Baierimaa

Proosit Baierimaale!

 

Baierimaa, mida ametlikult nimetatakse Baieri vabariigiks, asub Edela-Saksamaal. Turgusid, loodust, maitsvat toitu ja jooke jagub külluses – siin leidub palju tegevust!

 

Baieri on Oktoberfesti koduna maailmakuulus. Maailma suurimat õlle- ja meelelahutusfestivali peetakse Müncheni suurimal messiväljakul nimega Theresienwiese. Külalised saavad 16–18 päeva jooksul nautida kõige erinevamaid meelelahutusüritusi, Baieri toitu ja õlut. Miks mitte võtta kogemusest viimast ja investeerida traditsioonilistesse kostüümidesse nagu Dirnhl, mis ei ole midagi muud kui pluus pihiku all ja kõrge pihaga seelik põllega.  Näidake oma jalgu Lederhosenis, mis on nahast põlvpüksid! Huvitav fakt Oktoberfesti kohta – see on ainus festivali maailmas, kus on kirbutsirkus ja „rühm“ umbes 60 kirbuga, kes lapsi lõbustavad.

 

Maailma suurima õllefestivaliga Baieris ei ole üllatav, et seal leidub palju kloostri pruulikodasid, mis varieeruvad traditsioonilise ja kaasaegse stiili vahel. Kuna avastamist väärivaid kohti on palju, täidetakse teie õllekapp kiiresti! Weltenburgi klooster asub Doonau kurus ja see rajati 600. aastal. Pruulikoja külgetõmbenumbriks on Weltenburger Kloster Barock Dunkel ja see auhinnatud kreemine õlu on võitnud kolm korda kuldmedali World Beer Cupil USA-s! Baieri riiklik Weihenstephani pruulikoda Freisingis on tuntud kui maailma vanim õlletehas, mis töötab endiselt ja kus pruulitakse 16 erinevat tüüpi õlut.

 

Pole paremat aega Baierimaa avastamiseks kui jõulud, kuna see on kuulus oma imetlusväärsete jõuluturgude poolest. Kempteni pikk ostuõhtu leiab aset advendiaja esimesel laupäeval ja see toimub St. Lorenzi basiilika ees Hildegardplatzil. Hilisõhtuse ostukogemuse muudavad eriliseks tulepurskajad ja koorilaulud. Dossenbergerhof Günzburgi vanalinnas muudetakse 1.–5. detsembrini jõulukülaks. Nautige artistide ja muusikaansamblite esinemisi, tutvudes samal ajal käsitöökaupadega. Maailmakuulsa Christkindlesmarkti külastamine on kohustuslik ja müügiputkad on täis käsitöökaupasid, mis sobivad suurepäraselt kingikotti panemiseks. Siin olles proovige kindlasti ka Nürnbergi Lebkuchenit (piparkooki) ja Nürnbergi punast õlut Altstadthof käsitööpruulikojast.

 

Kui teile meeldib avastada metsikut loodust, siis on Baierimaa teile õige koht. Kuidas oleks matkata räätsadega läbi Baieri metsa või minna sammu võrra kaugemale ning suusatada Großer Arberi ja Brotjacklriegeli tippude vahel? Ükskõik, kas teile meeldib kiirem või aeglasem tempo, saate nautida arvukaid Baieri jõgesid. Hüpake paadile või parvele ja kui te ei taha jalgu märjaks teha, saate jõekaldal jalutada.

 

Erlangen võib olla Baieri väikseim linn, kuid seiklustest siin puudu ei jää. Saksamaa komöödiapealinnana tuntud Erlangenis saate jalutada läbi mitmete aedade ja avastada hämmastavaid skulptuure ja kunstiteoseid, mis rabavad teid jalust.

 

Münchenis Baieri pealinnas saate avastada 1972. aasta suveolümpiamängudele loodud olümpiaparki. Gärtnerplatzviertel on vilgas piirkond ja see kihab maitsvat toitu serveerivatest restoranidest, kus pakutakse selliseid Saksa toitusid nagu karrivorst (aurutatud ja praetud sealihavorstid, mida on maitsestatud karriketšupiga) ning ajutiselt püsti pandud moe-, mööbli ja vinüülipoodidest, mis ootavad avastamist.

 

Kas teadsite, et BMW on üle 100 aasta vana? Külastage BMW muuseumit ja tutvuge dünaamilise kaubamärgi ajalooga, mis uuendab pidevalt sõidurõõmu.

 

Ükskõik, kui tempokat elu te naudite, olgu selleks siis vilgas festivalielu, kohalike kunstide avastamine, käsitööõllede maitsmine või metsiku looduse avastamine – Baieris on midagi igale maitsele. 

Proosit Baierimaale!

 

Baierimaa, mida ametlikult nimetatakse Baieri vabariigiks, asub Edela-Saksamaal. Turgusid, loodust, maitsvat toitu ja jooke jagub külluses – siin leidub palju tegevust!

 

Baieri on Oktoberfesti koduna maailmakuulus. Maailma suurimat õlle- ja meelelahutusfestivali peetakse Müncheni suurimal messiväljakul nimega...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Saksamaale

Alates 194 € üks sõit, auto, juht ja kajut

Valige marsruut ...

Nautige reisi Saksamaale

Alates 194 € üks sõit, auto, juht ja kajut

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega