Cork

Tere tulemast Corki!

 

Iirimaa suurimast maakonnast ida pool asuv Cork on Iirimaa suuruselt teine linn ja mereparadiis, meelitades juba lugematu arv aastaid ligi külastajaid kogu maailmast ja tekitades kogu paigas rahvusvahelise õhustiku – loomulikult selgelt eristuva iiri aktsendiga! Corki maakonnal on ka 1000 km pikkune rannajoon, mis hõlmab nii Wild Atlantic Wayd kui ka Iirimaa iidset idaosa Ancient Easti. Nii et ükskõik kuhu teie auto ka ei viiks, on siin palju näha ja teha…

 

Iirimaa toidupealinnaks peetud Cork on kuulus oma turgude poolest, millest kõige tuntum on Inglise turg (the English Market) – Rick Stein hindab seda Ühendkuningriigi ja Iirimaa parimaks omataoliseks. See omapärane vana turg asub linna südames, olles värskete toiduainete oaas ja suurepärane koht hommiku- või lõunasöögiks. Muidugi on ka teisi turge: Coal Quay turg, Douglase taluturg ja veel üks turg Mahon Pointis. Kõik need pakuvad ülivärskeid puu- ja köögivilju ning gurmeetooteid. Gurmaanid on siin kui kalad vees.

 

Kui otsite midagi väga erinevat, on Mother Jonesi kirbuturg vanaaegsete rõivaste, mööbli, raamatute, majapidamistarvete ja käsitöö aardelaegas. Sageli pakutakse seal ka muusikat ning meelelahutust.

 

Cork on linn, mida on kõige parem avastada jalgsi, samuti võite rentida linnaratta. Jõest lõuna pool asub Elizabethi kindlus, kus saate kõndida mööda müüre, näha suuri kahureid ja nautida bastionidelt üle linna avanevaid suurepäraseid vaateid.  Linnast veidi eemal lääne pool asub Corki Gaoli vangla, mis näeb välja rohkem nagu loss ja kus 19. sajandil hoiti vange. Tänapäeval äratavad elutruud vahakujud ja audiovisuaalne etendus ellu tollaste aegade ühiskonnaloo ja elustiili – elamust hindavad kõrgelt igas vanuses ja eri rahvusest külastajad.  

 

Kui reisite lastega Corki, on teil veelgi lõbusam. Linnas ja kaugemalgi on palju uudistamist. Corki lähedal asub Fota saare looduspark, mida lapsed ARMASTAVAD. See on üks Iirimaa peamisi vaatamisväärsusi peredele ning on hariv looduse ja looduskaitse vallas ning võimaldab lähedalt tutvuda mõne loomaga, kes selle 100 aakril vabalt ringi liiguvad.

 

Ja Corkist vaid 20-minutilise autosõidu kaugusel loodes asub kurikuulus Blarney Castle & Gardens, üks Iirimaa uhkeimatest lossidest, mida igal autoreisil tingimata külastada tuleb. See on üks Iirimaa suurimaid aardeid, muu hulgas seetõttu, et see on Blarney kivi ehk legendaarse kõneoskuse kivi (Stone of Eloquence), asukoht. Riigimehed kogu maailmast, legendaarsed kirjanikud ja filmitähed on kõik Blarney kivi suudelnud, nii et selles peab olema maagiat!

 

Seigelge mööda Corki Atlandi ookeani rannikut veidi kaugemale ja näete võluvaid mereäärseid külasid ja linnu – Kinsale on vaid üks tähelepanuväärne peatuspaik, kus teha väike jalutuskäik kohvi või jäätist nautides. Tehke palju pilte! Kui aga suundute Corkist edelasse, hüpake Passage Easti maalilisele autopraamile ja jõuate peagi Cobhi, mis on Titanicu viimane külastatud sadam laeva esimesel ja viimasel saatuslikul teekonnal. Lisateabe saamiseks külastage sealset vaatamisväärsust Titanic Experience.

Tere tulemast Corki!

 

Iirimaa suurimast maakonnast ida pool asuv Cork on Iirimaa suuruselt teine linn ja mereparadiis, meelitades juba lugematu arv aastaid ligi külastajaid kogu maailmast ja tekitades kogu paigas rahvusvahelise õhustiku – loomulikult selgelt eristuva iiri aktsendiga! Corki...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Iirimaale

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

The Address Cork

Majutuskoha pilt

Leonardo Hotel Cork

Majutuskoha pilt

Clayton Hotel Cork City

Majutuskoha pilt

Creedons Traditional Welcome Accommodation

Majutuskoha pilt

Maldron Hotel Shandon Cork

Majutuskoha pilt

The Kingsley

Majutuskoha pilt

Hayfield Manor

Majutuskoha pilt

Ashley Hotel

Majutuskoha pilt

The Montenotte Hotel

Valige marsruut ...

Nautige reisi Iirimaale

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega