Stavanger

Koht, kus vana kohtub uuega

 

Stavanger on lihtsalt unustamatu alates erksavärvilistest rannatänavatest kuni rahulike rannikumatkadeni. Põhjamerega ümbritsetud vapustaval poolsaarel asuv Stavanger ei pruugi olla nii tuntud kui Oslo, kuid Norra suuruselt neljas linn peab kindlasti olema teie reisikavas.

 

Avastage Stavangerit jalgsi, et tutvuda linna ilu ja ajalooga. Imetlege gooti stiilis Stavangeri katedraali – Norra vanimat – ja jalutage läbi Gamle Stavangeri, linna vanima osa, kus asub 173 18. sajandist pärit puithoonet.

 

Leidke kindlasti aega elava Øvre Holmegate'i avastamiseks. Kohapeal tuntud kui Fargegata (värvide tänav), on see jalakäijate ala tänu omapärastele kauplustele ja eredalt maalitud hoonetele täis elavat tegevust. Tänav on ääristatud kohvikute ja restoranidega, kus serveeritakse maitsvaid hõrgutisi ja kõige värskeimaid mereande.

 

Lisateavet piirkonna tööstusajaloo kohta saate Norra konservimuuseumist või Norra naftamuuseumist. Reisige ajas tagasi arheoloogiamuuseumis, mis sisaldab eelajaloolistest aegadest pärinevaid reliikviaid. Iidsete pärimustega tutvumiseks külastage Mõõgad kivis monumenti, kus kuningas Harald Harfagre võitles 872 pKr Norra ühendamise nimel üheks kuningriigiks.

 

Norra on tuntud oma loodusliku ilu poolest ning Stavanger ja selle ümbrus on tõeliselt kaunis. Lysefjord on 40 km pikkune fjord, mis pakub põnevaid seiklusi majesteetlike mägede ja vapustavate vaadetega. Jalutage silla peal või istuge maha ja lõõgastuge rahustava paadireisi ajal, kus saate nautida vaateid koskedele ja (loodetavasti) näha palju mereelu.

 

Piirkonna paljude loodusimede hulgas on võimas Preikestolen (Kantslikivi). 604 m kõrgusel Lysefjordist istudes tunnevad filmihuvilised ära närvesööva stseeni filmist Mission Impossible – Fallout. Tippu jõudmine on kõigest mõõdukalt nõudlik matk. Põnevuse otsijate jaoks on aga lähedal asuv Kjeragboulder kiilutud kahe mäe vahele ja võimaldab seista peadpööritavalt 1000 m kõrgusel Lysefjordist. 
 

Kas otsite midagi lõõgastavamat? Sola rand on piirkonna üks populaarsemaid rannaalasid ning selle kuldsed liivad ja jahedad veed sobivad suurepäraselt neile, kes naudivad tuule- ja veesporti ning suurejoonelisi päikeseloojanguid. Teised rannad, millele tähelepanu pöörata, on Jærstrendene: need kilomeetrite pikkused Norra paradiisi rannalõigud on segu liiva- ja kiviklibulistest randadest ja moreensest kivirannikust. 
 

Pakkige auto ja sõitke Stavangeri uutest seiklustest tulvil reisile. See on koht, mis haarab teie unistused aastateks.  

Koht, kus vana kohtub uuega

 

Stavanger on lihtsalt unustamatu alates erksavärvilistest rannatänavatest kuni rahulike rannikumatkadeni. Põhjamerega ümbritsetud vapustaval poolsaarel asuv Stavanger ei pruugi olla nii tuntud kui Oslo, kuid Norra suuruselt neljas linn peab kindlasti olema teie reisikavas...

Loe rohkem Loe vähem

Sõitke läbi Göteborgi ja Trelleborgi

Külastage Stavangeri

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

Comfort Hotel Square

Majutuskoha pilt

Radisson Blu Atlantic Hotel, Stavanger

Majutuskoha pilt

Scandic Stavanger Park

Majutuskoha pilt

Hotel Victoria

Majutuskoha pilt

Clarion Hotel Stavanger

Majutuskoha pilt

Clarion Collection Hotel Skagen Brygge

Majutuskoha pilt

Thon Hotel Stavanger

Majutuskoha pilt

Havly Hotell

Sõitke läbi Göteborgi ja Trelleborgi

Külastage Stavangeri

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega