Poola praamiga – alustage reisi!

Eraldatud koht

 

Ametliku nimega Poola Vabariik on kaunis kodu arvukatele linnadele, mitmekülgsetele maismaa- ja merevaadetele ning Euroopas tuntud oma sooja vastuvõtu poolest. Seilake meiega Rootsist Karlskronast Gdyniasse ja teie esimene peatuspunkt reisil saab kindlasti olema meeldejääv …

 

Poola on võrreldamatu oma kauniste vaadete poolest. Pole vahet, kas eelistate sõita või meeldib teile matkata, teie ees on avastamiseks sadu kilomeetreid rannajoont – kus leiduvad ühed maailma imetlusväärsemad rannad. Gdynia on suvel populaarne turismipiirkond, kus asuvad riigi kõige paremad rannad.

 

Ja kuigi Poolat peetakse sageli lausiku maastikuga riigiks, on sealgi mäeahelikud – sealhulgas Tatrad, Karpaadid, Sudeedi Bieszczady ja Świętokrzyskie. Tatrad, mis on kõige rohkem tuntud, ulatuvad läbi Poola ja Slovakkia ning nende kõige kõrgem tipp asub Gerlachis. Zakopane linn asub mägede jalamil Lõuna-Poolas ja on mägironijate ja matkajate kõige populaarsem suvekuurort ning talvel suusatajate ja lumelaudurite lemmikkoht. Sealt saate minna Kasprowy Wierchi ja Gubałówkasse tõstukiga ja köisraudteed mööda. Zakopanet teatakse selle ainulaadse arhitektuuri – Gubałówka kaunite puidust mägimajade poolest, milles suurem osa on ehitatud viimasel sajandivahetusel, ja uskumatu turu poolest, kus saate maitsta kohalikke roogasid.

 

Teid võib üllatada, et Poolas asub ainuke Kesk-Euroopa kõrb. Błędów kõrb Krakówi ja Katowice vahel on tuntud ka kui Poola Sahara. Sinna saate minna ratsutama, matkama või lihtsalt pildistama – seal asuvad õpperajad, piknikukohad ja vaatlustornid, kust saate ideaalse kaadri.

 

Poolas on täpselt 16 maailmapärandi objekti, millest mõne leiate Krakówist, Varssavist, Wieliczkast ja Bialowieza metsast. Poolas olles võtavad paljud inimesed ette rännaku Auschwitz-Birkenausse, mis on elav memoriaal ja huvipakkuv muuseum ajaloolastele, humanitaaridele ja kõigile sõjajärgset Euroopat ja maailma üldisemalt mõista soovijatele. 

 

Poola on ühtlasi koduks Malborki lossile, mis on omalaadsete seas maailma suurimaid ja jääb kiviviske kaugusel Gdanskist , mis on samuti Poola UNESCO maailmapärandi objekt.

 

Poola reisil on palju uskumatuid linnu, mida avastada. Igaühes neist on silmapaistev arhitektuur ja saginat täis väljakud, kuid igaüks neist pakub eristuvat vaatenurka Poolale. Tänapäeval on Varssavi tohutu metropol, kus Poola kultuur seguneb üleilmsete mõjudega, et pakkuda kõigist maailmadest parimat. See on Poola kõige suurem linn, kuid eelkõige õpite te hindama selle kirikute ja lossidega vanalinna rahu ja vaikust.

 

Toidugurmaanid armastavad Poola väga erisuguse köögi avastamist – see on kodune toit kalorsuse puändiga! Toekate ja liharikaste Poola roogade hulka kuuluvad Pierogi pelmeenid, Bigose hautis, Kielbasa vorstid, Oscypeki suitsujuust ja Paczki – Poola sõõrikud. Te avastate samuti, et Poolas on soodne väljas söömas käia, ostelda ja ööbida – üks zlott muudab palju! 

Eraldatud koht

 

Ametliku nimega Poola Vabariik on kaunis kodu arvukatele linnadele, mitmekülgsetele maismaa- ja merevaadetele ning Euroopas tuntud oma sooja vastuvõtu poolest. Seilake meiega Rootsist Karlskronast Gdyniasse ja teie esimene peatuspunkt reisil saab kindlasti olema meeldejääv …

 

Poola...

Loe rohkem Loe vähem

Reisige Stena Line’iga

Nautige reisi Poolasse

Alates 70 € üks sõit, auto ja juht

Sadamate asukohad

Kaart, mis näitab marsruute ja sadamaid Poolast ja Poolast

Stena Line’i Gdynia sadam asub Poola kirdeosas ligikaudu 40 km Gdanskist põhja pool. Sadamasse on lihtne pääseda kiirteelt S6 ja erinevate ühistranspordivahenditega.

 

Tähelepanuks Stena Estelle’il ja Stena Ebbal jalgsi ja jalgratastega reisijatele: Karlskronas toimuva ehituse tõttu transporditakse jalgratastega ja jalgsireisijaid meie terminali ja Stena Estelle’i või Stena Ebba vahel bussiga. Gdyniast Karlskronasse saabuvate reisijate laevalt lahkumine võib kesta kuni 1 tund. Arvestage sellega reisil olles. Jalgrattad transpordib parvlaevale ja sealt tagasi meie meeskond ning need saab saabumisel kätte terminalist. Vabandame võimalike ebamugavuste pärast.  

Valitud sihtkohad

Reisige Stena Line’iga

Nautige reisi Poolasse

Alates 70 € üks sõit, auto ja juht

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega