Wexford

Imeline Wexford!

 

Tegelikult ei ole Wexford suur, vaid väike linn Wexfordi maakonnas, mida sageli nimetatakse Iirimaa päikeseliseks kagupiirkonnaks, kuna seal on rohkem tunde päikepaistet kui mujal riigis. See on vaid üks põhjusi, miks Wexford on 2020. aastal Iirimaa populaarseim kodumaine puhkusesihtkoht. Ja kui kohalikud on selle heaks kiitnud, on see ka meile sobiv. Järgnege rahvahulkadele ja reisige Wexfordi – ruumi jätkub kõigile!

 

Wexfordis pole mitte ainult parim ilm, vaid ka parimad kohad selle nautimiseks! Wexfordi 250 km pikkune rannajoon hõlmab vähemalt seitset sinilipuga randa, sealhulgas Ballineskeri randa, kus Steven Spielberg filmis „Reamees Ryani päästmist. Kilmore Quays ja New Rossis on ka 13 Green Coasti randa ja kaks jahisadamat. Curraloe rand on kogu riigi pikim rand, Saltee saartel elab suvel lunnikoloonia (ka neile meeldib päike!) ja Hooki poolsaar on populaarne veespordihuviliste seas. Siit leiate ka üsna muljetavaldava tuletorni – Lonely Planet kirjeldab seda kui „...kõikide tuletornide vanaisa“ ja valis selle maailma parimaks tuletorniks.

 

Sisemaal on sama palju, mida avastada. Olenemata sellest, kas olete innukas aednik või lihtsalt hindate hästi hooldatud muru, on Wexford Garden Trail täielik nauding ja seal on rohkem kui 20 vapustavat asukohta, muuhulgas Johnstowni lossi & aed ja John F. Kennedy puukool.

 

Kui teid huvitab Iirimaa ajalugu, leiate selle 9000 aasta pikkusest National Heritage Parkist Ferrycarrigis. Selles rohkem kui 35 aakril laiuvas pargis saate avastada eelajaloolisi laagripaiku, ringlinnuseid, fulacht-fiadhi põletatud künkaid, crannogi tehissaari ja viikingimaju, kogedes täpselt seda, kuidas Iirimaa oma esivanematele välja nägi. Dunbrody Famine Ship ja riiklik 1798. aasta mässu keskus tõmbavad samuti ligi ajalooarmastajaid, kes tahavad Iirimaa mitmekesise ajaloo kohta rohkem teada saada.

 

Hea ilm tähendab ka seda, et Wexford on tuntud oma mahlaste maasikate poolest – võite siinkandis sõites tee äärest mõned korjata, külastada mõnda kohalikku perefarmi või, kui külastate linna õigel ajal, nautida iga-aastast maasikafestivali.

 

Kui jõuate lõpuks Wexfordi linna (siin on palju, mida näha!), saate avastada vanalinna müüre ja keskaegseid tänavaid ning kogeda sooja Iiri külalislahkust – kui vajate suupisteid ja toekat toitu, on piirkonna restoranid ja baarid erakordsed, pakkudes tipptasemel kohalikku toorainet. See maakond on tuntud ka oma jäätise ja kohaliku õlle poolest.

 

Wexfordi puhul on kõige üllatavam see, et seal asub rahvusooper, ja Wexfordi ooperifestival on üks maailma populaarsemaid sündmusi, mis meelitab publikut nii kodu- kui ka välismaalt. Siin saate nautida ka komöödiat, kabareed, tsirkust, tantsu, filmi, teatrit, muusikat ja nukuteatrit – nii et võtke kätte ja minge Wexfordi! See on sihtkoht, mida tasub külastada aastaringselt.

Imeline Wexford!

 

Tegelikult ei ole Wexford suur, vaid väike linn Wexfordi maakonnas, mida sageli nimetatakse Iirimaa päikeseliseks kagupiirkonnaks, kuna seal on rohkem tunde päikepaistet kui mujal riigis. See on vaid üks põhjusi, miks Wexford on 2020. aastal Iirimaa populaarseim kodumaine...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Iirimaale

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Valige marsruut ...

Nautige reisi Iirimaale

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega