Hingake sisse, hingake välja. Te olete praegu Soomes.

Kui teile meeldib puhas õhk, metsik loodus ja kultuurivõimalusi täis linnad, siis on Soome puhkusekohaks nutikas valik.

 

Rohkem kui 5,5 miljoni elanikuga Soomes on turvaline ja külalislahke kultuur; ning aastatuhandeid hõlmav ajalugu ja pärand.

 

Tänapäeval on Soomes kaks ametlikku keelt soome ja rootsi keel, kuid kõiki ühendav keel on looduskeel. Soome on tänu oma tohutule järvede, metsade ja saunade hulgale õues viibimist armastav, heaolukeskne riik, mida on maailma õnnearuandes viimase kuue aasta jooksul ametlikult nimetatud maailma kõige õnnelikumaks riigiks.

 

Kogu selle heaolu juures on turistidel lihtne Soome jõuda ja lihtsalt õnnelikku ellu sisse astuda.

 

SAABUMINE STENA LINE-ga

Alustage oma Soome seiklust Stena Line'iga! Pakkige auto ja sõitke praamiga Nynäshamnist Hankosse, mis viib teid otse Soome lõunarannikule ja selle laialdasele saarestikule.

 

Paljud külad ja saared uinutavad teid merelise võlu, puutumatu loodusega ja rikkalike mereandidega.

 

Ärge kiirustage, sõitke mööda rannikut või võtke jalgratas kaasa ja sõitke rattaga mööda arvukaid radu, mis läbivad piirkonna looduslikku ilu.

 

LINNAPUHKUS

Soome maapiirkondade linnad ja külad on parim viis kohtumiseks käsitöölistega ja Soome pärandi proovimiseks, kuid kui soovite tempot tõsta, on Soome linnakeskused auto või mootorrattaga reisijatele käeulatuses.

 

Pealinn Helsingi on Hankost vähem, kui kahetunnise autosõidu kaugusel ning on tuntud oma arhitektuuri, muuseumide, kunstigaleriide, ostukeskuste ja muusikaelu poolest.

 

Helsingist veidi enam, kui kahe tunni kaugusel asuv Tampere on värav populaarsesse järvistu piirkonda kus on külluses avalikke saunasid, muuseume ja vaatamisväärsusi.

 

Ja riigi vanim linn Turu on Helsingist vaid kahetunnise autosõidu kaugusel. Tutvuge selle lossi ja munakivisillutisega tänavatega enne, kui avastate Turu saarestiku kaunid saared ja lahesopid.

 

PUHAKE NAGU KOHALIKUD

Soome on metsade ja järvede maa ning soomlased armastavad loodusesse põgeneda. Jokamiehen oikeudet (igameheõigus) tähendab, et saate viibida peaaegu kõikjal ning paljudes rahvusparkides leiate tähistatud matkaradasid ja majutusvõimalusi.

 

Suvel reisivad soomlased suurde järvistu piirkonda – Euroopa suurimasse järvede piirkonda. Nautige vaikust, ööbides kiire internetiga ja privaatses järveäärses saunaga varustatud suvilas või lihtsamas puidust majakeses, et saada tõeline võrgust-väljas kogemus.

 

Ja kui soovite lõkke ääres lugusid kuulda, saavad loodusreiside korraldajad aidata teil jälgida Euroopa "suurt viisikut" – karusid, ahme, hunte, ilveseid ja põtru – olenevalt sellest, millises piirkonnas te viibite.

 

MIDA PAKUB SOOME PEREDELE

Lisaks lõputule mänguajale parkides, metsades, rannajoonel ja rattaradadel on Soomel peredele palju suurepäraseid vaba aja veetmise võimalusi.

 

Kui teile meeldivad seikluspargid, suunduge Tampere Särkänniemisse, et nautida adrenaliinretki, muinasjutulist talu ja akvaariumi.

 

Või kui on üleliigset energiat, ärkavad Flowpark Varala seikluspargi puudeladvad ellu köiskiikede, köisradade ja muude atraktsioonide abil.

 

Tove Janssoni fännid, ärge jätke vahele Turu lähedal asuvat Muumimaailma, kus saate nautida maagilist lugudemaad ja kohtuda tegelastega.

 

FESTIVALID SOOMES

Soomlased armastavad festivale – alates mitteametlikest saarekogunemistest kuni aastaaega tähistavate rahvapidudeni.

 

Suvi toob kaasa sündmusi täis kalendri, mis vastab igale muusikalisele maitsele džässist technoni, sealhulgas Lapimaal toimuva Silence Festivali! Rokkmuusika fännid naudivad Rockfesti legendaarseid esinejaid, samas kui Flow Festival toob Helsingisse ülemaailmsed popstaarid.

 

Savonlinna ooperifestival on kuu pikkune festival, mis toimub igal suvel Soome suurima järve ääres kõrguvas keskaegses lossis.

 

Ebatavalisemate huvide jaoks reisige sügisel Helsingisse Baltic Circle Festivalile – rahvusvahelisele kaasaegse kunsti festivalile.

 

MILLAL MINNA

Soome minnes on alati midagi, mida nautida – jäätunud järvedest keskööpäikeseni, leegitsevatest sügisestest metsadest kevadiste ärkamisteni.

 

Tehke seda, mida soomlased teevad ja võtke igast aastaajast maksimum: suusatage, uisutage, sukelduge jääauku ja jälitage talvevaikuses virmalisi; tähistage, ujuge, sõitke rattaga ja avastage suve energias rannikuäärseid radu ja rahvusparke.

 

SÖÖGE, JOOGE, MAITSKE, JAGAGE

Soome toit on värske, lihtne ja hooajaline. Tõstke lõhesupi kõrvale rukkileiva korv. Liituge vähipeoga. Nautige seda, mida Helsingi Michelini tärniga pärjatud kokad saavad teha kõige puhtamate koostisosade ja rohke kujutlusvõimega. Tellige Karjalanpiirakka – riisi, kartuli või porgandiga täidetud krõbe rukkipirukas, millele on lisatud muna ja võid. Määrige küpsetisi murakamoosiga. Loputage see kõik alla kange kohvi või pitsi Finlandia viinaga. Tehke metsarajal trenni ja minge siis uuesti sauna.

Kui teile meeldib puhas õhk, metsik loodus ja kultuurivõimalusi täis linnad, siis on Soome puhkusekohaks nutikas valik.

 

Rohkem kui 5,5 miljoni elanikuga Soomes on turvaline ja külalislahke kultuur; ning aastatuhandeid hõlmav ajalugu ja pärand.

 

Tänapäeval on Soomes kaks...

Loe rohkem Loe vähem

Sõitke otse Nynäshamnist Hankosse

Nautige reisi Soome

Alates 72 € üks sõit, auto, juht ja iste

Sadamate asukohad

Map showing the routes to and from Finland

Reisige meie uuel marsruudil Hankost Nynäshamni! Hanko sadam asub Soome lõunarannikul. Autoga pääseb sadama territooriumile Korsmaninkatu tänaval asuvast turuplatsi vastas olevast põhiväravast.

Valitud sihtkohad

Sõitke otse Nynäshamnist Hankosse

Nautige reisi Soome

Alates 72 € üks sõit, auto, juht ja iste

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega