Saar, Göteborg

Parimad vabaõhukogemused Göteborgis

Vaadake, mis teeb Göteborgist ühe Euroopa rohelisema linna!

 

Göteborgi nimetatakse sageli üheks Euroopa rohelisemaks linnaks ja on lihtne mõista, miks. Tiheda metsaga parkidest kristalselt puhaste järvedeni, looduskaitsealadest randadeni – linn elab loodusega kooskõlas. Iga piirkond ja park tõstab esile Lääne-Rootsi ainulaadset ilu.

 

Pole ime, et Göteborg tõmbab magnetina jalgrattureid, matkajaid, loodusfotograafe ja paadisõitjaid. Göteborg on ideaalne koht loodusesse sukeldumiseks, nautides samal ajal suurlinna toitu, kultuuri ja tegevusi. Siin on vaid mõned suurepärased viisid, kuidas järgmisel külastusel välja minna ja Göteborgi nautida.

Avastage Slottsskogeni metsade imedemaa

Slottsskogen on ideaalne koht looduse nautimiseks linnast lahkumata. 137 hektari suuruse matka- ja rattaradade, treeningalade ja muuga on see lõputult uuritav ala, mis on täis tihedaid metsi ja panoraamvaateid. Külastage tasuta loomaaias põtru, pingviine, kitsi ja ponisid. Vaadake, kuidas lapsed tohutul Plikta mängualal metsikult jooksevad. Kütke on isu üles erinevates müügikioskites, mis pakuvad kõike alates gurmeejäätisest kuni värskelt valmistatud vahvlite või lõkkes röstitud vorstideni. See on Göteborgi parkide kroonijuveel ja oluline sihtkoht igal aastaajal.

Walpurgis Slottsskogeni linnapargis
Autoriõigus: Happy Visuals / Göteborg & Co
Külastage saarestikku

Göteborgi saarestiku külastamine on kohustuslik rootsipärase elamuse saamiseks. Rohkem kui 20 saart peidavad kümneid vapustavaid randu, võluvaid kogukondi nagu Styrsö ja Hönö, laiuvaid looduskaitsealasid ja palju muud. Mõnedele neist saab ligi otse autoga, kuid teistele pääseb ainult laevaga. Ükskõik, kas lähete paadiga sõitma, sukelduma, matkama, päevitama, metsloomi vaatlema või lihtsalt jalutama läbi näiliselt ajatu, imesid täis saare, on saarestik iga külastaja jaoks kindlasti kohustuslik. 

Fotö saar Göteborgi saarestikus.
Autoriõigus: Happy Visuals / Göteborg & Co
Delsjönis saate matkata, rattaga sõita ja ujuda

Delsjön loodusala on kesklinnast lühikese trammi- või rattasõidu kaugusel, kuid sisenege kaitsealasse ja tunnete end ajas tagasi viiduna. Kahe järvega (Stora ja Lilla Delsjön), mida ümbritsevad liigendatud matkarajad, vapustavad kaljud ja tihedad metsad, on piirkond hingemattev. See on ka lõbus: populaarne rand on sooja ilmaga üks elavamaid kohti, samas kui maalähedane kohvik on koduks sõbralikele kitsedele ja maitsvatele kaneelikuklitele. Järve ääres aerutamiseks rentige kanuu või avastage seda jalgsi: saartele pääseb mööda maasilda, mis teeb privaatse pikniku korraldamise äärmiselt lihtsaks.

Mees sõidab metsas jalgrattaga
Avastage kanaleid paadiga

Kas soovite avastada Göteborgi ajaloolisi kanaleid? Soojema ilmaga saate Let’s Boatilt rentida elektripaate või kasutada tunnipõhiselt renditavaid kajakeid ja vesijalgrattaid, mida pakuvad vee ääres erinevad teenusepakkujad. Kas eelistate vee peal veedetud aega koos ettekavatsetult halbade naljadega? Kuulus Paddani tuur ühendab Göteborgi stiilis sõnamängud kõige põhjalikumate ringkäikudega linna kaldapealse pärandi piirkonnas.

Inimesed sõidavad kajakiga Göteborgi kesklinnas Drottningtorgeti lähedal vallikraavis
Autoriõigus: Beatrice Törnros / Göteborg & Co
Jalutage läbi Göteborgs Botaniska Trädgårdi

Üks Euroopa suurimaid ja lopsakamaid aedu, Göteborgs Botaniska Trädgård (Göteborgi botaanikaaed) pakub rahulikku põgenemiskohta otse keset linna. Värviliste lillede õitsemise, kiviktaimla ja Jaapani oru territooriumil jalutamine pakub täielikku sukeldumist loodusesse. Ronige Håbergeti vaatluskoha tippu, et avastada suurejooneline vaade linnale, seejärel avastage Änggårdsbergen, looduskaitseala ja aiaga piirnev dendraarium, mis sobib suurepäraselt matkamiseks. 

Violetsed lilled Göteborgi botaanikaaias
Külastage randu

Suvel – ja julgematele hingedele ka külma ilmaga – on Göteborgi rannad sobivaks kohaks inimestele, kes soovivad vees pladistada, päevitada, krabi püüda või avastada. Rootsi läänerannik on täis imeilusaid liivalõike ja kiviseid kaljusid, kuid Göteborgis on ideaalne rand vaid trammi-, ratta- või bussisõidu kaugusel. Populaarsete paikade hulka kuuluvad Fiskebäcksbadet, Billdalsbadet, Näset ja Saltholmen, kuigi liikumisvabaduse tõttu julgustatakse teid leidma ka oma maitsele sobivat rannaäärse paradiisi osa. 

Tagantvaade naisest koos pojaga, kes kõnnib päikesepaistelisel päeval mere suunas
Tehke matk läbi Göteborgi suurima pargi

Göteborgi suurim park Hisingsparken jääb sageli Slottsskogeni varju. Samanimeline park Hisingeni saarel on matkajatele, jalgratturitele ja loomasõpradele kindlasti külastamist väärt. Hästi hooldatud rajad teevad märgalade ja tiheda metsaga pargiga tutvumise rõõmuks, mis loob illusiooni, et olete linnast lahkumata kõrbesse rännanud. Maalähedane Kättilsröds 4H Gård on suurepärane koht hobuste, kitsede, küülikute, sigade ja muude kariloomadega lähedalt tutvumiseks.

Vaade Johnsoni järvele, populaarsele linnapargile North Carolinas Raleigh’s
Asuge teele!

Göteborg pole lihtsalt fantastiline linn, mis on täis väliseiklusi: see on värav Rootsi lääneranniku ja kaugemal asuva loodusliku hiilguse avastamiseks. Võtke oma auto ja avastage rannikul asuvaid suurepäraseid linnu ja vapustavaid randu või suunduge sisemaale, et nautida lopsakaid metsi ja 100 000 järve, mis muudavad Rootsi iga loodusesõbra unistuseks. Võite isegi sõita läbi kohu riigi, et edasi uurida Norrat – selle piirid on kauni 3-tunnise autosõidu kaugusel. Pole tähtis, millist värskes õhu viibimise kogemust otsite, on Göteborg seikluse lävel, mida te kunagi ei unusta.

Tagantvaade väikesest tüdrukust koos perega, kes läheb maal jalgrattamatkale, jalutamas.

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega