gdansk

Avastage Gdanskit – te hämmastute!

 

Vähem kui poole tunni kaugusel meie Gdynia sadamast asub Gdansk, mis on valgusaastate kaugusel sellest, mida teie arvate! Viimase 100 aasta jooksul on see muutunud, kehastunud ümber 1950ndatel ja 1960ndatel ning raputanud endalt sõjaeelse ilme, et tunda end rohkem kaasaegse Taani või Saksamaa linnana – säilitades siiski iseloomuliku Poola hõngu…

 

Gdansk, Gdynia ja Sopot moodustavad kolmiklinna, kollektiivi, kus igaüks hoiab alal oma identiteeti, mida iseloomustavad ajaloolised ja kaasaegsed hooned. Seal on palju avastada ja parim moodus selleks on liikuda jalgsi, võttes aega tunnustuse avaldamiseks arvukatele monumentidele. Gdanski maakonnalinna keskuses, mis on ehitatud pärast II maailmasõda, leiate pika turu (Dlugi Targ) värvikad fassaadid koos arvukate kaupluste ja restoranidega. Võtke istet Neptuni purskkaevu ääres ja vaadake tassikest kohvi nautides, kuidas maailm mööda libiseb – aeglaselt! See on ühtlasi ideaalne koht lõunastamiseks – Gdanski külastamine ei saa mööduda ilma kohalikku toitu proovimata. Road on suurepärased ja tõeliselt soodsad – ehk isegi liiga maitsvad, kui soovite kaloreid jälgida!

 

Teie õnneks jääb Gdansk tavaliselt turistidel kahe silma vahele. Seega, kui paljud ummistavad Varssavit ja Krakowi, saate teie avastada vanalinna ning mõningaid Poola paremaid muuseume. Alustage läänepoolses osas asuvast kuldsest väravast, hüpake traditsioonilisse poola piimabaari, nautige Gdanski parimaid vaateid linnavalitsuse tornist või avastage Artuse väljakut, mis oli kunagi kaupmeeste ja kõrgest soost isikute kohtumispaik ning on nüüd muuseum. Jalutage läbi kuldsete väravate Dlugi Targi teises otsas ja jõuate kaldapealsele – mis on järjekordne nauditav jalutuspaik, mida kaunistavad kunstigaleriid, kohvikud ja suveniirikauplused. Kui tahate veeta rohkem aega vee ääres, siis Sopotist ja Gdyniast leiate Baltikumi ühed paremad rannad.

 

Vanalinna panoraamis domineerib St. Mary kirik ja kui te ronite selle imposantsesse torni, saate osa järjekordsest suurepärasest vaatest.  

 

Gdanski teatakse ka merevaigu poolest ja seda müüakse igal pool linnas, eriti Mariacka tänaval, mis on üks vaimustavamaid tänavaid Gdanskis. Olge ettevaatlik veesülitite läheduses, kust pritsib vihmavett – see on midagi, mida peab ise nägema!    

 

Kui olete huvitatud sotsiaalsest ajaloost, siis Gdansk on koduks nii Euroopa Solidaarsuskeskusele kui ka Teise maailmasõja muuseumile. Poola on viimase sajandiga uskumatult muutunud ja sõda on seda väga palju mõjutanud – muuseumis on tehtud erakordset tööd, et anda see lugu edasi harival ja haaraval viisil.

 

Kui te soovite päevaks linnast välja saada, siis külastage Malborki lossi, mis on omataolistest maailma suurim. Sinna pääseb Gdanskist hõlpsalt autoga sõites – võtke päevake, et avastada selle vaimustavat ajalugu.  

Avastage Gdanskit – te hämmastute!

 

Vähem kui poole tunni kaugusel meie Gdynia sadamast asub Gdansk, mis on valgusaastate kaugusel sellest, mida teie arvate! Viimase 100 aasta jooksul on see muutunud, kehastunud ümber 1950ndatel ja 1960ndatel ning raputanud endalt sõjaeelse...

Loe rohkem Loe vähem

Reisige Stena Line’iga

Nautige reisi Poolasse

Alates 83.20€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

Hotel Sadova

Majutuskoha pilt

Puro Gdańsk Stare Miasto

Majutuskoha pilt

Hanza Hotel

Majutuskoha pilt

HOTEL NUMBER ONE BY GRANO Gdańsk

Majutuskoha pilt

Hotel Gdańsk Boutique

Majutuskoha pilt

Hilton Gdansk

Majutuskoha pilt

Hotel Admirał Sp. z o.o.

Majutuskoha pilt

IBB Hotel Gdansk

Majutuskoha pilt

Holland House Residence Old Town

Majutuskoha pilt

Dom & House - Apartments Waterlane

Majutuskoha pilt

Hampton by Hilton Gdansk Old Town

Majutuskoha pilt

Moon Hostel Gdańsk

Majutuskoha pilt

Q Hotel Grand Cru Gdańsk

Majutuskoha pilt

Kobza Haus Old Town

Majutuskoha pilt

Hotel Bonum

Majutuskoha pilt

HOTEL ALMOND BUSINESS & SPA BY GRANO Gdańsk

Majutuskoha pilt

Stay Inn Hotel

Majutuskoha pilt

Happy Stay Old Town Osiek 10

Majutuskoha pilt

Apartinfo Szafarnia Apartments

Reisige Stena Line’iga

Nautige reisi Poolasse

Alates 83.20€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega