Skåne

Pindalalt väike. Suur loomuliku sarmi poolest.

 

See väike Skandinaavia nurgake, mis on ühtlasi Rootsi kõige lõunapoolsem maakond, mõjub kui väike paradiis, kus on alati palju teoksil. See on varjupaik matkalistele ja kogenud rännusellidele üle kogu maailma, kellel ei saa kunagi loodusest küllalt. Õnneks on suur osa sellest teie jaoks kaardile kantud...

 

Ühtekokku 1300 km pikkune Skåneledeni rada hõlmab kuut alamrada ja 118 rajalõiku. Tegelikkuses jääb matkahuviliste teele kauneid randu, armsaid kalurikülasid, tihedaid metsi ja megaliitmonumente. Maastik on vaheldusrikas ja täis erinevaid taimi. Saate ise valida, kas matkata ühe päeva või palju kauem. Radu on enam kui küllalt ja tee peale võib jääda ka mõni paljudest talupoodidest, kus oma varusid kohalike toodetega täiendada. Matkaradu jagub igas raskusastmes, kusjuures mõned rajad on ligipääsetavad ka ratastoolis liikuvatele inimestele. Rootsi maapiirkonnad on kõigile avatud. 

 

Skåneledeni rada on vaid üks mitmest üle kogu Skåne ja siinsete rahvusparkide kulgevast rajast. Saate valida endale meelepärase maastiku, alates Söderåseni lopsakatest metsadest ja sealsest 150 miljoni aasta vanusest mäeseljandikust, kuni Stenshuvudi liivaste nõmmede ja kiviste teedeni, mis on tuntud oma kolme tipu poolest. Skåne läänerannikult leiate maalilised kaljud ja kivipaljandid.  

 

Kuhu iganes tee teid ka ei viiks, on hea teada, et Rootsis on vabas looduses telkimine lubatud pea-aegu igal pool. Nii et võite julgelt telgivaiad maasse lüüa, et üheks või kaheks ööks argipäevast põgeneda. Kui eelistate mõningaid koduseid mugavusi, siis leiate ka telkimisplatsid kus on olemas varjualused, kompostkäimla, küttepuud ja prügikastid. Kõik see on tasuta.

 

Mõistagi leidub Skånes rohkelt majutusvõimalusi igale maitsele ja eelarvele. Kui telkimine ei ole teie esimene valik, võite otsustada luksusliku lossi, lihtsa suvila, lõõgastava spaahotelli või isegi talu kasuks – paljud talunikud on valmis võõrustama külalisi, kes otsivad teistmoodi elamust.  

 

Kogu see värske õhk teeb Skåne ideaalseks sihtkohaks aktiivset puhkust otsivatele peredele. Lisaks on siin palju atraktsioone lastele. Pere noorematele liikmetele meeldib kindlasti Skånes Djurparki loomaaed, kus on üle 900 looma ja 100 erinevat liiki. Enamik neist esindab Põhjamaade loomastikku ja kindlasti avastate siit mõned sellised nunnud tegelased, kelle olemasolust polnud teil varem aimugi, näiteks Skåne haned (Skånegås), Gute lambad, Fjälli veised ja kohalikud kitsekesed (Jämtlandsget). Loomaaed on ühtlasi ajutine peatuspaik kõikjalt maailmast pärit orvuks jäänud loomadele, kes ootavad siin oma päriskodu. Nii et kunagi ei tea, kellega võib kohtuda!

 

Põhjamaise krimisarja „Sild“ austajad on juba tuttavad sarjale nime andnud Sundi sillaga, mis on nähtav kogu Skåne ranniku ulatuses. Maismaal leiate parima vaate Luftkastelleti vaatepunktist, aga mugavaim viis sillavaadet nautida on külastades Ribersborgi vabaõhuvanni ja sauna. Kõige parem viis sillaga tutvust teha on mõistagi sellest üle sõita. 16 km pikkuse tee läbimiseks kulub kõigest 20 minutit, kusjuures viimased 4 km lähevad läbi maailma pikima veealuse tunneli Pepparholmeni tehissaarelt.   

 

Sild ühendab Malmö Kopenhaageniga ja nendel kahel linnal on väidetavalt rohkem ühist kui Skånel ülejäänud Rootsiga. Selleks, et saada rohkem teada kahe linna ühisest ajaloost ja kogeda omal nahal Malmö ühemõtteliselt rootsilikku ent Taani varjundiga identiteeti, tuleb Malmöt ise külastada...

Pindalalt väike. Suur loomuliku sarmi poolest.

 

See väike Skandinaavia nurgake, mis on ühtlasi Rootsi kõige lõunapoolsem maakond, mõjub kui väike paradiis, kus on alati palju teoksil. See on varjupaik matkalistele ja kogenud rännusellidele üle kogu maailma, kellel ei saa...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Skånesse

Alates 79.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Valige marsruut ...

Nautige reisi Skånesse

Alates 79.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

 • Stockholm

  Veel asuvaks iluduseks nimetatud Stockholm on vapustav ja elav linn, kus on nii palju avastada!

 • Malmö

  Rannikulinn mereäärse õhkkonnaga, avastamist väärivad muuseumid, eklektilised kauplused ja kirev kultuurielu.

 • Sälen

  Sälen on suusatajate paradiis ja suurepärane aastaringne sihtkoht kaunite maastike, järvede ning radadega.

 • Åre

  Oma suurepäraste suusaradade, kaupluste, restoranide ja baaride poolest tuntud Åre pakub tõelist suurlinna õhkkonda.

 • Külastage Smålandi

  Kui sõidate jalgrattaga, matkate, sõidate kanuuga või püüate kala, armute Smålandi loodusesse. See ongi tõeline Rootsi.

 • Halland

  Rootsi läänerannikul asuv kaunis Halland uhkeldab rikkaliku toidukultuuri, hämmastavate maastike ja suureäraste golfiväljakutega!

 • Kalmar

  Reisige selles kaunis ajaloolises linnas läbi aja.  Uurige selle lossi, munakivitänavaid ja omapärast vanalinna. 

 • Öland

  Rootsi suvised paradiisisaared! Eriline sihtkoht, mis on looduslikult ja kordumatult ilus.

 • Glasriket

  Rootsi klaasimaailmas on nii palju, mida avastada! Kosta Boda kodu, loodusvarad, rahulikud järved ja metsad. 

 • Värmland

  Kui armastate vabaõhuseiklusi või otsite loodusest rahu ja vaikust, leiate selle igal juhul Värmlandist!

 • Dalsland

  Hingematvate maastike ja lõõgastava atmosfääriga „Rootsi järveprovints” sobib suurepäraselt loodusesõpradele.

 • Västervik

  Rootsi parim suvelinn, mis pakatab huviobjektidest, maitsvast toidust ja kultuurist, on eriline koht, mida külastada.

 • Höga Kusten

  Kohtuge taas loodusega, külastades pankrannikut, nautides Rootsi parimat vabaõhuelu ja rustikaalset sarmi. 

 • Göteborg

  Kuulsad kanalid, rohelusse uppuvad bulvarid, kohvikud ja suurepärased kauplused – Göteborgis ootab teid seiklus!

 • Karlskrona

  Avastage rikkalikku ajalugu ja pärandit ning saarestiku vapustavalt kaunist loodust. 

 • Idre Fjäll

  Nõiduslik Idre Fjäll oma kaunite maastike ning suurepäraste suusa- ja matkaradadega on ideaalne aastaringne sihtkoht.

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega