Kiel

Reisige Saksamaa-poolsel Läänemere rannikul asuvasse Schleswig-Holsteini pealinna Kieli; kaunisse merelinna, mida tasub külastada. 

 

Sõitke praamiga otse Göteborgist Kieli ja astuge meie terminalist otse linna. See kaasaegne linn on tuntud oma sadama, elava tudengielu, rahuliku elustiili ja linnaliku hõngu poolest. Palju seilanud õppelaev ja rahvusvaheliste purjeürituste tippatraktsioon Gorch Fock on sama palju linna panoraami osa kui Skandinavienkai ääres dokitud suured parvlaevad. Kiel on tõeline põhjala merenduskeskus.

 

Jalutage mööda jalakäijate tänavaid, ostke ostukeskustest kõike alates rõivastest kuni hõrkude saksa maiustusteni ja puhake jalga mõnes paljudest kohvikutest. Ajaloolisel ostutänaval Dänische Strassel ja Holstenstrasse jalakäijate alal on Kieli energilisus kõige paremini näha. Stena Line'i parvlaevaga reisides võite külastada mitte ainult Bordershopi kauplusi, vaid ka Kieli hiiglaslikku supermarketit CITTI Markt, mis pakub kõike alates lihatoodetest, kalast, puu- ja juurviljadest kuni juustuni ning rohkem kui 2000 veini ja õlleni. CITTI-Park on veel üks ostlejate populaarne sihtkoht: siit leiate lisaks arvukatele kohvikutele ja restoranidele üle 80 kaubamärgi kauplusi. Ostlemist armastavale perele on McArthurGleni ostukeskus, mis asub Kieli ja Hamburgi vahel Neumünsteris, koht, kust leida allahindlusega disainerrõivaid.

 

Kielis olles nautige kohapeal toodetud ja kuni 8 nädalat pöögipuuga suitsetatud külmsuitsusinki (Holsteiner Katenschinken) koos valge spargli, võiga kartuli ja hollandi kastmega. Kieli külastamisel on suurepärane võimalus proovida ka kalavõileiba – see on kohalik ja ainulaadne eriroog. Suunduge Kieli enda traditsioonilisse õlletehasesse Kieler Brauerei am Alten Markt otse vanalinna keskel, et proovida kohapeal pruulitud õlut ajaloolises peresõbralikus õhkkonnas. Schleswig-Holsteinis asuv Feinheimisch on aktiivne kohalike toidutootjate, restoranipidajate, pagarikodade, kalasuitsutuskodade ja talude võrgustik, kus kohalikud tootjad pakuvad kvaliteetset toiduelamust. Selles piirkonnas on suurepärased õunaaiad, mida on mõnus sügisel külastada.

 

Kui reisite koos lastega, on Kieli lähedal palju lõbustusi, millega pere meelt lahutada. Külastage Weissenhäuser Strandi, mis on subtroopiline rannaparadiis ja puhkekuurort otse Läänemere kaldal. Eelistate jääda kuivaks? Lübeckist põhja pool, otse mere kaldal, asub Hansapark, mis on teema- ja elamuspark, kus on palju karusselle, atraktsioone ning tegevusi kõigile vanuserühmadele. Miniatur Wunderland, kust leiate maailma suurima mudelraudtee ning miniatuursed praamid, laevad ja lennukid, on meeldejääv elamus kogu perele. Vaadake leemureid, ahve ja teisi eksootilisi liike Gettorfi loomaaias. Linnuhallis laulavad aarad ja kakaduud, ninasarviklinnud ja kroontuvid. Troopikamajas olevate kaktuste ja palmipuude all on raske uskuda, et olete Saksamaal. Kielist veidi väljas asuvas golfi- ja maaklubis Gut Uhlenhorstis saate mängida golfi imeliste merevaadetega maalilisel maastikul. Aastaringi on avatud nii 18 kui ka 9 auguga rajad.

 

Kas teadsite, et Kiel võõrustab Schleswig-Holsteini muusikafestivali, mis on üks maailma suuremaid klassikalise muusika festivale? Kieli loss, Kieli fjordid, ooperimaja ja isegi Howaldti laevatehas on festivali ajaks muudetud vaimustavateks lavadeks. Vanalinnas võõrustab klassikalisi kontserte keskaegne St. Nikolai kirik. Kieli fjordide kaldal asuvas meremuuseumis saab endises kalaoksjoni hallis näha laevamudeleid ja merendusinstrumente. Kruiisilaevad seisavad Germania sadama Ostseekai terminalis.

 

Kas olete valmis seda suurepärast linna avastama?

Reisige Saksamaa-poolsel Läänemere rannikul asuvasse Schleswig-Holsteini pealinna Kieli; kaunisse merelinna, mida tasub külastada. 

 

Sõitke praamiga otse Göteborgist Kieli ja astuge meie terminalist otse linna. See kaasaegne linn on tuntud oma sadama, elava tudengielu, rahuliku elustiili ja linnaliku hõngu poolest. Palju...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Saksamaale

Alates 194 € üks sõit, auto, juht ja kajut

Majutuskoha pilt

InterCityHotel Kiel

Majutuskoha pilt

me and all hotel Kiel, part of JdV by Hyatt

Majutuskoha pilt

Hotel Astor Kiel by Campanile

Majutuskoha pilt

Atlantic Hotel Kiel

Majutuskoha pilt

unique by ATLANTIC Hotels Kiel

Majutuskoha pilt

Hotel Berliner Hof

Majutuskoha pilt

INA Hotel Consul

Majutuskoha pilt

Aparthotel Adagio Access Kiel

Majutuskoha pilt

Comfort Hotel tom Kyle

Valige marsruut ...

Nautige reisi Saksamaale

Alates 194 € üks sõit, auto, juht ja kajut

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega