Gdynia

Gdynia on suurepärane!

 

Gdynias on olemas kõik: valged liivarannad, maaliline rannajoon, silmatorkavalt kaasaegne arhitektuur ja linnavaated, mille hulka kuuluvad suurepärased söögi-, joogi- ja tantsukohad. Kui see on teie esimene kord Poolas viibida, siis Gdynia annab teile põgusa ettekujutuse, mida sel riigil on pakkuda. See on ühtlasi ideaalne koht oma reisi alustamiseks või lõpetamiseks.

 

Gdynia on Sopotit ja Gdanski hõlmava kolmiklinna kõige põhjapoolsem linn. Ühtlasi on see ka Poola kõige noorem linn – vaid 100 aastat tagasi oli Gdynia väike kaluriküla. Linn, mida te praegu näete, ehitati suures osas pärast II maailmasõda. Selle kavandasid juhtivad arhitektid ja linnaplaneerijad mereäärse avangardistliku linnana. See on üks vähestest linnakeskustest maailmas, mis on projekteeritud ja ehitatud modernistlikus stiilis. Kui olete kirglik arhitektuurihuviline, siis seal tunnete end kui kala vees!

 

Parim moodus linna tunnetada on jalutada ringi ja imeda endasse linna meresõidupärandit. Gdynia merenduslegendide marsruut on turistide seas populaarne ja seal saab näha kuni 300 aasta vanuseid väljapanekuid. Seal seisab sillas II maailmasõja aegne hävitaja ORP Blyskawica, mis on vanim sellelaadne maailmas. Te saate külastada ka Dar Pomorzat – Poola imekaunist purjekat, mis ehitati 1909. aastal. Gdynia sadam võõrustab ka iga-aastast filmifestivali, mis on andnud linnale hüüdnime „Poola Cannes“. Ajastage oma reis õigesti ja te võite kohata mõnda filmitähte!

 

Gdynia kalendris on tõeliseks tipphetkeks siiski iga-aastane juunis peetav merefestival. See on oma paadireisidega Gdanski lahel, öise jahtide paraadi, laevaekskursioonide, näituste ja kontserditega üsnagi vaatemänguline!

 

See linn sobib ka loodusesõpradele ning perekondadele. Võtke aega, et avastada rannikul asuvat metsakaitseala Kepa Redlowskas ja Orlowski pangal – seal on piisavalt ruumi jalutamiseks või veidi suuremat jõupingutust nõudva matka korraldamiseks. Kui jalutate lastega, siis haaravad Marszewo metsa botaanikaaias pakutavad hariduslikud tegevused nende huvi ning sütitavad sädeme jätkusuutliku arengu vastu.

 

Rannal asub ka linna mänguväljak ning pered saavad nautida Läänemere vaateid ühest rannal asuvatest kohvikutest või restoranidest. Pilkupüüdev kai ja jalakäijate promenaad pakuvad paljusid võimalusi jalgade sirutamiseks. Teadusmuuseum Experyment ning akvaarium aga sobiva meelte avardamiseks – lastele meeldivad need kõik!

 

Parima ülevaate saamiseks linnast tasub ronida järsu künka Kamienna Góra otsa ja nautida panoraami sealt.    

 

Gdynia sadam on näinud paljude inimeste lahkumist rannalt ja emigratsioonimuuseumis saab avastada emigrantide kunagisi teekondi ning tähistada nende panust meie maailma.  

 

Gdynias saate osa meeldivast külalislahkusest, mille poolest on Poola tuntud, kuid kui olete huvitatud autentsetest söögikohtadest, otsige üles kulinaariakeskus. Selle on loonud kokanduskirega inimesed ning te leiate sealt parima kohaliku köögi.

Gdynia on suurepärane!

 

Gdynias on olemas kõik: valged liivarannad, maaliline rannajoon, silmatorkavalt kaasaegne arhitektuur ja linnavaated, mille hulka kuuluvad suurepärased söögi-, joogi- ja tantsukohad. Kui see on teie esimene kord Poolas viibida, siis Gdynia annab teile põgusa ettekujutuse, mida...

Loe rohkem Loe vähem

Reisige Stena Line’iga

Nautige reisi Poolasse

Alates 83.20€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

Mercure Gdynia Centrum

Majutuskoha pilt

Hola Gdynia

Majutuskoha pilt

Hotel Gdynia Boutique

Reisige Stena Line’iga

Nautige reisi Poolasse

Alates 83.20€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega