Loire'i jõeorg

Laske Prantsuse aial end üllatada

 

Tõeliselt lummava puhkuse jaoks broneerige reis Loire'i jõeorgu. Oma muinasjutulise õhkkonna, mitmete losside ja rabavate maastike tõttu pole ime, et see on tuntud kui „Prantsuse aed“.

 

Orléans asub Loire'i kaldal ja on üks Prantsusmaa vanimaid linnu. Sellel on põnev ajalugu, mille keskmes on Prantsuse kangelanna Jeanne d'Arc – kuulus Orléansi neitsi vabastas linna 8. mail 1429. Jalutage läbi Orléansi ja avastage tohutul hulgal austusavaldusi kuulsale pühakule.  Maison de Jeanne d’Arc on taasloodud maja, kus ta elas ja kus äratatakse interaktiivsete elamuste ja näituste, sh animeeritud filmi abil, ellu ikoonilise kangelanna lugu. Liikuge mööda Jeanne d'Arci järgi nime saanud teed, mis viib lummava gooti arhitektuuriga Sainte-Croix' katedraalini ja näeb öösel eriti imeline välja.

 

Külastamist väärt muuseumite seas on näiteks Musée Historique et Archéologique de l'Orléanais (kus saate imetleda haruldast Rooma-Gallia pronkskujude kogu), Musée des Beaux-Artsi (peenete kunstide muuseum) ja kaasaegse kunsti austajatele mõeldud FRACi keskus, mille hüüdnimi on... „Les Turbulences“! Peate seda kohta külastama, et teada saada, miks! Selles piirkonnas viibides hüpake läbi Hôtel Groslot'st, mis on omapärane renessansiajastu hoone, millel on oma Jeanne d'Arci kuju.

 

Loire'i jõeorus pakutavad maitsvad toidud lummavad teid. Lisage oma einele natuke vürtsi kohalikult kasvatatud safraniga, mida korjatakse sügisel käsitsi. Kas teadsite, et kõigest 1 kg safrani valmistamiseks kulub kuni 150 000 õit?

 

Kui naudite soolaseid toitusid, proovige Fouace Angevine'i. See on väike ahjus küpsetatud sai, mis on täidetud seente, või, valgete ubade või pasteediga. Ning magusasõbrad peaksid proovima Pralines de Montargis'd – karamelliga kaetud röstitud mandleid. Imemaitsev!

 

Vaid 1 h 30 min kaugusel Pariisist laiub rohkem kui 280 kilomeetri ulatuses châteaux de la Loire oma hämmastava maastikuga, kus on avastamiseks 23 imetlusväärset lossi. Astuge ajas tagasi renessansiaegsetesse kodudesse ja keskaegsete kindlustesse ning jalutage läbi nende imeliste, erksate aedade, kus õitsevad kõikvõimalikud lilled ja aedviljad. Ja kui soovite midagi romantilisemat, külastage „tuhande roosi aeda“ Jardins de Roquelinis ja Les Chemins de la rosed Doué-­la-­Fontaine'is.

 

Loire jõeoru majesteetlikkuse avastamiseks on palju võimalusi: kõndige mööda Grande Randonnée'd (pikk jalgtee), lõõgastuge ja jälgige mööduvat maailma, nautides rongi mugavusi, või hüpake laeva pardale ja tundke mõnu lõdvestavast kruiisist!

 

Tõeliselt maagilise puhkuse kogemiseks ja igaveste mälestuste kogumiseks istuge autosse ja avastage Loire'i jõe orgu!

Laske Prantsuse aial end üllatada

 

Tõeliselt lummava puhkuse jaoks broneerige reis Loire'i jõeorgu. Oma muinasjutulise õhkkonna, mitmete losside ja rabavate maastike tõttu pole ime, et see on tuntud kui „Prantsuse aed“.

 

Orléans asub Loire'i kaldal ja on...

Loe rohkem Loe vähem

Sõitke otse Rosslare'ist Cherbourgi

Nautige reisi Prantsusmaale

Alates 259 € üks sõit, auto, juht ja iste

Sõitke otse Rosslare'ist Cherbourgi

Nautige reisi Prantsusmaale

Alates 259 € üks sõit, auto, juht ja iste

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega