Praamiga Lätti – parim viis reisimiseks!

Jätke kõik selja taha ja reisige Lätti.

 

Leedu ja Eesti vahel asuv Läti on alahinnatud reisisihtkoht. See tähendab head neile, kes tahavad tallatud rajalt kõrvale astuda. Selles väikeriigis elab vaid 2 miljonit inimest, kellest umbes kolmandik on oma koduks valinud pealinna Riia. 

 

Läti maastik on uuele külastajale kui ilmutus. Pool riigist on kaetud metsaga ja külastamist ootavad mõned uskumatud rahvuspargid. Lätil on ka 500 km rannajoont, nii et pole ühtegi vabandust, miks te ei võiks jalgu liivaseks teha.

 

Suurim ja vanim rahvuspark Gauja tähendab 90 000 hektarit metsasid, kaljusid, koopaid, kindluseid, kirikuid, vesi- ja tuuleveskeid, allikaid ning kauneid vaateid. See on ideaalne paik matkamiseks, ratta- ja paadisõiduks ning talvel ka suusatamiseks. Sõitke köisraudteega, et nautida imelisi vaateid Gauja jõe orule või kui otsite elamusi, külastage seda paika suvel, et proovida trosslaskumist või benji-hüpet. Kui olete kindlal maal tagasi, võtke jalanõud jalast ning tundke rõõmu paljajalu jalgrajast.

 

Võtke reis ette kevadel, kui õitsevad toomingad muudavad peaaegu kogu vaate valgeks, või sügisel, et nautida kuldset hooaega ja täiesti teistsugust õhustikku – Läti on riik kõikide hooaegade kogemiseks.

 

Suvel kogunevad nii lätlased kui turistid mere äärde. Läänemere rannik on täis valge liivaga randasid, düüne, järske kaljusid ja liivakivi paljandeid. Kui otsite laineid, külastage Pavilostat. See väikelinn on paradiis väli- ja veespordi austajatele ning kohalik suitsukala läheb pärast päev läbi lainetel lendamist täpselt õigesse auku.  

 

Kui te pole rannafänn, aga peate lugu veest, on Livu veepark just teile. Selles Põhja-Euroopa ühes suurimas veepargis on võimalused sulistamiseks, liulaskmiseks ja lõõgastumiseks – nende seas ka saunad ja spaa-ala. 

 

Seikluslikud pered peaksid külastama Tervete rahvusparki, More Safarit või AB lõbustusparki ja Sigulda seiklusparki Tarzāns, mis on suurim vabaõhu park Baltimaades.

 

Läti loodus on ka toiduallikas. Kohalikud korjavad orgaanilist toitu alates kasemahlast kuni marjade ja seenteni. 

 

Lätil on tohutult erinevaid toite, mida avastada. Kohalik põhitoit on rukkileib ja seda kasutatakse mitmetes retseptides – nii soolastes kui ka magusates. Lätil on oma versioon küüslauguleivast, mida nauditakse tavaliselt külma õlleklaasi kõrvale ja kuna riigil on nii pikk merepiir, on paljudes Läti roogades kõikvõimalikku kala. Sügavamal sisemaal koosneb menüü liha- ja juurviljahautistest. Ennekõike märkate aga, et Lätlased söövad vastavalt aastaajale, nii et kõik toiduained on värsked. Lätis asub ka maailma kõike põhjapoolsem viinamarjaistandus – tõstame selle terviseks klaasi! 

Jätke kõik selja taha ja reisige Lätti.

 

Leedu ja Eesti vahel asuv Läti on alahinnatud reisisihtkoht. See tähendab head neile, kes tahavad tallatud rajalt kõrvale astuda. Selles väikeriigis elab vaid 2 miljonit inimest, kellest umbes kolmandik on oma koduks...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Lätti

Alates 69 € üks sõit, auto, juht ja iste

Sadamate asukohad

Map showing the routes to and from Latvia
Map showing the routes to and from Latvia

Liepāja sadamasse pääseb Läti idaosast tulles hõlpsasti maanteelt A9 või lõuna poolt tulles maanteelt A11 ja see on Liepāja raudteejaamast vähem kui 30-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Ventspilsi sadam asub vähem kui kilomeetri kaugusel vanas linnaosas Venta jõe ääres. Sadam on hõlpsasti ligipääsetav autoga E22 kiirteelt ning linnadevahelised bussid jõuavad Ventspilsi bussijaama, mis on sadamast kõigest 7-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Valitud sihtkohad

Valige marsruut ...

Nautige reisi Lätti

Alates 69 € üks sõit, auto, juht ja iste

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega