Liepāja

Puhake nagu rokkstaar Liepājas!

 

Lääne-Lätis Läänemere kaldal asuv Liepāja on riigi suuruselt kolmas linn, mis on tuntud mitme asja poolest. Näiteks ranna ja endise militaarsadama poolest, mis on nüüd elav kaubasadam. Kuid kõige paremini on see linn tuntud kultuurilise keskusena ning oma pop-rokk muusikamaastiku poolest. See on ka fotograafide seas populaarne paik – kujutage end siin ette, et teada saada, miks!

 

Liepāja sinise lipuga rand on olnud populaarne alates 1860. aastatest, mil see pälvis esmakordselt Vene tsaari tähelepanu. Tänaseks on rannas rajatised, mis teevad selle ligipääsetavaks kõigile ja säravvalge liiv on vahel pärast tormi täis merevaiku, nii et väike tiir rannal võiks olla kasulik.

 

Ranna ääres on ka rannapark, mis on üks suurimaid metsaga kaetud parke Lätis. Avastamiseks mõeldud park on lõbus segu rohelisest loodusest ja arhitektuurist. Siit leiate mälestusmärgi „Spoku koks“, mis on pühendatud legendaarsele rokkbändile Līvi, juugendstiilis purskkaevu, luigetiigi ja Läti suurima trummikomplekti! Siin asub ka Läti muusikakuulsuste allee ja kontserdipaik – kui reisi õigesti ajastate, võite kontserdile sattuda.

 

Teisest musikaalsest küljest võite septembris külastada Püha Kolmainu katedraali, et osa saada Rahvusvahelisest Orelimuusika festivalist – ja maailma suurimast ümber ehitamata mehaanilisest orelist. Kui juba seal olete, ronige 55 meetri kõrguse kirikutorni otsa, et näha parimat vaadet linnale.

 

Liepāja on tuntud ka oma mereväebaasi Karosta poolest. Kord moodustas see suure osa Nõukogude Liidu sõjamasinast ning see globaalselt tähtis omapärane paik haarab enda alla kogu linnast umbes kolmandiku. Täna kirjeldatakse seda kui paradoksaalset ja ainulaadset kohta, mis on nii loomeinimeste kui turistide meelispaik. Külastajatele meeldib avastada Põhjakindluse maa-aluseid käikusid – seiklushimulisemad külalised teevad seda taskulambiga! Võite jalutada ka Põhjamuulil, et kogeda imelisi vaateid merele – siinsed päikeseloojangud mõjuvad suurepäraselt nii teie hingele kui ka Instagramile.

 

Mõnele meeldib siia tulla, et veeta öö vangis – see on täiesti erinev hotellikogemus! See on ainus militaarvangla Euroopas, mis võtab vastu külastajaid, kuid vaadake ette: ükski vang pole siit kunagi põgenenud, lõunat serveerivad vanglasööklas nõukogude-stiilis töötajad ja nõutakse distsipliini! Kui te pole kindlad, et soovite ööseks jääda, võite lihtsalt minna avastama konge ja näitust, mis räägib Liepāja ajaloost kuni iseseisvuse saavutamiseni.

 

Külastajad, kellele meeldivad traditsioonilisemad sihtkohad, leiavad samuti Liepājas piisavalt tegevust. Tänavatoiduturud aitavad õhtusse saata laisklemiseks mõeldud rannapäevi ning õhtud saate veeta peenemates restoranides. Liepajas menciņš, mis on linna firmaroog ja koosneb suitsutursast, kartulitest ning sibulatest, kuulub enamiku restoranide menüüs. Soovitame leida restoran või kohvik, millel on merevaade, et tõeliselt ainulaadset Liepāja kogemust nautida.

 

Sõidame Travemündest Põhja-Saksamaal otse Liepājasse.

Puhake nagu rokkstaar Liepājas!

 

Lääne-Lätis Läänemere kaldal asuv Liepāja on riigi suuruselt kolmas linn, mis on tuntud mitme asja poolest. Näiteks ranna ja endise militaarsadama poolest, mis on nüüd elav kaubasadam. Kuid kõige paremini on see linn tuntud kultuurilise...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Lätti

Alates 131 € üks sõit, auto, juht ja iste

Majutuskoha pilt

Liva Hotel

Majutuskoha pilt

Art Hotel Roma

Majutuskoha pilt

Amrita Hotel

Majutuskoha pilt

Promenade Hotel Liepaja

Valige marsruut ...

Nautige reisi Lätti

Alates 131 € üks sõit, auto, juht ja iste

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega