Göteborg

Rootsi suuruselt teine linn Göteborg on riigi läänerannikul asuv omaette pärl. Linna ajalooline arhitektuur koos käänuliste kanalite, vaimustavate looduslike alade ja moodsa elegantsiga on omapärane kogu Skandinaavias.

 

Nii pole midagi imestada, et Göteborg köidab nii erinevate huvidega külastajaid. Vabaõhufänne tõmbavad suured loodusalad ja karm rannik. Toiduhuvilised tulevad avastama peidetud kulinaaria-aarde maitseid. Kultuurigurmaanid veedavad aega linna arvukates muuseumides, teatrites ja galeriides. Ja kõik need, kes tahavad ennast lihtsalt vabalt tunda, leiavad siit hulgaliselt põnevaid baare, koosviibimiskohti ja klubisid.

 

See sõbralik metropol pakub urbanistlikku elamust, milles rafineeritud ajalugu ja omanäoline nüüdisaegne tunnetus on omavahel heas tasakaalus. Siin on loetletud mõned parimad viisid, kuidas Göteborgis aega veeta.

 

Avastage Göteborgi

 

Göteborg asutati 1621. aastal. See on nüüdseks paisunud ligi 600 000 elanikuni, kuid ei ole ikka omanäolisust kaotanud. Laia Göta jõega kaheks jagatud linn on täis kauneid aedu, kus avalike kunstiteostena eksisteerivad kõrvuti iidne arhitektuur ja tööstusajastust jäänud ehitised.

 

Ajalooliste kanalite ja käänuliste jalakäijate tänavatega Göteborgis on äärmiselt lihtne orienteeruda nii jalgsi, jalgrattal kui ka ühistransporti kasutades. Märkate kindlasti üsna pea, et linna iga piirkond on isemoodi. Ühel hetkel jalutate kuulsal Avenyni tänaval, mida palistavad disaineritoodete poed. Järgmiseks imetlete juba kunstikvartalis kultuslikku Poseidoni purskkaevu, või uitate Göteborgi pika ajalooga ülikoolilinnakus.

 

Oma munakivitänavatega meelitab külastajaid ajalooline Haga, kus on endale kodu leidnud stiilsed kohvikud ja võluvad väikesed poekesed. Linnasüdames asuv Magasinsgatan on siginat-saginat täis jalakäijate ala, mis on tuntud kaupluste, restoranide ja ööelu poolest. Ülimalt moodsat Majornat kutsutakse trendikate baaride, kohvikute, ürituste toimumispaikade ja poodide pärast sageli Göteborgi Brooklyniks. Lühikese trammisõidu kaugusele Saltholmenisse jääb aga mere ääres paiknev rahulikum rannikuala. Igal piirkonnal on oma iseloom, millega tutvumine on puhas rõõm.

 

Nautige Göteborgi vabaõhuelu

 

Tänu linna ja looduse vahelisele tasakaalule on Euroopa üheks rohelisemaks suurlinnaks peetav Göteborg oma maine auga välja teeninud. Linna piires leiate nii randu, järvi, metsi kui ka märgalasid. See on ideaalne koht loodusega ühte sulamiseks, samas saate nautida ka suurlinna toitu, kultuuri ja muid elamusi.

 

Linna parkidesüsteemi kroonijuveel on kahtlemata Slottsskogen, 156 hektarit hõlmav roheala, kus otse keset linna on ulatuslik jalutusradade võrgustik, mänguväljakud, tasuta loomaaed ja muu. Selles pargis toimub ka suvine festival Way Out West, tänu millele on Slottsskogen suurepärane sihtkoht Euroopa muusikafestivalide seas.

 

Linna piiresse jäävad ka Göteborgs Botaniska Trädgård ja Trädgårdsföreningen – mõlemad botaanikaaiad pakuvad rabavat õiteilu. Lühikese trammisõidu kaugusel on rannahuvilistele sobivad supluskohad, nagu Fiskebäcksbadet, Billdalsbadet ja Saltholmen.

 

Göteborgi-reis jääks poolikuks, kui te ei näeks sealset saarestikku. Arhipelaagis on rohkem kui 20 saart, ning mõnele neist pääseb vaid praamiga. Leiate sealt eest vaimustavad rannad, võluvad linnakesed, suured loodushoiualad ja palju muud. Ei olegi vahet, kas lähete saarestikku paadiga sõitma, sukelduma, matkama, päevitama, loodust vaatlema või lihtsalt värsket õhku nautima, väärt elamuse saate igal juhul.

 

Kordumatu närvikõdi ja uskumatud muuseumid

 

Göteborgi siluetis on kindel koht Ameerika mägedel ja hiiglaslikul valgustatud vaaterattal. Need kuuluvad Skandinaavia suurimale, Lisebergi lõbustuspargile, mis on lahutamatu osa Göteborgi-kogemusest. Oma mitmekülgsete atraktsioonide, kontsertide, mängude ja muuga on lõbustuspark peredele lausa kohustuslik. Teil on võimalus lõbutseda seal suvel, uudistada Halloweeni õudusfantaasiat või imetleda jõuluaja talvist imedemaad.

 

Göteborg on üks mitmekülgsemaid kunsti-, kultuuri-, ajaloo- ja teaduskeskusi Skandinaavias. Göteborgs Konstmuseum (Göteborgi kunstimuuseum) on koduks Põhja-Euroopa ühele parimale moodsa ja klassikalise kunsti kogule. Linna tööstusajaloo auks on rajatud Volvo Museum ja meremuuseum Maritiman. Kui soovite, saate perekeskses teaduskeskuses Universeumiskoos ahvidega aega veeta – leiate sealt mitmel korrusel laiuva vihmametsa, akvaariumi ja interaktiivsed väljapanekud.

 

Noppige Göteborgist toiduelamusi

 

Göteborg on üks Euroopa peidetud kulinaaria-aaretest. Linn on täis hubaseid kohvikuid, gurmeerestorane, rahvusköökide maitseid, uskumatult head tänavatoitu ja värskeid mereande. Linné, Eriksbergi, Masthuggeti ja Majorna linnajaod pakuvad rikkalikult toiduelamusi igale maitsele. Toiduhallid, nagu ajalooline Stora Saluhallen ja trendikas Lindholmen Street Food Market, pakuvad võimalust proovida ühe katuse all rohkesti eri toite.

 

Göteborgis olles leidke kindlasti aega fika’ks: see on traditsiooniline kohvipaus, mille juurde kuulub hõrk küpsetis. Võimalusi selleks pakuvad kõik linna kohvikud (traditsioonile alusepanija tiitlile pretendeerib väike linnake Alingsås, mis asub lühikese rongisõidu kaugusel). Ning kuna olete kord juba nii lähedal ookeanile, proovige tingimata mõnes sellises restoranis nagu Sjöbaren või Sjömagasinet traditsioonilisi Skandinaavia mereande.

 

Värav Skandinaaviasse

 

Göteborg ei ole mitte ainult suurepärane koht lühikeseks või pikemaks linnapuhkuseks. See on värav, kust saab alguse teie suur Skandinaavia-seiklus. Tulge pardale autoga ja teil on vabadus tutvuda Rootsi ja teiste maadega omas tempos. Võtke ette retk piki rannikut üles ja tagasi ning nautige teele jäävaid külalislahkeid linnu ja imelisi randu. Sisemaale suundudes saate oma silmaga näha tihedaid metsi ja 100 000 järve. Või võtke suund põhja poole: kui soovite külastada kaugemaid kohti, jääb Norra vaid 3-tunnise autosõidu kaugusele.

 

Pidage vaid meeles, et jätaksite endale enne Rootsist lahkumist veel pisut aega Göteborgile – see on linn, millesse on kerge armuda, ning te tahate siia kindlasti ikka ja jälle tagasi tulla.

Rootsi suuruselt teine linn Göteborg on riigi läänerannikul asuv omaette pärl. Linna ajalooline arhitektuur koos käänuliste kanalite, vaimustavate looduslike alade ja moodsa elegantsiga on omapärane kogu Skandinaavias.

 

Nii pole midagi imestada, et Göteborg köidab nii erinevate huvidega külastajaid...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Göteborgi

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

Scandic Europa

Majutuskoha pilt

Scandic Hotel Crown

Majutuskoha pilt

Spar Hotel Majorna

Majutuskoha pilt

Quality Hotel 11

Majutuskoha pilt

Gothia Towers & Upper House

Majutuskoha pilt

Hotel Pigalle

Majutuskoha pilt

Clarion Collection Hotel Mektagonen

Majutuskoha pilt

Sure Hotel by Best Western Center

Majutuskoha pilt

Spoton Hostel & Sportsbar

Majutuskoha pilt

Dialog Hotel Villan

Majutuskoha pilt

Hotel Vanilla

Majutuskoha pilt

Clarion Hotel Post, Gothenburg

Majutuskoha pilt

Comfort Hotel Goteborg

Majutuskoha pilt

Apartments at Hotel Riverton

Majutuskoha pilt

Comfort Hotel Panorama

Majutuskoha pilt

Hotell City Avenyn

Majutuskoha pilt

Hotel Lorensberg

Majutuskoha pilt

Hotel Royal

Majutuskoha pilt

Hotel Poseidon

Majutuskoha pilt

Barken Viking by Dialog Hotels

Valige marsruut ...

Nautige reisi Göteborgi

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

 • Stockholm

  Veel asuvaks iluduseks nimetatud Stockholm on vapustav ja elav linn, kus on nii palju avastada!

 • Malmö

  Rannikulinn mereäärse õhkkonnaga, avastamist väärivad muuseumid, eklektilised kauplused ja kirev kultuurielu.

 • Sälen

  Sälen on suusatajate paradiis ja suurepärane aastaringne sihtkoht kaunite maastike, järvede ning radadega.

 • Åre

  Oma suurepäraste suusaradade, kaupluste, restoranide ja baaride poolest tuntud Åre pakub tõelist suurlinna õhkkonda.

 • Külastage Smålandi

  Kui sõidate jalgrattaga, matkate, sõidate kanuuga või püüate kala, armute Smålandi loodusesse. See ongi tõeline Rootsi.

 • Halland

  Rootsi läänerannikul asuv kaunis Halland uhkeldab rikkaliku toidukultuuri, hämmastavate maastike ja suureäraste golfiväljakutega!

 • Kalmar

  Reisige selles kaunis ajaloolises linnas läbi aja.  Uurige selle lossi, munakivitänavaid ja omapärast vanalinna. 

 • Öland

  Rootsi suvised paradiisisaared! Eriline sihtkoht, mis on looduslikult ja kordumatult ilus.

 • Glasriket

  Rootsi klaasimaailmas on nii palju, mida avastada! Kosta Boda kodu, loodusvarad, rahulikud järved ja metsad. 

 • Skåne

  Pindalalt väike, ent äärmiselt võluv. Skåne on matkajatele ja loodusesõprade paradiis.

 • Värmland

  Kui armastate vabaõhuseiklusi või otsite loodusest rahu ja vaikust, leiate selle igal juhul Värmlandist!

 • Dalsland

  Hingematvate maastike ja lõõgastava atmosfääriga „Rootsi järveprovints” sobib suurepäraselt loodusesõpradele.

 • Västervik

  Rootsi parim suvelinn, mis pakatab huviobjektidest, maitsvast toidust ja kultuurist, on eriline koht, mida külastada.

 • Höga Kusten

  Kohtuge taas loodusega, külastades pankrannikut, nautides Rootsi parimat vabaõhuelu ja rustikaalset sarmi. 

 • Karlskrona

  Avastage rikkalikku ajalugu ja pärandit ning saarestiku vapustavalt kaunist loodust. 

 • Idre Fjäll

  Nõiduslik Idre Fjäll oma kaunite maastike ning suurepäraste suusa- ja matkaradadega on ideaalne aastaringne sihtkoht.

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega