Turu

Helsingist ja Hankost vaid kahetunnise autosõidu kaugusel asuv ajalooline Turu linn on väärt külastamist, et näha imposantset lossi, avastada munakivisillutisega tänavaid ja tutvuda Soome vanima linnaga.

 

Soome edelaosas Aura jõe suudmes asuv linn on mänginud Soome ajaloos keskset rolli. Arheoloogilised leiud pärinevad kiviajast, rauaaegsed säilmed näitavad, et piirkond on alates sellest ajast pidevalt asustatud.

 

TUNNETAGE AJALUGU

Keskajal sai sellest osa Hansa Liidust ja 1640. aastal asutati siin Soome esimene ülikool. Aastatel 1809–1812 oli Turu isegi Soome pealinn.

 

Ligi 750 aastat on linna ja selle rahvast valvanud Turun Linna (Turu loss). Ehitatud aastal 1280 pKr ja seisab endiselt uhkelt. Giidiga ekskursioonid viivad hästi restaureeritud banketisaalidesse, keskaegsetesse koobastesse ja muuseumi.

 

Linn jätkab oma ajaloolise ja kultuurilise olulisuse näitamist mitmetes muuseumides ja galeriides, sealhulgas Aboa Vetus, mis avab Turu arheoloogilist minevikku ja Ars Nova, mis näitab samas kohas kaasaegset kunsti.

 

MAITSEGE LINNA

Fantastiline viis linna tunnetamiseks on jälgida jõge ja selle kümmet silda lossist silmatorkava Turu katedraalini, nautides jõeäärseid kohvikuid ja restorane. Turu gastronoomiline maine, mida sageli võrreldakse pariisliku kohvikukultuuriga, asetab selle kindlalt toidusõprade kaardile.

 

VÕTKE VANGLAPAUS

Veelgi kurjakuulutavama kogemuse saamiseks veetke aega Kakolanmäkis, mis kunagi oli piirkonna kurikuulsamate seaduserikkujate vangla. Mäe otsas asuv muuseum räägib nende lugusid ja piirkond on nüüd populaarne linna trendiloojate seas, kes armastavad selle uusi hotelle, restorane, õlletehaseid ja kohviröstimise töökodasid.


Hotell Kakola võtab selle pärandi omaks vanglateemaliste tubade ja võimalusega endises kartseri kambris ööd veeta.

 

AVASTAGE TURU SAARESTIK

Kui tulete Turusse, on enam kui tõenäoline, et olete siin nautimas lõputut saarte ja abajate rida, mis pakub kontrasti linnaelule. Saari on kokku üle 20000 ja need on varjupaigaks nii süstamatkajatele, linnuvaatlejatele, kui ka unistajatele.

 

Minge sinna, kuhu järgmine paat teid viib või järgige ametlikku Turu saarestiku matkarada – 250 km pikkust ringteekonda, mis ühendab rahvusparke, maakülasid ja tühje lahtesid, muutes selle nauditavaks autoga või jalgrattaga avastamisel.

 

MIDA VEEL VAADATA

Peredele tasub kindlasti külastada Muumimaailma Väski saarel, Naantali lähedal. Reis sinna ja tagasi on piletihinna sees. Ja kunstihuvilised võivad olla üllatunud, kui leiavad Pargasis Art Banki galeriis Salvador Dali eranäituse.

 

Kuid väljaspool kultuuririkast Turu linna on selles piirkonnas vaiksed külad, mereloodus ja merevaade. Otsige teekonnal vanu kirikuid, merepärandit, nutikalt ümberehitatud saunu ja sõbralikke kohalikke.

Helsingist ja Hankost vaid kahetunnise autosõidu kaugusel asuv ajalooline Turu linn on väärt külastamist, et näha imposantset lossi, avastada munakivisillutisega tänavaid ja tutvuda Soome vanima linnaga.

 

Soome edelaosas Aura jõe suudmes asuv linn on mänginud Soome ajaloos keskset rolli...

Loe rohkem Loe vähem

Sõitke otse Nynäshamnist Hankosse

Nautige reisi Soome

Alates 72 € üks sõit, auto, juht ja iste

Sõitke otse Nynäshamnist Hankosse

Nautige reisi Soome

Alates 72 € üks sõit, auto, juht ja iste

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega