Kraków

Vana Maailma linna kohta on Krakow vägagi mõnus paik.

 

Krakow asub raudselt turistide teekonnal – ja põhjusega. See on Poola suuruselt teine linn ja kuigi kompaktne, on seal hulganisti teha ja näha – ning süüa. Õigupoolest on see toidugurmaanide lemmik. Mis on Krakówi populaarsuse kõige parem osa? Seal asuvad tänapäeval suurepärased hotellid, restoranid ja atraktsioonid. Te saate lõõgastuda, avastada ja nautida kõike, mida sel peenel vanal linnal on pakkuda.

 

Poola kõige populaarsem turistide sihtkoht Kraków on ühtlasi riigi kõige autentsem linn, mis on pääsenud II maailmasõja kõige hullematest mõjudest. Kesk-Euroopas asetseva pärli ajalugu ulatub 10. sajandisse – ja te näete seda kõikjal enda ümber.

 

Krakówi keskaegne turuplats, mis on Euroopa suurim, asub vanalinna südames. See on tulvil barokset iseloomu ja kihab inimestest, kes naudivad muuseume, arhitektuuri, kohvikuid ja pubisid. Suvel saate istuda St. Mary basiilika kirikutornide varjus ja nautida kohvi ja kooki – külastajate lemmikkütust – ja talvel loob jõuluturg täiesti teistsuguse atmosfääri. Turuplats on endiselt kaubanduse kese, kus käsitöölised müüvad riideid ja kunstiteoseid. Ronige linnavalitsuse torni, mis on Poola vaste Pisa viltusele tornile, et imetleda kaunist linnavaadet veidi kõvera nurga alt! Või külastage Krysztofory paleed, kus asub nüüd osa Krakówi ajaloomuuseumist.

 

Floriańska tänav on väljakult alguse saav peamine tuiksoon ning selle munakivitee on ääristatud prestiižsete keskaegsete fassaadidega, mis on koduks Krakówi vanimatele kohvikutele. Need asuvad kõrvuti kohvikettide ja kiirtoidunimedega, mida teate, nii et saate proovida traditsioonilise Poola köögi hõrgutisi või võtta hamba alla midagi tuttavat. Kauni disainiga hoonetes on leidub kõike, alates ööklubidest kuni sushibaarideni – midagi igaühele.

 

Kunagist kuninglikku linna Krakówit on kirjeldatud Disney-pärasena. Seda eriti Krakówi kuninglikul rajal. Siin saate järgida kuninglike sidemetega teed alates Floriańska väravast kuni Wawelli künkani, kus saate teha ringkäigu kuninglikes apartementides ja krüptides. Vanalinna ümbritseb suvel rohelust ja meeldivat fooni pakkuv Planty park, mis sobib ideaalselt piknikuks või jalgrattasõiduks.

 

Oskar Schindleri tehas on tänapäeval üks parematest – ja populaarsematest muuseumidest Krakówis. See jutustab Krakówi II maailmasõja aegset ajalugu kõige uskumatumal ja paeluvamal viisil. Paljud inimesed kasutavad Krakówit ühtlasi baasina, kui nad külastavad Auschwitz-Birkenaud, et sellele kohutavale ajalooperioodile austust avaldada ning selle kohta teavet saada.

 

Veel üks populaarne ühepäevareis Krakówist hõlmab Wieliczka soolakaevanduste külastamist. Teised eelistavad samal ajal kasutada Krakówit peatuspaigana teel Zakopanesse, kus Kõrg-Tatrad pakuvad palju võimalusi suusatamiseks, lumelauaga sõitmiseks, jalutamiseks ja matkamiseks.

Vana Maailma linna kohta on Krakow vägagi mõnus paik.

 

Krakow asub raudselt turistide teekonnal – ja põhjusega. See on Poola suuruselt teine linn ja kuigi kompaktne, on seal hulganisti teha ja näha – ning süüa. Õigupoolest on see toidugurmaanide...

Loe rohkem Loe vähem

Reisige Stena Line’iga

Nautige reisi Poolasse

Alates 70€ üks suund, auto ja juhi eest

components.sembocards.labels.imageAltText

H15 Francuski Hotel

Reisige Stena Line’iga

Nautige reisi Poolasse

Alates 70€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega