Schleswig-Holstein

Schleswig-Holstein – tõeline põhjapiirkond

 

Saksamaa tõeliseks põhjapiirkonnaks nimetatud Schleswig-Holstein on Saksamaa kõige põhjapoolsem liidumaa. Ükskõik, kas soovite linnapuhkust, mis on täis elavat kultuuri ja kulinaarseid kogemusi, või sissetallatud rajalt kõrvale astuda, et avasta kõike pakutavat, siis Schleswig-Holstein on just õige koht.

 

Kiel on Schleswig-Holsteini pealinn, millel on pikk ajalugu laevaehituses ja mereväe traditsioonides. See on siiani linna paljudes muuseumides ja näitustes märgatav. Kieli kanal on maailma tihedaima liiklusega tehisveetee ja ühendab linna Põhjamerega. Nautige linna merenduse õhustikku ja veetke tihe päev, imetledes kaasaegset ja kohalikku kunsti Kieli linnagaleriis, enne kui ostlemisse sukeldute.

 

Mölln on väikelinn, mille tegi kuulsaks endine elanik ja kuulus narr Till Eulenspiegel. Kogu linnas on tegelaskujust jälgi ja kuulujutu järgi toob head õnne see, kui külastate ajaloolisel turuplatsil Eulenspiegeli purskkaevu, hõõrute kiiresti ta pronksist pöialt ning koputate ta saapanina vastu!

 

Kui olete püüdlik šokolaadimeister, siis pange päevast kõrvale neli tundi ja osalege Möllni pralineetöökojas ning õppige rõõmuga maiustuste loomist ja kaunistamist.

 

Avastage Lübecki kitsaid ja looklevaid tänavaid, millel on UNESCO maailmapärandi taust, ja uurige varjatud sisehoove. „Kohustuslik“ on näha Holstentori väravat, mis on üks kõige ikoonilisemaid Lübecki vaatamisväärsusi. See gootistiilis linnavärav on aastate jooksul olnud paljudel postkaartidel, templitel ja 2-eurosel mündil.

 

Kas olete valmis väljakutseks? Kuidas oleks Lübecki linnaekskursiooniga, mis sisaldab lõbusat aaretejahti? Külastage Puppenbrücke, Lübecki katedraali ja Liebesbrücke ehk armastuse silla vaateid ning korjake kokku teele jäävad vihjed. Võistlus on alanud!

 

Jätke linnmüra selja taha ja suunduge Schleswig-Holsteini randadele ja saartele. Nautige rahu ja vaikust heaolu- või spaakuurordis, pange proovile oma lohelennutamise oskused või hüpake purjelauale. Mõlema spordiala populaarsus on aastate jooksul kasvanud ja piirkonnas avatakse üha enam lohe ning purjelaua asutusi.

 

Põhjameres asuv Föhri saar asub Waddenzee mere maailmapärandisse kuuluvas paigas. See on kõige rohkem tuntud oma kaunite aedade ja mereveeravi (tervenemine mere, õhu ja vee abil) poolest. Oma mitmekülgsete maastikega, mis ulatuvad liivarannast lopsaka roheluseni, pakatab see rand aastaringselt aktiivsetest ja lõbusatest üritustest ning sobib ideaalselt elavaks perepuhkuseks.

 

Stockenstiegi rada on turistidele avatud juunist septembrini, võimaldades neil avastada Eidershedti poolsaart. Alates 1929. aastast on see avar raba meelitanud turiste kuulsa Westerheaveri majaka juurde, milleni jõudmiseks tuleb läbida kitsas rada ja ületada mitu silda. See punane ja valge majakas said ikoonilisteks 1970. aastatel filmitud Jeveri õllereklaamidele. Osalege giidiga ekskursioonil ja pärast 157 astmega trepist majaka tippu jõudmist avanevad teile imeilusad panoraamvaated poolsaarele.

 

Schleswig-Holsteini üks populaarsemaid vaatamisväärsusi on Glücksburgi palee. See majesteetlik hoone asub Taani piiril ja seda peetakse üheks kõige tähtsamaks renessansiajastu paleeks Saksamaa põhjaosas. Võite minna giidiga ekskursioonile, et tutvuda hoone tormika ajalooga, kui see oli Schleswig-Holsteini hertsogi perekondade koduks.

 

Toidusõpradel on põhjust rõõmustamiseks, sest Schleswig-Holstein on tuntud hõrgutavate maitsete ja meeldejäävate elamuste poolest! Maitske kohalikes restoranides ja toidutootjate juures kohalikku ja hooajalist rooga nimega Feinheimisch, mis tähendab „peent ja kohalikku toitu“.

 

Reis legendidest, toiduelamustest ja looduslikest maastikest tulvil Schleswig-Holsteini on seiklus, mis ootab täide minemist! 

Schleswig-Holstein – tõeline põhjapiirkond

 

Saksamaa tõeliseks põhjapiirkonnaks nimetatud Schleswig-Holstein on Saksamaa kõige põhjapoolsem liidumaa. Ükskõik, kas soovite linnapuhkust, mis on täis elavat kultuuri ja kulinaarseid kogemusi, või sissetallatud rajalt kõrvale astuda, et avasta kõike pakutavat, siis Schleswig-Holstein on just...

Loe rohkem Loe vähem

Reisige Saksamaale

Kieli

Alates 194 € üks sõit, auto, juht ja kajut

Reisige Saksamaale

Kieli

Alates 194 € üks sõit, auto, juht ja kajut

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega