Ruins of the ancient Dunseverick Castle atop the green cliffs of the Causeway Coast, Northern Ireland

Causeway rannikutee parimad külastuskohad

Põhja-Iirimaa Causeway rannikuteed ei ületa miski, see on eepiline rannikuäär, mille otstes on kaks dünaamilist linna. See ei pruugi küll olla kiireim marsruut Belfasti ja Derry/Londonderry vahel, kuid on vaieldamatult kõige tähelepanuväärsem. Keskaegsete losside, vapustavate ookeanivaadete, omapäraste külade ja rohkete kohalike köökidega tee ääres on see lühike, kuid meeldiv autosõit, mis viib Põhja-Iirimaa kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde. Ja parim osa on? Stena Line'iga sõitmine viib teid otse alguspunkti.

Belfast

Alustage oma teekonda toidu- ja kultuuripeoga Belfastis. Katedraali kvartali munakivisillutisega tänavad on täis pubisid, restorane, kontserdipaiku ja kunstigaleriisid – kõik need on jalutuskäigu kaugusel. Või tutvuge Põhja-Iirimaa ajalooga Ulsteri muuseumis, kus on suurepärased Põhja-Iirimaa konflikti sündmuste näitused. Kui eelistate elavat ajalugu, viib Black Taxi Tour teid kokkupõrkepaikade, rahumüüride ja seinamaalingute juurde, mis on sageli jõudnud ajalehepealkirjadesse. Linna idaosas asuv Titanic Belfast on mälestus laevatehaste nüüdseks tuhmunud mürast ja nende kuulsaima ehitatud laeva saatuslikust teekonnast. Ja kui olete siin nädalavahetusel, tutvuge kohaliku käsitööga ja nautige kohalikke saadusi elaval St George’i turul, mis asub suurejoonelises viktoriaanlikus müügisaalis.

Belfast Cathedral Quarter, Cobbled Streets
Pildid on avaldatud Põhja-Iirimaa turismiasutuse loal
Carrickferguse loss ja Gobbins

Suunduge Belfastist põhja Carrickferguse poole ja mereäärne kiirtee viib teid mööda linna muljetavaldavast 12. sajandi normanni lossist. Peatuge ja vaadake selle hästi säilinud keskaegseid müüre, enne kui suundute Gobbinsi juurde, mis on ümberkujundatud viktoriaanliku inseneritöö saavutus, mis sõna otseses mõttes ühendab maa ja mere vahelise marginaalse ruumi. Basaltkivist välja raiutud rippuvad kõnniteed ja tunnelid looklevad võimatult piki kaljuseina. Kui teil veab, võite näha isegi hülgeid, delfiine, kaljukajakaid või lunne. 

Gobbins Cliff Walk
Glenarm ja Antrimi orud

Antrimi rannikutee kulgeb ümber Põhja-Iirimaa idaserva, ühendades omapäraseid rannikukülasid. Tehke Glenarmis peatus, et uurida Glenarmi lossi, mis on McDonnellide perekonna esivanemate asukoht alates 17. sajandist. Suurt kinnistut ümbritsevad metsarajad, ilus müüriga ümbritsetud aed ja väga mõnus teetuba. Vaid kiire 20-minutilise autosõiduga sisemaale jõuate Glenariffi metsapargis suurejoonelise kose jalamile, mida sageli nimetatakse „Glensi kalliskiviks“.

Glenarm Castle Co.Antrim Northern Ireland
Cushendun ja Game of Thrones®

Nagu paljudest kohtadest Causeway rannikuteel, on ka väikesest Cushenduni külast saanud turistide peatuspaik tänu selle peaosale HBO sarjas Game of Thrones®. Külastage koopaid, milles sündis Stormlandsi „varjulaps“, või suunduge sisemaale Dark Hedgesi juurde, mis oli Westerosi kuningatee. Isegi kui te ei ole sarja fänn, on neis paikades atmosfäär, mis köidab teid oma müstilise võluga.

Cushendun Village and Beach Co Antrim Northern Ireland
Ballycastle ja Rathlini saar

Ballycastle on suurepärane lähtekoht Causeway ranniku avastamiseks. Oma ranna, golfiväljaku, kohvikute, pubide ja äsjapüütud kalaga, mida värskelt valmistatud friikartulitega kaasa võtta, on see kõik, mida vajate rahulikuks puhkuseks. Siit saate ka sõita parvlaevaga Rathlini saarele, mis on Põhja-Iirimaa ainus asustatud saar. Kuna saarel on vaid mõni auto, käputäis elanikke ja palju rohkem loodust, suundub enamik külastajaid saare läänepoolses otsas asuvasse Rathlini merelindude keskusesse. Põhja-Iirimaa suurima merelindude koloonias näeb maist juulini ka rändavaid lunne. 

a pair of puffins sitting on a cliff together, great saltee island, ireland, europe
Ballintoy ja Carrick-a-rede’i köissild

Ballintoy sadam on eriti maaliline, mere äärde viib järsk käänuline tee ning paljud mererahnud ja sakilised kaljud muudavad rannajoone väga liigendatuks. Lihtne on ette kujutada, et piraadid ja salakaubavedajad kasutasid neid varjatud lahesoppe eelmistel sajanditel maksimaalselt ära ning alles hiljuti olid need HBO filmis Game of Thrones® sünged Raudsaared.  
Mitte igaüks, kes otsib seiklusi, ei saa astuda läheduses asuvale Carrick-a-rede’i köissillale. Kõrgel Atlandi ookeani kohal asuv puidust tee on lühike rada kivisele paljandile, mis tagab meeldejääva kogemuse ja suurepärase foto.

in Northern Ireland rope bridge, Carrick-a-Rede
Bushmills ja Giant’s Causeway

Kas olete üldse Põhja-Iirimaal käinud, kui ei ole astunud Giant’s Causeway kuulsatele basaltsammastele? UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad ja Atlandi ookeani ääres asuvad dramaatilised kaljud, uppunud Suure armaada laevad ja palju suurepäraseid lugusid hiiglastest 40 000 kuusnurkse samba tekkimisest. Lähedal asuv kaitsealune linn Bushmills on suurepärane koht ööbimiseks ja söömiseks. Ja viskisõpradele on kohustuslik ringkäik maailma vanimas litsentseeritud viskitehases Bushmillsis.

Unesco heritage landscape of the Giant's Causeway in County Antrim. Tourism in Northern Ireland in the United Kingdom.
Portrush ja Dunluce’i loss

Dunluce'is on loss olnud enam kui 800 aastat ja kuigi see on praegu merre lagunemas, elab selle legend edasi, sest kuuldavasti oli see C.S. Lewisele inspiratsiooniallikaks Narnia Cair Paravelile ning ka Greyjoy elukoht sarjas Game of Thrones®. Minge Dunluce'i lossist mööda rannikuteed White Rocksi randa, et ujuda või surfata, ja sealt Portrushi, kus on suurepärane toit ja golfiväljakud – lahtised võistlused peeti Royal Portrushis 2019. aastal ja toimuvad uuesti 2025. aastal.

Ruined medieval Dunluce Castle on the cliff in Bushmills, Northern Ireland at sunset. Filming location of popular TV series
Portstewart ja Mussendeni tempel

Veel üks Causeway rannikutee pikkadest kuldsetest randadest, Portstewart, pakub lisaboonuseks vaateid Donegali mägedele. Selles peresõbralikus rannas on populaarsed ujumine ja lainelaual ujumine, nagu ka jalgade sirutamine või jäätise nautimine. Selles maailma osas pole ka hästi valmistatud kohv kunagi liiga kaugel. Rannavaatega ikooniline Mussendeni tempel – see oli 18. sajandil raamatukogu, mis põhines Itaalia Vesta templil. See on osa Downhilli maavaldusest, kus enam raamatuid ei hoita, kuid sealt avanevad endiselt suurepärased vaated ning see on populaarne pulmapidude ja kaljupealsete jalutuskäikude koht.

Portstewart Strand, Coleraine, Ireland - on a bright sunny day.
Derry/Londonderry

Selle autoreisi lõppsihtkoht on Derry/Londonderry. Tormilise ajalooga linn on nüüd külastajate seas armastatud külalislahkuse, muusika ja festivalide ning loomulikult populaarse telesarja Derry Girls tõttu. Jalutuskäik on suurepärane viis selle tundmaõppimiseks alates linnamüüridest kuni Rahusillani. Seal on palju pubisid ja baare, kuhu traditsioonilist muusikat kuulama minna, või planeerige oma külastus oktoobri lõppu ja leiate end Euroopa suurimate Halloweeni pidustuste keskelt. Derry/Londonderry on ideaalne koht Causeway rannikutee seikluse lõpetamiseks – või ideaalne koht metsiku Atlandi tee, järjekordse avastamist ootava eepilise Iirimaa autoreisi alustamiseks.

The Peace Bridge and Guild Hall in Londonderry / Derry in Northern Ireland

Kiired faktid

Distance from Port of Belfast to Derry

Image
Title
Vahemaa Derryni/Londonderryni
Description

Kaugus Belfasti sadamast Derry ~ Londonderryni on 111 km, kasutades kiiremat sisemaa marsruuti. Kui lähete Causeway Coastal rannikutee ja selles reisijuhis mainitud kohtade kaudu, on see 217 km.

Main towns along the route

Image
Title
Marsruudi peamised linnad
Description

Carrickferguses, Larne’is, Ballycastle’is, Colerainei’s, Limavadys, Derrys/Londonderrys.

Food fact

Image
Title
Täitke kõhtu…
Description

Belfasti bap-saiake. Peatuge nädalavahetusel Belfasti St George'i turul, et nautida parimat Ulsteri hommikusööki, mida serveeritakse pehmes jahuses saias.

Selle reisijuhi jaoks valitud sihtkohad

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega