Linnavaade suure sadamakanali ja saksa kirikuga (Christinae kirik) õhtuhämaruses Göteborgis, Rootsis

Göteborgi olulised muuseumid

Kunsti, ajalugu ja palju muud on eksponeeritud kogu Göteborgis

 

Göteborg on Skandinaavia üks rikkamaid kunsti, kultuuri, ajaloo ja teaduse keskusi. Ajaloolise arhitektuuri, kunstilise individuaalsuse ja tänavakunsti rikkalikkuse tõttu võib Rootsi suuruselt teise linna ajaloolistel tänavatel kõndides tunduda, nagu jalutaksite läbi elava galerii. 

 

Göteborgi paljud muuseumid on suurepärased näited linna pikaajalisest armastusest kunsti ja ajaloo vastu. Nende saalidest leiate iidseid esemeid ja kaasaegseid meistriteoseid. Eelajaloolised olendid ja futuristlik teadus. Kohtute isegi ühe või kahe ahviga.

Göteborgs Stadsmuseum

Rootsi Ida-India ettevõtte endises kontoris asuv Göteborgs Stadsmuseum (Göteborgi muuseum) on linna kanalite ääres koheselt äratuntav. Muuseum on pühendatud Rootsi elu arengu kroonikale eelajaloolistest aegadest tänapäevani. Moest muusikani ja iidsetest viikingite seiklustest tööstuslike uuendusteni on see koht, kus kunst ja ajalugu eksisteerivad koos. 

Stadsmuseum ja Christinae Kyrka suures sadamakanalis Göteborgis, Rootsis
Göteborgs Konstmuseum

Göteborgs Konstmuseum (Göteborgi kunstimuuseum) on linna kunstipiirkonna keskpunkt, kus ikooniline Poseidoni purskkaev tervitab külastajaid oma koopasaalides. Muuseumis on eksponeeritud maailmakuulsate meistrite, nagu Picasso, van Gogh ja Rembrandt ning tuntud Rootsi kunstnike ja teiste töid. Selle maalide, skulptuuride, seinavaipade ja muu rikkalikkus on pälvinud tunnustuse, kui üks parimates kunstikogudest Põhja-Euroopas. Olenemata sellest, kas veedate tunni või päeva, peab seda iga kunstisõber nägema. 

Johner Bildbyra AB
+46 8 644 83 30
info@johner.se
sales@johner.se
Göteborgs Naturhistoriska Museum

Mugavalt Slottsskogeni pargi lähedal künkal asuv Göteborgsi Naturhistoriska Museum (loodusloomuuseum) esitleb planeedi 3,8 miljoni aasta pikkuse arengu käigus elanud loomi. Siit leiate kivistunud dinosauruste skelette ning maailma ookeanide, savannide ja mägede suuri ja väikeseid olendeid. See on koduks ka ühele Göteborgi kuulsamale elanikule: 16-meetrisele vaalatopisele. 

Rõõmsad ema ja tütar muuseumis eelmiste sajandite ekspositsioonidega tutvumas
Universeum

Universeumis ärkab teadus ellu. Külastajad saavad esitada väljakutse rippsildadele, et avastada mitmekorruselist sisevihmametsa, kus on ahvid ja tukaanid või külastada hämmastavat akvaariumi, kus haid ujuvad läbi pea kohal olevate läbipaistvate basseinide. Praktilises muuseumis on ka interaktiivsed väljapanekud, mis on pühendatud kosmoseuuringutele, tervisele ja muule. See on nii lõbus kogemus, et võite unustada, et olete veetnud terve päeva õppimises: osaliselt loomaaed, osaliselt labor, osaliselt mänguväljak ja kõik on hämmastav. 

Õnnelik perekond okeanaariumi akvaariumi lähedal. Veedavad koos aega
Volvo Museum

Volvo on Göteborgiga lahutamatult seotud ja legendaarne autotootja muuseum on kohustuslik nii autohuvilistele, kui ka algajatele. Enam kui 100 sõidukit demonstreerivad Volvo ajalugu – autod, bussid, veoautod ja palju muud – ning keskenduvad ettevõtte erinevatele keskkonna- ja ohutusalastele uuendustele. Muuseum kolib peagi uude ülikaasaegsesse rajatisse Lisebergi lähedal, seega on praegu ideaalne aeg kogeda originaalset Volvo muuseumi enne, kui ka see saab osaks ettevõtte ajaloost.

OLYMPUSE DIGIKAAMERA
Maritiman

Maritimani muuseum pakub ainulaadset interaktiivset viisi, kuidas uurida mere ja merekultuuri mõju linnale – ja linna mõju veele. Selle linna ikoonilisel veepiiril asuvas „elavas muuseumis“ saate uurida allveelaeva sisemust, ronida ristleja pardale ja teha muud – kõike seda samal ajal, kui õpite tundma Skandinaavia mereelu ajalugu. Seda kõike lõbusalt, harivalt ja ainulaadsel viisil ajaloo elluäratamiseks. 

Vaade Göteborgi linna sadamale
Världskulturmuseerna

Göteborg on ülemaailmne kogukond ja Världskulturmuseerna (maailmakultuuri muuseum) pakub võimalust uurida ja avastada inimeste panust ja traditsioone kogu maailmast. Lisebergi lähedal asuvas uhkes kaasaegses rajatises täiendab muuseum sageli oma näitusi festivalide, muusika, toidu ja muuga, pakkudes ainulaadset viisi kultuuridesse sukeldumiseks, õppides samal ajal tundma nende mõjusid piirkonnale. 

ema ja laps vaatavad muuseumis iidseid amforaid

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega