Praamiga Saksamaale ja reis võib alata!

Saksamaa – kõigi aastaaegade riik.

 

Saksamaa on kahtlemata Euroopa Liidu energiajaam. Nagu üks nende luksusautode kaubamärke ütleks – riiki viib edasi „vorsprung durch technik“, mis eesti keeles tähendaks „tehnoloogia edusammud“. Kuid selles mitmekesises riigis peitub enamatki – sellel riigil on jutustada kahe aastatuhande jagu ajalugu, seal on maailma tipptasemel linnad, mida avastada, ning maastik, kust igaüks leiab igal aastaajal midagi, olgu selleks kuumad kevaded, Euroopa suurim rand või Euroopa ühed kõige lahedamad suusatamisvõimalused.

 

Kultuurihundid saavad rahuldada oma uudishimu kunsti vastu Müncheni, Frankfurdi ja Hamburgi metropolides. Loodusesõbrad saavad nautida aktiivseid vabaõhuseiklusi Baieri Alpides, Schwarzwaldis või Reini orus.

 

Lisaks tipptasemel autodele on Saksamaal muidki märkimisväärseid ekspordiartikleid. Üks neist on Oktoberfest – ja te panete tähele, et seda folgipidu tähistatakse suure tõenäosusega teile lähimas linnas. Kuid kui soovite saada autentse õlle, toidu ja meelelahutuse kogemust, peate minema Münchenisse. See on Baieri piirkonna pealinn. Münchenit külastab Oktoberfesti ajal kuni kuus miljonit inimest ja see pidu saab alguse septembris ning kestab kuni 18 päeva. Kui te külastate Saksamaad muul ajal, saate festivalihõngu tunda, kui külastate Platzlil asuvat Hofbräuhausi. See on maailma kõige kuulsam trahter, mis avati 1589. aastal. Avalikkusele anti juurdepääs 1828. aastal ning tänapäeval on see avatud 365 päeva aastas. Maitske seakooti ja loputage see alla Hofbräu õllega – selline on traditsioon!

 

Üks teine saksa tava, mis on muutunud üleilmseks, on nüüdseks üldlevinud jõuluturg. Inspireerides sarnaseid üritusi kogu Ühendkuningriigis ja Euroopas, jäävad Saksa jõuluturud algupäraseks ja parimaks. Leipzigi turu ajalugu ulatub aastasse 1458, mis teeb sellest mitte ainult Saksamaa vanima, vaid ka suurima turu – kuuel alal leidub avastamiseks 250 kioskit – vaadake ette Saksi jõulukuuse lähedal, mis võib olla enam kui 20 meetri kõrgune. Braunschweigis on St. Blasii katedraali ümber olevad platsid on „koduks“ 150 käsitöömeistrile ja müüjale ning nende tuledega ehitud kioskitele: ideaalne taust erinevateks kulinaarseteks elamusteks, põnevateks käsitööharrastusteks ja kuuma šokolaadi nautimiseks. Enam pidulikumaks minna ei saa!

 

Turismitee kõrgpunktiks on muidugi pealinn Berliin, kus asub Saksamaa turismimagnet nr 1 Brandenburgi värav.. Berliini müüri ühe vähestest säilinud osana on see nüüd rahu ja ühtsuse riiklik sümbol. See suurepärane imposantne, muljetavaldav ja Instagramiski kuulsust kogunud uskumatu maamärk on 26 meetrit kõrge, sellel on 12 dooria sammast ja kvadriiga – nelja hobusega kaarik, millel seisab võidujumalanna.

 

Väljaspool linnamaastikku on Saksamaa täis pikitud ajaloolisi linnakesi ja külasid, metsi ja mägesid. Saksamaal on umbes 20 000 vaimustavat lossi, sealhulgas Neuschwanstein, mis on Disney lossi mudeliks kõigis algustiitrites. Schwarzwald on üks külastatumaid mägismaapiirkondi Euroopas ning matkajate paradiis. Te saate sõita rongiga või kulgeda mööda Schwarzwaldi imekaunist marsruuti: haarake kaasa kaart ja istuge rooli taha!

 

Meil on Saksamaale reisimiseks pakkuda kolm marsruuti; Trelleborgist Rootsis Rostocki, Gothenburgist Rootsis Kieli ja Liepājast Lätis Travemündesse – seda on Euroopa reisi plaanides kasulik teada! Meil on igal marsruudil mugavad kajutid, mis sobivad mis tahes eelarvega, ning kõik, mida vajate, et eesootavaks teekonnaks lõõgastuda ja puhata.  

Saksamaa – kõigi aastaaegade riik.

 

Saksamaa on kahtlemata Euroopa Liidu energiajaam. Nagu üks nende luksusautode kaubamärke ütleks – riiki viib edasi „vorsprung durch technik“, mis eesti keeles tähendaks „tehnoloogia edusammud“. Kuid selles mitmekesises riigis peitub enamatki – sellel riigil...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Saksamaale

Alates 99 € üks sõit, auto, juht ja iste

Sadamate asukohad

Map showing the routes to and from Germany
Map showing the routes to and from Germany
Map showing the routes to and from Germany

Kieli sadam asub Saksamaa Läänemere rannikul ning sinna on maanteelt A7 ja muudelt suurematelt teedelt lihtne pääseda. Ühistranspordiühendus on hea, pearaudtee- ja bussijaam on terminalist vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel.

Rostocki sadam Saksamaal Läänemere rannikul asub maantee A19 lõpus ja on hästi tähistatud, nii et sinna on väga lihtne autoga sõita. Regulaarsed bussiteenused on saadaval ka jalgsi liikujatele.

Travemünde sadam on osa kuulsast ja ajaloolisest Lübecki linnast ning asub Lübecki lahe ääres Trave jõe kaldal, umbes 20 km kaugusel kesklinnast. Sadam on A1-l hästi märgistatud.

Valitud sihtkohad

Valige marsruut ...

Nautige reisi Saksamaale

Alates 99 € üks sõit, auto, juht ja iste

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega