Göteborgs Kulturkalas

Göteborgi parimad üritused ja festivalid

Göteborgile meeldib suurel üritusel kokku tulla. Selles elavas kunsti- ja kultuurikeskuses toimub alati midagi, alates tohututest muusikafestivalidest, kuni pühadeturgude, võistluste ja muude tegevusteni.

 

Kuna 2023. aastal toimuvad linna 400. aastapäeva pidustused, on nüüd ideaalne aeg tutvuda Göteborgi kogu iluga. Kuid linna suured pidustused ei piirdu ainult tähtsündmustega: Göteborgis on festivalid ja koosviibimised iga-aastased traditsioonid. Siin on mõned parimad ja suurimad üritused, millest Rootsi suuruselt teises linnas aastaringselt osa võtta. 

Header
Göteborgsgirot
Body

Skandinaavia suurim rattafestival Göteborgsgirot meelitab iga aasta maikuus osalema ja võistlema erinevatel oskustega ratturid. Gran Fondo Göteborg on neist kuulsaim: 150 km võistlusrada lookleb läbi linna ja ümbritseva maapiirkonna. Kuid 60 km ja 50 km rattasõit ning elav festivaliküla Hedeni pargis meelitab Göteborgsgiro võistlusele nii harrastajaid, kui ka võistlejaid. 2023. aasta üritus toimub 27.–28. mail.

Image
Professionaalne rattavõistlus
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Kulturkalas
Body

Iga suve lõpus muudab Göteborgs Kulturkalas (Göteborgi kultuurifestival) linna väljakud ja tänavad üheks suureks kultuurile pühendatud tänavapeoks. Tasuta üritusele, mis kestab 1.–3. septembrini 2023, oodatakse kuni 700  000 osalejat ja kus toimuvad kõikvõimalikud esinemised – elav muusika, tants, film, tänavakunst, käsitöö, komöödia, luule ja palju muud. 

Image
Mütsiga rõõmsameelse hipstertüdruku portree, kes toidab kahvliga poiss-sõpra kokkupandaval toolil istudes. Hägune habemega mees ja prillidega tüdruk söövad ja naeratavad
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgs Jubileumsfirande
Body

2.–3. juunil 2023 tähistab Göteborg oma 400. aastapäeva üritusega Göteborgs Jubileumsfirande. Igale vanusrühmale sobival tasuta muusika- ja kultuurifestivalil linna kiiresti arenevas Frihamneni piirkonnas. Esinejate koosseis on väga lai, sealhulgas Göteborgi sümfooniaorkester, kohalik indie rocki trubaduur Jens Lekman, popstaar Sarah Klang, elektroonikaduo Hooja jt. Lisaks on üritusele planeeritud Rootsi kuningliku pere külaskäik, suurepärane toit, tants ja palju muud. See on sünnipäevapidu, millest te kindlasti ei taha ilma jääda.

 

Aastapäeva tähistamine ei piirdu siiski ühe nädalavahetusega. Göteborgi aastapäeva sündmuste kalendrist leiate täieliku loendi 2. juunist 3. septembrini toimuvatest sündmustest, näitustest ja muudest üritustest. 

Image
Moodsa muusika bänd laulja ja kitarristiga, kes esineb katusepeol või kontserdil
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgsvarveti maraton
Body

Göteborgsvarveti maraton, mis on üks Skandinaavia jooksjate lemmikvõistlusi, pakub osalejatele võimalust joosta linna tänavatasandil, kus kümned tuhanded jooksjad kihutavad mööda linna vaatamisväärsustest ja kanalitest mõlemal pool jõge. Kuna 2023. aasta maraton on ajastatud Göteborgi aastapäeva tähistamiseks 3. septembril, siis tõotab tänavune üritus olla nii osalejate, kui ka pealtvaatajate jaoks eriline. 

Image
rühm sportlasi jooksevad linnamaratonil
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
West Pride
Body

Iga aasta juunis toimuv West Pride on Göteborgi LGBTQ kogukonna rõõmus pidustus. 5.–11. juunil 2023 terve nädala kestel toimuv festival on pühendatud kunstile ja kultuurile, mis algab värvika paraadiga ning sisaldab kontserte, näitusi ja mitmeid muid üritusi. Külastage West Pride'i kodulehte, et näha selle aasta sündmuste täielikku ajakava.  

Image
Inimesed lehvitavad solidaarsusmarsil LGBTQ lippe
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Way Out West
Body

Göteborgi suurim suvesündmus, muusikafestival Way Out West meelitab nädalavahetuseks tuhandeid inimesi lopsakasse Slottsskogeni parki nautima kõigis žanrites maailmatasemel muusikat. 2023. aasta festival, mis toimub 10.–13. augustil, hõlmab laia valikut artiste, sealhulgas britipopi pioneeri Blur, Rootsi superstaarid Håkan Hellström ja Tove Lo, 80ndate legendid Devo ja mitmeid teisi. Ja Slottsskogeni etendused on alles algus: igal õhtul jätkub festival Stay Out West üle kogu linna ja kuni koidikuni.

 

Boonusena võtab sel aastal Göteborgs Jubileumsfirande lava üle kõigile tasuta Way Out West festival, et 4. juunil tähistada Göteborgi 400. aastapäeva. Külastage aastapäeva veebisaiti, et näha täielikku ürituste nimekirja.

Image
Paar vaatab kontserti vabaõhumuusikafestivalil, tagantvaade, lava ja pealtvaatajad taustal
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Jõuluturud
Body

Igal aastal muutuvad tegevuskohad ja linnaosad kogu Göteborgis – ja kogu Rootsis – pühade ajal talve imedemaadeks. Jõuluturud on Göteborgis tohutud. Linnast leiate populaarsest Haga piirkonnas kuuma šokolaadi, ainulaadseid kingitusi, südantsoojendavat muusikat ja jõulurõõmu, samas kui Lisebergi lõbustuspark muutub põhjapooluseks ja Skandinaavia üheks suurimaks pühadeaegseks turuks. Sõltumata sellest, kas jääte linna või lähete avastama, leiate puhkuserõõmu kogu hooaja vältel. 

Image
Ilus täiskasvanud tüdruk tassi kuuma joogiga jõululaadal Dresdenis, Saksamaal
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities
Header
Göteborgi filmifestival
Body

Igas jaanuaris võtab Göteborg 10-päevase Göteborgi filmifestivali ajal oma koha filmikunsti tähelepanu keskpunktis. Iga-aastane festival hõlmab maailma esilinastusi, interaktiivseid üritusi, pidusid, pop-up üritusi ja palju muud, kui teatrid üle linna muutuvad kinosõpradele mõeldud punase vaibaga ürituste läbiviimise kohaks.

Image
punane vaip ja piirdeköis sissepääsu juures enne avamistseremooniat
Image caption
Related article
Quick Facts
Facilities

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega