Lapsed pargis

Parimad peresõbralikud tegevused Göteborgis

Göteborg pakub rõõmu igas vanuses inimestele!

 

Ainult Skandinaavia suuruselt teises linnas saab perekond teaduskeskuses ahvidega suhelda, ameerika mägedel kihutada ja bussiga otse ookeani sõita – seda kõike enne lõunat. Oma suure avatud välialaga, kümnete mänguväljakute, tervitatavate restoranide ja lõputute avastamiskohtadega on Göteborg üks parimaid peresihtkohti linnapuhkuseks kogu Euroopas.

 

Selle külalislahke linnaga tutvumine pakub rõõmu igas vanuses lastele – ja südamega lastele. Siin on vaid mõned linna parimad pereüritused, sündmused ja sihtkohad.

Tutvuge Slottsskogeni metsadega

Alates tohutust Plikta vabaõhualast kuni tasuta loomaaiani, kus on põdrad, pingviinid ja palju muid loomi, on Slottsskogeni avastamine puhas rõõm. 137 hektari suurune roheala on Göteborgi armastatud pargisüsteemi kroonijuveeliks ja ideaalne viis nautida loodust linnast lahkumata. Lisaks kaunile, ligipääsetavate metsaradade võrgustikule leiate hekilabürindi, mitu mänguväljakut, minigolfiväljaku, piknikualasid, lõkkealasid, suurepäraseid panoraamvaateid ja loomulikult mitmeid müügipunkte, kus pakutakse sooje võileibu, jäätist ja vahvleid.

Plikta on populaarne mänguala, mis asub Slottsskogeni linnapargis.
Autoriõigus: Superstudio D&D / Göteborg & Co
Avastage Lisebergi teravad elamused

2023. aastal 100 aastat tähistav Liseberg rõõmustab kindlasti igas vanuses külastajaid. Skandinaavia suurim lõbustuspark on koduks taevakõrgustele ameerika mägedele ja lapsesõbralikele atraktsioonidele ning suurepärastele toiduvalikutele, karnevali stiilis mängudele ja kontsertidele. Ükskõik, kas olete siin selleks, et adrenaliini saamiseks või lihtsalt Kaninlandetis pargi ikooniliste küülikutega etendust nautida, pole ükski külastus täielik ilma Lisebergi vaaterattaga sõitmiseta, kust avaneb võrratu vaade Göteborgile. Boonusena saab park Halloweeni jaoks eriti õudse kujunduse ja muutub talvepühade ajal üheks Skandinaavia populaarseimaks jõuluturuks. 

Värvikas sissepääs Göteborgi Lisebergi lõbustusparki
Autoriõigus: Peter Kvarnström / Göteborg & Co
Pöörane Universeum

Ronivate ahvidega troopiline vihmamets Skandinaavia südames? Kõrghoone ülemistel tasanditel ujuvad haid ja raid? Universeumi teadusmuuseumis on kõik võimalik. Teie perel on mitmekorruselises sisevihmametsas metsloomadega suhtlemisel ja akvaariumis ujuvaid troopilisi kalu vaadates nii lõbus, et te ei saa isegi aru, kui palju te õpite! Selles maailmatasemel teadusmuuseumis on ka väljapanekud, mis on pühendatud tervisele, kosmosereisidele, tehnoloogiale ja muule, mistõttu on see üks põnevamaid hariduskogemusi, mida linnas võib saada.

Õnnelik perekond okeanaariumi akvaariumi lähedal. Veedavad koos aega
Tutvuge Göteborgi loodusmuuseumis eelajaloolise perioodiga

Mugavalt Slottsskogeni kohal künkal asuvas Göteborgsi Naturhistoriska Museumis (loodusloomuuseumis) on hoolikalt valmistatud topised, mis kaardistavad 3,8 miljonit aastat planeedi arengut. Siit leiate kivistunud dinosauruste skelette, lindude topiseid ja palju muud maailma ookeanidest, savannidest ja mägedest. See on koduks ka ühele Göteborgi kuulsamale elanikule: 16-meetrisele, täielikult säilinud vaalapojale. Vastupidiselt linnalegendile ei ole selle kõhus kohvikut. Lähedal asuva Plikta vabaõhuala vaalakoopias on aga kõhu sees väike laud kiire fika jaoks. 

Rõõmsad ema ja tütar muuseumis eelmiste sajandite ekspositsioonidega tutvumas
Õppige ja mängige Alfons Åberg Kulturhusis

Interaktiivne õppe- ja mängukeskus, Alfons Åbergs Kulturhusis, mis on inspireeritud armastatud Rootsi autori Gunilla Bergströmi kuulsaimast loomingust. Sarnaselt oma nimekaimu tegelasega (mõnes riigis tuntud kui Alfie Atkins), keskendub Kulturhus interaktiivses ruumis väärtustele „lahkus, rõõm ja uudishimu“, kus eksisteerivad koos õppimine, jutuvestmine, esitus ja kujutlusvõime. Ühendage külastus jalutuskäiguga lähedalasuval Trädgårdsföreningeni alal (otsige keskusest „salajast“ mänguväljakut), et saada ühe korraga kaks suurepärast kultuurielamust!

Alfons Åberg Kulturhus
Autoriõigus: Superstudio D&D / Göteborg & Co
Auku ühe löögiga

Göteborg on linn, mis on täis suuri ja väikeseid parke. Üle terve linna on minigolfiväljakuid, mis sobivad suurepäraselt kiireks golfiks ja jäätise nautimiseks. Golfirajad leiate Heden Parki jalgpalliväljakute kõrval, Slottskogeni väikese järve lähedal ja paljude muudes kohtades. 

Armas eelkooliealine tüdruk, kes mängib perega minigolfi. Rõõmus väikelaps lõbutseb õues. Suvised välispordialad lastele ja täiskasvanutele. Perepuhkus või kuurort
Astuge Ocean Busi pardale

Nagu enamik ekskursioone, läbib haid meenutav Ocean Bus enamikku Göteborgi kõige kuulsamatest piirkondadest ja vaatamisväärsustest. Kuid just siis, kui arvate, et olete mõnel muul tavalisel bussireisil, sõidab Ocean Bus otse Göta jõkke: ootamatult muutub teie bussireis paadireisiks! See on ainulaadne viis näha linna erinevate nurkade alt ja muuta tavaline ekskursioon millekski põnevaks.

Lapsed bussis
Tutvuge Paddaniga kanalitel sõites

Göteborg on kuulus paljude asjade poolest, kuid eriti uhke on ta oma ajalooliste kanalite ja „isanaljade“ üle. Need kaks ühinevad Paddani tuuri ajal, mille käigus kanaleid ja kaldaäärset ringkäiku juhib giid, kellel on kiindumus sõnamängu ja naljade poole. Päev vee peal on puhas rõõm. Paddan on ideaalne viis lastele kultuuriga tutvumiseks, samal ajal lõbutsedes ja kogu tee naerdes. 

Vaade kanalile Göteborgi keskosas, Rootsis
Sõitke Skidome'i nõlvadel

Kas soovite kogeda talve imedemaad aastaringselt? Skidomes on alati talv ja lumi on alati valmis igas vanuses suusatajatele. Oma hästi hooldatud radade ja väikeste küngastega Skidome on ideaalne koht, kus suvel end jahutada või talvel vihma eest põgeneda, pakkudes kõikidele alpielamust. Saadaval on suusalaenutus ja suusatunnid, mis tähendab, et selle ainulaadse atraktsiooni nautimiseks ei pea te varustust ise kaasa pakkima.

Skidome Göteborgis
Autoriõigus: Dino Soldin / Göteborg & Co
Tähistage Göteborgi 400. aastapäeva

2.–5. juunini haaravad Frihamneni piirkonda Göteborgi Jubileumsfirande üritused, mis pakuvad elavat muusikat, tantsu, näitusi ja palju muud. Etendused ulatuvad popist klassikani, toimub kuningliku pere külastus ja pakutakse laia valikut maitsvaid hõrgutisi. See on kindlasti suve üheks suurimaks pereürituseks. Veelgi parem, see on täiesti tasuta ja avatud igas vanuses külastajatele. Palju õnne sünnipäevaks, Göteborg! 

 

Göteborgi 400. aastapäeva tähistavate peresõbralike sündmuste täieliku loendi vaatamiseks klõpsake siin.

Göteborgi 400. aastapäev
Autoriõigus: Happy Visuals / Göteborg & Co

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega