Edinburgh

Erakordne Edinburgh. 

 

Teate ju küll, et armastame Glasgow'd. Kuid Edinburghis on kõik natuke parem. Linnal on muljetavaldavad kuninglikud sidemed, sealt võib leida Šotimaa parimad vaatamisväärsused ja muidugi suurepärased festivalid, millest Fringe on vaid üks teiste seas! See on ka üks linnadest, mis on aastaringselt populaarne. See tähendab, et vastuvõtt on alati soe ja külaliste vastu ollakse uskumatult külalislahked.

 

Edinburghi kindlust teavad kõik! See on Šotimaa kõige kuulsam tõmbenumber ja üle maailma tuntud ehitis. Kindlus asub Royal Mile'i lõpus Castle Rocki kõrgendiku tipus, kust saab nautida uskumatuid vaateid linnale ja avastada kompleksi põnevaid hooneid. Siin hoitakse ka Šotimaa kroonijuveele ja kuulsat Kroonimiskivi.

 

Royal Mile'il asub lummav Šotimaa parlamendihoone ning parimad toidu- ja joogikohad linnas. See kõik paikneb lühikese jalutuskäigu kaugusel Heinaturust, mis oli keskajal turg ja poomispaik (ehkki mitte pärast 1784. aastat!).  Paljud kohalikud pubid on pika ajalooga ja mitmes paigas mängitakse õhtuti elavat muusikat. Tundke rõõmu elavast õhustikust, detailiderohkest arhitektuurist ja omapärastest poodidest, mis on selle piirkonna turistide, õpilaste ja tööinimeste seas populaarseks teinud. Heinaturg on ka tõeline toidu- ja moemeka ning suvekuudel täitub väljak välisöögikohtadega.

 

Edinburghis asub ka üks Ühendkuningriikide köitvamaid vaatamisväärsusi – Tema Majesteedi jaht Britannia. Pärast üle miljoni meremiili läbimist ja 968 riigivisiiti asub jaht nüüd püsivalt Leithi sadamas. See on 13 aastat olnud Šotimaa populaarseim külgetõmbenumber, mida külastajad hindavad viie tärniga.

 

Edinburghi loomaaed on üle saja aasta olnud perede lemmik. Rohelistel nõlvadel asuvast loomaaiast avanevad uskumatud vaated linnale ning see nelja tärniga vaatamisväärsus on loomulikult laste lemmik. See on ideaalne paik perega päeva veetmiseks ja asub kesklinnast vaid lühikese bussisõidu kaugusel. Ajastage oma külastus nii, et näeksite iga päev lõuna ajal toimuvat pingviinide paraadi – see on maailmakuulus!

 

Kui soovite ise ajalugu kogeda, saate The Real Mary King’s Close'is läbi aja reisida. See on parim Šotimaa pärandit tutvustav turistituur. Ekskursiooni juhib tegelaskujuks riietatud giid ning selle jooksul saab palju õppida – ennekõike selle kohta, miks on Close maa all. Lisaks saate veel külastada Edinburghi vangikongi, kui tunnete end piisavalt julgena. Seal õpite Šotimaa ajaloo õõvastavamaid osasid tundma viisil, mis paneb teid nii karjatama kui ka naerma.

 

Kui otsite veelgi rohkem põnevust, võite serveerida oma pea kandikul Šotimaa kõige vanemas vaatamisväärsuses Camera Obscura and World of Illusionsis, kus tõestatakse, et oma silm ei ole alati kuningas.

 

Kontrastide linn Edinburgh pääses tänu keskaegsele ja georgiaanlikule arhitektuurile UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse. Edinburghil on nii palju pakkuda ja see kõik lihtsalt ootab avastamist! 

Erakordne Edinburgh. 

 

Teate ju küll, et armastame Glasgow'd. Kuid Edinburghis on kõik natuke parem. Linnal on muljetavaldavad kuninglikud sidemed, sealt võib leida Šotimaa parimad vaatamisväärsused ja muidugi suurepärased festivalid, millest Fringe on vaid üks teiste seas! See on ka...

Loe rohkem Loe vähem

Valida saab 5 marsruudi vahel

Nautige reisi Suurbritanniasse

Alates 165 € üks sõit, auto ja juht

Majutuskoha pilt

Leonardo Royal Hotel Edinburgh - Formerly Jurys Inn

Majutuskoha pilt

ibis Edinburgh Centre South Bridge - Royal Mile

Majutuskoha pilt

Britannia Hotel Edinburgh

Majutuskoha pilt

Nira Caledonia

Majutuskoha pilt

Princes Street Suites

Majutuskoha pilt

Staycity Aparthotels West End

Majutuskoha pilt

The Roseate Edinburgh

Majutuskoha pilt

Cheval Old Town Chambers

Valida saab 5 marsruudi vahel

Nautige reisi Suurbritanniasse

Alates 165 € üks sõit, auto ja juht

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega