Norwich

Linn nagu pärl – keset kaunist loodust!

 

Ida-Inglismaa kirdeosa pärl Norwich pole paljude arvates koht, mida peaks tingimata külastama. Kuid see on lummav sihtkoht ja arvame, et olete Norwichi külastades meeldivalt üllatunud – siin jätkub tegevust kõigile.

 

Norwich on ainus olin Ühendkuningriigis, millel on oma rahvuspark – ja kõigi 84 hektari külastamine on täielikult TASUTA. Whitlingham Country Park annab juurdepääsu Norfolk Broadsile ja on jalutajate, ratturite, perede ning linnuvaatlejate seas üks lemmikpaikasid. Kui tahate veidi rohkem seiklusi, võite proovida ka purjetamist, purjelauaga või kanuuga sõitmist. Võite ka jääda kuivale maale ning proovida kätt vibulaskmises või testida oma ellujäämisoskusi.

 

Linnaga on kõige parem tutvuda jalgsi, seega võtke kaasa mugavad jalanõud, sest kuigi kõik on üsna lähedal, on seal palju näha. Norwichis asub lausa kaks katedraali: Norwichi katedraal, millel on kuulus 96 meetri kõrgune torn, ja Ristija Johannese katedraal, mille lähedalt leiate ka kauni Plantation Gardeni, mis on veel üks peidetud pärl!

 

Cathedral Quarterist leiate ka Elm Hilli, mis on looklev munakivitänav, kus asub rohkem keskaegseid hooneid kui Londonis. Arvame, et siin tasub teha palju pilte! Britons Arms on ainus hoone, mis elas üle 1537. aasta tulekahju, kuid tänav taastati ja püsib suuresti muutumatul kujul tänaseni. Nendes Tudori-aegsetes hoonetes asuvad väga ebaharilikud sõltumatud poed.

 

Norwichi reisides avastate linna südamest raekoja, mis on Inglismaa suurim keskaegne raekoda ja see asub Norwich Lanesi väravas. See väike paigake maailmas on tuntud, sest „teeb võõrastest sõbrad“ ja on ligi tõmmanud teisitimõtlejaid ja käsitöölisi kõikjalt maalmast alates 14. sajandist. Ja me mõistame, miks: siin on sarmi ja kultuuri, mida hoiab tugev ühtekuuluvustunne.  Jarroldi kaubamaja on kohalik asutus ning kuulub poodide sekka, mis on siis terve igaviku asunud! Siit leiate isegi kino, mis asub 14. sajandi kaupmehe majas.

 

Sügavale ajaloole pakub vastukaalu uus ja kaasaegne maitse: Norwich on loominguline keskus, mis tõmbab ligi käsitöölisi ja tootjaid, kes valmistavad uusimat moodi ja peavad eksperimentaalseid restorane. Norwichi turg on üks suurimaid ja vanimaid vabaõhuturgusid Ühendkuningriigis ja siit leiate kõike vajalikku alates pikniku pidamiseks vajalikest asjadest kuni kohaliku käsitööni – ideaalne lahendus, kui olete kingituste otsingul!  

 

Kui olete set-jetter (keegi, kellele meeldib filmimispaiku külastada), siis Norwichist on läbi käinud mitmed raamatu, filmi ja telesarjade võttepaigad. Näiteks sellised filmid nagu „Fighting With My Family“ ja „Tasujad: Ultroni ajastu“.

 

Kui olete jalgpallifänn, olete juba tuttav Norwich City FC-ga või Kanaarilindudega nagu nad tuntud on! See Premier League'i meeskond müüb välja Carrow Roadi staadioni mängud selliste hiiglaste vastu nagu Manchester United, Liverpool ja Arsenal. Aga kui teil veab ja pääsete mängule, saate alati ka ekskursioonile minna – teeme võidu trofeede tuppa!

Linn nagu pärl – keset kaunist loodust!

 

Ida-Inglismaa kirdeosa pärl Norwich pole paljude arvates koht, mida peaks tingimata külastama. Kuid see on lummav sihtkoht ja arvame, et olete Norwichi külastades meeldivalt üllatunud – siin jätkub tegevust kõigile.

 

Norwich...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Suurbritanniasse

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Valige marsruut ...

Nautige reisi Suurbritanniasse

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega