Riia

See on ehtne asi.


Kui inimesed räägivad Riiast, ei kirjelda nad seda kui pealinna, vaid nimetavad „kroonjuveeliks“. Siin on kõik suursugune: arhitektuur, kultuur, külalislahkus ja vastuvõtt! See noore hingega vana linn on elav ja lahtise iseloomuga paik, mida ilmestavad vilgas ööelu ja trendikad söögikohad. Lisaks on Riia väike ja kõik asub käe-jala juures, nii et linna on lihtne jalgsi avastada. JA see üks kõige odavamaid sihtkohti Euroopas. Riia kasuks räägib nii mõndagi.


Riia on kultuuriline keskus ja selle nägemiseks piisab vaid arhitektuuriga tutvumisest. Linnas on palju muuseume, kirikuid ning kontserdisaale ja keskaegne vanalinn, mida nimetatakse kohalike seas Vecrīgaks – see on pingevaba sarmiga jalakäijate piirkond. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva ja Euroopa kultuuripärandi märgisega linna erinevad stiilid võluvad arhitektuuriaustajaid.


Rozena tänavat külastades, mis on Riia kõige kitsam tänav, on lõbus puudutada teineteise vastas olevaid seinu vaid käsi välja sirutades. Või ronida Peetri kiriku torni otsa, et näha imelist vaadet linnale. Talvel on siin uisuväljak. Suvel kihab Livu väljak poodidest, kunstigaleriidest, baaridest ja ööklubidest. Kui teete peatuse kohvi joomiseks, peate tellima Vecrīga – keedutaignast magustoidu, mis sai nime vanalinna järgi.


Igal tänavanurgal on näha ajaloolisi ja rahvusvahelisi mõjutusi: Läti on üle elanud tormilisi aegu, kuid Riia on linn, mis on end leidnud. Vecrīgast ida pool kaunis Bastejkalna pargis on 42 meetri kõrgune vabadussammas, mille tipus on vasest kuju „Vabadus“. Mälestussammas on iseseisvuse sümbol ja selle ehitamist toetasid annetustega lätlased kogu maailmast.


Riiat ei saa külastada ilma Keskturul käimata. Turu paviljonid ehitati 1920. aastatel Saksa tsepeliinide angaarideks. Tänaseks käib neist läbi kuni 100 000 ostlejat päevas ja see turg on üks suurimaid ning külastatumaid turgusid Ida-Euroopas. Pakutav kaubavalik on peaaegu lõputu ning võite jalutada vanades ladudes, et avastada pakutavat kunsti ning meelelahutust. Või kui soovite oma raha eest võimalikult palju saada ja vahendaja välja jätta, külastage ööturgu Gainzina tänaval, kus saate osta otse talunikult.


Riiast leiate ka Läti rahvustoidu paremiku, kus menüüsid kujundavad hooajalised, kohalikud toiduained ning mida mõjutavad nende naabrid Euroopas. Peate kindlasti proovima rammusaid pelmeene, suitsukala ja kausitäie borši. Hapukurgid ja hapukapsas on kohalikud firmaroad ning hallid herned on palju maitsvamad, kui nime järgi kõlaks: neid serveeritakse kõrvalroana või baaris näksimiseks. Veel üks Riia eripära on Läti rahvusjook: Riia palsam on viinal põhinev ürtidega liköör, millel on väidetavalt tervislikud omadused. Kõike võib korra proovida...

See on ehtne asi.


Kui inimesed räägivad Riiast, ei kirjelda nad seda kui pealinna, vaid nimetavad „kroonjuveeliks“. Siin on kõik suursugune: arhitektuur, kultuur, külalislahkus ja vastuvõtt! See noore hingega vana linn on elav ja lahtise iseloomuga paik, mida ilmestavad...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Lätti

Alates 99 € üks sõit, auto, juht ja iste

Majutuskoha pilt

Wellton Riverside SPA Hotel

Majutuskoha pilt

Grand Poet Hotel by Semarah

Majutuskoha pilt

Rixwell Gertrude Hotel

Majutuskoha pilt

Rixwell Old Riga Palace Hotel

Majutuskoha pilt

Metropole Hotel by Semarah

Majutuskoha pilt

Wellton Riga Hotel & SPA

Majutuskoha pilt

Wellton Centrum Hotel & Spa

Majutuskoha pilt

Hanza Hotel

Majutuskoha pilt

Monte Kristo Hotel

Majutuskoha pilt

Avalon Hotel & Conferences

Majutuskoha pilt

Rija VEF Hotel

Majutuskoha pilt

Bellevue Park Hotel Riga

Majutuskoha pilt

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel, Riga

Majutuskoha pilt

Forums Boutique Hotel

Majutuskoha pilt

Radisson Blu Elizabete Hotel

Majutuskoha pilt

Radisson Blu Ridzene Hotel

Majutuskoha pilt

Mercure Riga Centre

Majutuskoha pilt

Grand Hotel Kempinski Riga

Majutuskoha pilt

Hilton Garden Inn Riga Old Town

Majutuskoha pilt

Tallink Hotel Riga

Valige marsruut ...

Nautige reisi Lätti

Alates 99 € üks sõit, auto, juht ja iste

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega