgratas, kanuu või veelaud – sealsel veelauakeskusel on üks pikimaid radasid Euroopas – või veetke päev seikluspargis. See on aktiivseteks suvepäevadeks täiuslik koht.

 

Leedu vanni- ja saunaprotseduuride traditsioonid pärinevad iidsetest aegadest ning nende eelised ulatuvad kaugemale stressi leevendamisest, hõlmates ka holistilise teraapia. Kaunase maine suurepärase spaa- ja heaolukogemuste sihtkohana kasvab üha enam. Külastajaid kogu Euroopast koguneb Kaunasesse, et tervisekliinikutes erinevaid protseduure nautida ja tervist kosutada. Selleks on terves linnas mitmeid tervisekeskuseid ja spaa- ning heaolu spetsialiste. Mis saaks olla mõnusam, kui pärast asjatundlikku massaaži termaalvetes liguneda?

 

Saate oma peatumist pikendada ilma rahakotti lõhki ajamata: Kaunase hotellide hinnad on ühed soodsaimad. Avastage linna, kus kõik on käe-jala juures, mis on roheline ja elav ning kogege samal ajal ka veidi kultuuri. Oleme enam, kui kindlad, et lahkute värske enesetundega.

Kui asi puudutab kultuuri, on Kaunas justkui klass omaette!

 

2022. aasta Euroopa kultuuripealinnas on palju toimumas. Leedu suuruselt teine linn on ehk kõige ehedam. Arhitektuuri poolest on seal märkimisväärsed enamasti tervetena säilinud sõdadevahelisest perioodist pärit hooned, mis on saanud...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Leetu

Alates 99 € üks sõit, auto, juht ja iste

Majutuskoha pilt

Victoria hotel Kaunas

Majutuskoha pilt

Best Baltic Kaunas Hotel

Valige marsruut ...

Nautige reisi Leetu

Alates 99 € üks sõit, auto, juht ja iste

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega