Newcastle-Upon-Tyne

Howay Man! Tere tulemast Newcastle'isse, kõigile mõeldud linna.

 

Newcastle upon Tyne ja selle naaberlinn Gateshead on rajatud kindlale merenduse põhjale. Kord olid need linnad laevaehituse ja tootmiskeskused, kuid nüüd arenevad selles piirkonnas jõudsalt äri, kunst ning teadus. Arvame, et tunnete ära ikoonilise Gatesheadi Milleniumi silla, mis jookseb üle Tyne'i jõe, kuid avastamiseks on veel palju enamat...

 

Linnad on omavahel ühendatud seitsme ikoonilise silla ning kaiäärsega, mis on läbinud uuenduskuuri ja on nüüd koduks areenidele ja muuseumitele, mis tõmbavad ligi nii kohalikke kui ka turiste. Kui te pole Newcastle'is varem käinud, on jalgsiekskursioon suurepärane viis selle ajaloolise linna tundma õppimiseks. City Highlightsi ekskursioon aitab teil orienteeruda ja on heaks alguskohaks kogu selle kultuuripärandi uurimisel, mis linna nii omapäraseks teeb.  

 

Linna südames vaatab Grainger Town linnaosale ülevalt alla Grey’s Monument ja siinsed stiilsed tänavad on koduks uusklassitsistlikele hoonetele nagu Theatre Royal ja pakuvad poodlemise võimalusi näiteks kaubanduskeskustes või 19. sajandi Graineri turul. Newcastle ärkab elule õhtuti ja see peab paika kõige enam siin, kus inimesed kogunevad auhindadega pärjatud restoranidesse, kokteilibaaridesse ning vanas stiilis pubidesse.   

 

Veidi lõunapool asub Newcastle'i kindlus. See on kindlus, mis linnale nime andis, kuid ka siin on paar üllatust, näiteks ülevad vaated jõele. See on suurepärane paik perega päeva veetmiseks – lastele meeldib kuulda kindluse „superkangelastest“ ja selle valdustes võib piknikku pidada.

 

Lähedal asub ka Discovery muuseum, mis sai alguse Exhibition Parkis 1934. aastal, kui esimene Londonist väljaspool asuv teadusmuuseum. Siin saab avastada linna merendus-, teadus- ja tehnikaajalugu ja jalutada läbi Newcastle'i ajaloo alates Roomlaste ajastust kuni varajaste 2000. aastateni.     

 

Newcastle on tuntud ka oma sõltumatute pruulikodade, mikropubide ja kõrtside poolest. Käsitööõlu austajad tunnevad end siin nagu kodus ja saavad avastada heledaid õllesid, vaadiõllesid ning IPA-sid. Samuti saate minna pruulikotta ekskursioonile ning tutvuda õlle valmistamise kunstiga lähemalt. Lisaks leiab siit seltskondlikke üritusi ja ajutisi turgusid.

 

Kui soovite linnast mõneks ajaks välja saada, siis Newcastle asub keset erakordselt kaunist loodust ning lummaval Jesmond Dene rannikul on kitsas, puudega kaetud org ja tõeline pelgupaik, kust otsida rahu ning vaikust. Siin asub ka piltilus kosk.

 

Kui teil on Newcastle'isse reisimiseks auto, soovitame sõita Stanley lähedal asuvasse Beamishi muuseumisse, et astuda tagasi 20. sajandi algusesse. Seda elavat vabaõhumuuseumit on lausa lust avastada – astuge läbi tolleaegsetest majadest, ostke nosimiseks pähklisegu või kala friikartulitega ning hüpake 1950. aastatest pärit bussile. Avastamist jagub igas vanuses lastele! Pilet kehtib 12 kuud, nii et teil on põhjust üha uuesti ja uuesti tagasi tulla.

Howay Man! Tere tulemast Newcastle'isse, kõigile mõeldud linna.

 

Newcastle upon Tyne ja selle naaberlinn Gateshead on rajatud kindlale merenduse põhjale. Kord olid need linnad laevaehituse ja tootmiskeskused, kuid nüüd arenevad selles piirkonnas jõudsalt äri, kunst ning teadus. Arvame, et...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Suurbritanniasse

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

Roomzzz Newcastle

Majutuskoha pilt

Leonardo Hotel Newcastle

Majutuskoha pilt

County Hotel & County Aparthotel Newcastle

Majutuskoha pilt

Maldron Hotel Newcastle

Majutuskoha pilt

Dream Apartments Quayside

Majutuskoha pilt

Albatross Hostel

Majutuskoha pilt

Royal Station Hotel

Majutuskoha pilt

Copthorne Hotel Newcastle

Majutuskoha pilt

Alexander Apartments Powdene House

Majutuskoha pilt

AA Alexander House

Majutuskoha pilt

INNSiDE by Meliá Newcastle

Valige marsruut ...

Nautige reisi Suurbritanniasse

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega