Lübeck

Põhja-Saksamaal asuv Lübeck on väga vana hansalinn, mida nimetati Hansa Liidu kuningannaks.

 

See on külastuseks meeldiv paik, kus domineerivad keskaegne õhkkond, tellistest gooti arhitektuur ning ajaloolised ja kultuurilised atraktsioonid. Lübeckisse on lihtne jõuda, kui reisite praamiga Göteborgist Kieli või Trelleborgist Rostocki ning sõidate kohale autoga, et saaksite avastada nii Lübeckit kui ka kaugemaid paiku.

 

Veega ümbritsetud vanalinnas on seitse torni ja viis kirikut ning sellel on üle 1000 aasta vanune ajalugu. Holstentor, linna kõige kuulsam maamärk, on üks Lübecki neljast algsest linnaväravast ning on ehitatud peamiselt linna võimu ja rikkuse sümbolina. St. Marienkirche kirikul on maailma kõige kõrgem telliskivivõlv ja selle kõrval asub kohe kaasaegne MuK – muusika- ja kongressisaal – ning Schleswig-Holsteini muusikafestivali toimumispaik. Ebatavaliste seinte ja väikeste tornidega Lübecki raekoda on püsinud olulise ja väärika hoonena Lübeckis juba alates 1226. aastast. Lübeckit teatakse selle Nobeli preemia laureaatide Willy Brandti, Günter Grassi ja Thomas Manni järgi, kes on kõik sellest linnast pärit. Euroopa Hansamuuseumis saate interaktiivse näituse abil teavet Hansa Liidu ajaloo kohta ning võite hiljem nautida kohvi muuseumi "kohvikus Fräulei Brömse". Drägerhausi muuseumis on väljas kunstiteosed tuntud kunstnikelt nagu Edvard Munch, kes elas 20. sajandi alguses Lübeckis. Muuseum asub kaunis 18. sajandi hoones, mis on üks vaimustavamaid kogu Põhja-Saksamaal. Imetlege Salzspeicheri kuut ajaloolist tellistest hoonet Trave jõe ülemjooksul just Holstentori kõrval. Need on ehitatud 16.-18. sajandil ja neis hoiti soola, mida kaevandati Lüneburgi lähistelt ja transporditi mööda Stecknitzi kanalit Lübeckisse.

 

Lübeck on kogu maailmas tundud martsipani poolest. Niedereggeris saate vaadata, kus martsipani valmistatakse, ja võtta seda kaasa sõpradele ja perele. Tundke end magusana ja te saate tõelise maiuspala, kui külastate Lübecki Bonboni manufaktuuri, kus kõik maiustused tehakse käsitsi looduslikest koostisainetest. Kui te reisite Lübeckisse, saate ostelda nii eksklusiivselt kui ka soodsalt! Hüxstrassel on üsna luksuslikud kauplused, kuid kui tahate külastada klassikalisi ostukeskusi, suunduge Köningstrassele, Holstenstrassele ja Mühlenstrassele. Jalutage mööda munakivisillutisega Fleischhauerstrasse ja Wahmstrasse tänavaid ja peatuge mõnes võluvas kohvikus ja restoranis ning tundke selle kauni koha hõngu. Kui Lübeckit teatakse selle kultuuri ja ajaloo poolest, siis on linn ühtlasi ka elav meelelahutuskoht, kus on palju kõrtse, baare ja ööklubisid, mis päikseloojangul ellu ärkavad.

 

Otsite midagi lõbusat perele? Külastage kindlasti Hansaparki. Lübecki lähistel Sierksdorfis asuvas merenduspargis on suurepärased karussellid, atraktsioonid ja seiklused kogu perele. Nukuteatri muuseum (Museum für Puppenteather) koosneb viiest teineteisega ühenduses olevast ajaloolisest pooleldi puidust ehitatud majadest ja seal saab näha maailma ühte suuremat nukkude, lavade, rekvisiitide ja plakatite kollektsiooni kolmest sajandist ja üle kogu maailma. 

 

Lübeck ootab teid!

Põhja-Saksamaal asuv Lübeck on väga vana hansalinn, mida nimetati Hansa Liidu kuningannaks.

 

See on külastuseks meeldiv paik, kus domineerivad keskaegne õhkkond, tellistest gooti arhitektuur ning ajaloolised ja kultuurilised atraktsioonid. Lübeckisse on lihtne jõuda, kui reisite praamiga Göteborgist Kieli või...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Saksamaale

Alates 194 € üks sõit, auto, juht ja kajut

Valige marsruut ...

Nautige reisi Saksamaale

Alates 194 € üks sõit, auto, juht ja kajut

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega