Linnavaade suure sadamakanali ja saksa kirikuga (Christinae kirik) õhtuhämaruses Göteborgis, Rootsis

Göteborgi olulised muuseumid

Kunsti, ajalugu ja palju muud on eksponeeritud kogu Göteborgis

 

Göteborg on Skandinaavia üks rikkamaid kunsti, kultuuri, ajaloo ja teaduse keskusi. Ajaloolise arhitektuuri, kunstilise individuaalsuse ja tänavakunsti rikkalikkuse tõttu võib Rootsi suuruselt teise linna ajaloolistel tänavatel kõndides tunduda, nagu jalutaksite läbi elava galerii. 

 

Göteborgi paljud muuseumid on suurepärased näited linna pikaajalisest armastusest kunsti ja ajaloo vastu. Nende saalidest leiate iidseid esemeid ja kaasaegseid meistriteoseid. Eelajaloolised olendid ja futuristlik teadus. Kohtute isegi ühe või kahe ahviga. Need on Göteborgi parimad muuseumikogemused igas vanuses külastajatele – sealhulgas eriväljapanekud, mis on pühendatud linna 400. aastapäevale 2023. aastal. 

Header
Göteborgi 400. aastapäeva näitused
Body

2023. aasta suvel on kunst ja ajalugu kesksel kohal, kuna Göteborg tähistab oma 400. aastapäeva. Linna ajalugu meenutavad erinäitused on eksponeeritud kogu linna muuseumides, galeriides, avalikes kohtades ja üritustel. Tähtsündmuste hulgas on Göteborgs Stadsmuseumi „400 Years of History“ ja „The Thing About Göteborg“, mis on muuseumi kõige armastatumate (ja vihatumate) objektide uurimine; „A Genius Mind“, mis on pühendatud Eriksbergshallenis tänavakunsti ikoonile Banksyle; ja palju muud.

 

Paljud eksponaadid on eksponeeritud 2023. aasta lõpuni. Täielik näituste kalender on saadaval siin

Image
Göteborgi 400. aastapäev
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Stadsmuseum
Body

Rootsi Ida-India ettevõtte endises kontoris asuv Göteborgs Stadsmuseum (Göteborgi muuseum) on linna kanalite ääres koheselt äratuntav. Muuseum on pühendatud Rootsi elu arengu kroonikale eelajaloolistest aegadest tänapäevani. Moest muusikani ja iidsetest viikingite seiklustest tööstuslike uuendusteni on see koht, kus kunst ja ajalugu eksisteerivad koos. 

Image
Stadsmuseum ja Christinae Kyrka suures sadamakanalis Göteborgis, Rootsis
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Konstmuseum
Body

Göteborgs Konstmuseum (Göteborgi kunstimuuseum) on linna kunstipiirkonna keskpunkt, kus ikooniline Poseidoni purskkaev tervitab külastajaid oma koopasaalides. Muuseumis on eksponeeritud maailmakuulsate meistrite, nagu Picasso, van Gogh ja Rembrandt ning tuntud Rootsi kunstnike ja teiste töid. Selle maalide, skulptuuride, seinavaipade ja muu rikkalikkus on pälvinud tunnustuse, kui üks parimates kunstikogudest Põhja-Euroopas. Olenemata sellest, kas veedate tunni või päeva, peab seda iga kunstisõber nägema. 

Image
Johner Bildbyra AB
+46 8 644 83 30
info@johner.se
sales@johner.se
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Naturhistoriska Museum
Body

Mugavalt Slottsskogeni pargi lähedal künkal asuv Göteborgsi Naturhistoriska Museum (loodusloomuuseum) esitleb planeedi 3,8 miljoni aasta pikkuse arengu käigus elanud loomi. Siit leiate kivistunud dinosauruste skelette ning maailma ookeanide, savannide ja mägede suuri ja väikeseid olendeid. See on koduks ka ühele Göteborgi kuulsamale elanikule: 16-meetrisele vaalatopisele. 

Image
Rõõmsad ema ja tütar muuseumis eelmiste sajandite ekspositsioonidega tutvumas
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Universeum
Body

Universeumis ärkab teadus ellu. Külastajad saavad esitada väljakutse rippsildadele, et avastada mitmekorruselist sisevihmametsa, kus on ahvid ja tukaanid või külastada hämmastavat akvaariumi, kus haid ujuvad läbi pea kohal olevate läbipaistvate basseinide. Praktilises muuseumis on ka interaktiivsed väljapanekud, mis on pühendatud kosmoseuuringutele, tervisele ja muule. See on nii lõbus kogemus, et võite unustada, et olete veetnud terve päeva õppimises: osaliselt loomaaed, osaliselt labor, osaliselt mänguväljak ja kõik on hämmastav. 

Image
Õnnelik perekond okeanaariumi akvaariumi lähedal. Veedavad koos aega
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Volvo Museum
Body

Volvo on Göteborgiga lahutamatult seotud ja legendaarne autotootja muuseum on kohustuslik nii autohuvilistele, kui ka algajatele. Enam kui 100 sõidukit demonstreerivad Volvo ajalugu – autod, bussid, veoautod ja palju muud – ning keskenduvad ettevõtte erinevatele keskkonna- ja ohutusalastele uuendustele. Muuseum kolib peagi uude ülikaasaegsesse rajatisse Lisebergi lähedal, seega on praegu ideaalne aeg kogeda originaalset Volvo muuseumi enne, kui ka see saab osaks ettevõtte ajaloost.

Image
OLYMPUSE DIGIKAAMERA
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Maritiman
Body

Maritimani muuseum pakub ainulaadset interaktiivset viisi, kuidas uurida mere ja merekultuuri mõju linnale – ja linna mõju veele. Selle linna ikoonilisel veepiiril asuvas „elavas muuseumis“ saate uurida allveelaeva sisemust, ronida ristleja pardale ja teha muud – kõike seda samal ajal, kui õpite tundma Skandinaavia mereelu ajalugu. Seda kõike lõbusalt, harivalt ja ainulaadsel viisil ajaloo elluäratamiseks. 

Image
Vaade Göteborgi linna sadamale
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Världskulturmuseerna
Body

Göteborg on ülemaailmne kogukond ja Världskulturmuseerna (maailmakultuuri muuseum) pakub võimalust uurida ja avastada inimeste panust ja traditsioone kogu maailmast. Lisebergi lähedal asuvas uhkes kaasaegses rajatises täiendab muuseum sageli oma näitusi festivalide, muusika, toidu ja muuga, pakkudes ainulaadset viisi kultuuridesse sukeldumiseks, õppides samal ajal tundma nende mõjusid piirkonnale. 

Image
ema ja laps vaatavad muuseumis iidseid amforaid
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega