Höga Kusten

Vaimustav seiklus

 

Höga Kusten, mis pakub igal nurgal meeliülendavaid vaateid, on Rootsi kõrgrannik. Pole vahet, kas otsite adrenaliini täis ekspeditsiooni või vabamat matkaseiklust, sealt leiate selle ja veelgi enam.

 

Minge tagasi looduse rüppe ja külastage kõrgrannikut ja saage osa Rootsi parimast vabaõhumeelelahutusest. Oma ainulaadsete keskkondadega on tegevuste valik piiramatu. Pange end proovile ühel paljudest matka- või jalgrattaradadest. Kui naudite mägironimist, külastage Skulebergetil asuvat Via Ferratat, või pange end proovile Ringkallenis, mis on üks Rootsi vaimustavamaid mägironimispiirkondi nii algajatele kui ka juba edasijõudnutele. Ronige Örsjöbergeti või Örsjöklippani otsa ning premeerige end mitte vaid suurepärase mägironimisega, vaid 360-kraadise panoraamvaatega mäe tipust.

 

Seigelge läbi Skuleskogeni rahvuspargi ja avastage mitmekesist maastikku alates metsadest kuni sügavate orgudeni ja kiviste kaljudeni, enne kui imetlete maailma võimsate mäetippude otsast.

 

Kõrgrannik on kultuuripärandi ja kultuuri mesilastaru ning see on populaarne paik kunstnikele. Nordingrå on iseäranis eelistatud ja selles piirkonnas elavad kunstnikud on avanud oma stuudiod külalistele nii püsivalt kui ka ajutiselt. Kui reisite mööda turismiteed Hornöbergetist Ullångerisse, näete tohutut kunstivalikut. Tutvuge Mannaminne kohalike kunstnike tööde püsinäitusega. Kui teile meeldib veidi süngem ajalugu, külastage nõidade muuseumi ning tutvuge selle vaimustava ajaperioodiga. Muuseumihoones asub ühtlasi nukumuuseum, kus on välja pandud Raja teatri peaaegu kahe aastakümne erinevate etenduste nukud.

 

Kõrgrannik on terve ranniku kõige järsem osa kogu Läänemeres ja selle saarestik on üsna huvitav vaatepilt. Mis oleks veel parem selle avastamiseks kui praam? Seilake Ulvöni saartele, mis on kõrgranniku saarestiku kõige suurem turismiatraktsioon. Kunagine Põhja-Rootsi kalurikogukond on pakitud fantastilisse kultuuripärandisse. Rootsi kõige kaunimaks külaks nimetatud Trysundat ümbritsevad mäed ja künkad. Avastage 1600ndatest pärit kabelit, kalandusmuuseumi ja jalutage mööda kaunitesse abajatesse suunduvaid radasid.

 

Üks selle piirkonna populaarsemaid muuseume on Mannaminne, mille asutas Rootsi skulptor Anders Åberg ja tema naine Barbro. Tutvuge muuseumi ja selle näitustega alates põllumajandusest kuni trammideni välja. Avastage kõrgranniku lugusid, kui külastate Naturum Hoga Kustenit ja tutvute UNESCO maailmapärandiga.

 

Kõrgrannikul ei tunne te puudust maitsvatest roogadest, ainulaadsetest maitsetest ega köökidest, kus on kasutatud kohalikult toodetud koostisosi. Kui teil on rinnus julge süda, miks mitte proovida surströmmingut (fermenteeritud heeringas)? Te kas armastate või vihkate seda!

 

Külastage kõrgranniku piiritustehast ja nautige giidiga ekskursiooni ning tutvuge viski valmistamise teadusega enne, kui istute jalgu puhkama restorani või viskibaari, mille avaralt terrassialalt avaneb vaade suurepärasele Ångermanälveni jõele.

 

Kõrgranniku uurimise jätkusuutlikumaks viisiks on hüpata maailmapärandi bussile. See on mugav moodus reisida, buss sõidab mitu korda päevas FriluftsByni, Skulebergeti jalamil asuva Naturumi külastuskeskuse, Veåsandi (Skuleberget Havscamping) ja Skuleskogeni rahvuspargi lõuna- ja läänepoolse sissekäigu vahet. Te saate jätta oma auto tasuta parklasse.

 

Maalähedasest sarmist ja kõigile sobivatest seiklustest küllastunud kõrgrannik on külastust väärt. Sealt näete elu teise vaatenurga alt!

Vaimustav seiklus

 

Höga Kusten, mis pakub igal nurgal meeliülendavaid vaateid, on Rootsi kõrgrannik. Pole vahet, kas otsite adrenaliini täis ekspeditsiooni või vabamat matkaseiklust, sealt leiate selle ja veelgi enam.

 

Minge tagasi looduse rüppe ja külastage kõrgrannikut ja saage...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi kõrgrannikule

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Valige marsruut ...

Nautige reisi kõrgrannikule

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

 • Stockholm

  Veel asuvaks iluduseks nimetatud Stockholm on vapustav ja elav linn, kus on nii palju avastada!

 • Malmö

  Rannikulinn mereäärse õhkkonnaga, avastamist väärivad muuseumid, eklektilised kauplused ja kirev kultuurielu.

 • Sälen

  Sälen on suusatajate paradiis ja suurepärane aastaringne sihtkoht kaunite maastike, järvede ning radadega.

 • Åre

  Oma suurepäraste suusaradade, kaupluste, restoranide ja baaride poolest tuntud Åre pakub tõelist suurlinna õhkkonda.

 • Külastage Smålandi

  Kui sõidate jalgrattaga, matkate, sõidate kanuuga või püüate kala, armute Smålandi loodusesse. See ongi tõeline Rootsi.

 • Halland

  Rootsi läänerannikul asuv kaunis Halland uhkeldab rikkaliku toidukultuuri, hämmastavate maastike ja suureäraste golfiväljakutega!

 • Kalmar

  Reisige selles kaunis ajaloolises linnas läbi aja.  Uurige selle lossi, munakivitänavaid ja omapärast vanalinna. 

 • Öland

  Rootsi suvised paradiisisaared! Eriline sihtkoht, mis on looduslikult ja kordumatult ilus.

 • Glasriket

  Rootsi klaasimaailmas on nii palju, mida avastada! Kosta Boda kodu, loodusvarad, rahulikud järved ja metsad. 

 • Skåne

  Pindalalt väike, ent äärmiselt võluv. Skåne on matkajatele ja loodusesõprade paradiis.

 • Värmland

  Kui armastate vabaõhuseiklusi või otsite loodusest rahu ja vaikust, leiate selle igal juhul Värmlandist!

 • Dalsland

  Hingematvate maastike ja lõõgastava atmosfääriga „Rootsi järveprovints” sobib suurepäraselt loodusesõpradele.

 • Västervik

  Rootsi parim suvelinn, mis pakatab huviobjektidest, maitsvast toidust ja kultuurist, on eriline koht, mida külastada.

 • Göteborg

  Kuulsad kanalid, rohelusse uppuvad bulvarid, kohvikud ja suurepärased kauplused – Göteborgis ootab teid seiklus!

 • Karlskrona

  Avastage rikkalikku ajalugu ja pärandit ning saarestiku vapustavalt kaunist loodust. 

 • Idre Fjäll

  Nõiduslik Idre Fjäll oma kaunite maastike ning suurepäraste suusa- ja matkaradadega on ideaalne aastaringne sihtkoht.

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega