Oxford

Kui olete alati Oxfordi külastamisest unistanud, siis nüüd on teie võimalus!

 

Oxfordi minemiseks ei pea olema ajuhiiglane, peate vaid olema tark reisija! Teadjamate inimeste arvates on Oxford ideaalne nädalalõpupuhkuseks ja me nõustume sellega – nad ei taha lihtsalt kõigile öelda! Meie aga ei taha, et jääksite ilma linnast, mis on mõnevõrra tagasihoidlik, kuid äärmiselt külalislahke...

 

Te ei pea olema intellektuaal, et huvituda ühe maailma kõige kuulsama ülikooli ajaloost. Inglise keelt kõneleva maailma vanim ülikool Oxford on tänaseks õppimise, õpetamise ja uurimuste globaalne keskus. Saate rohkem teada, kui lähete jalgsi ekskursioonile ülikooli tudengiga, keda seovad prestiižse ülikoolilinnakuga isiklikud elukogemused.

 

Oxford on ka üks väheseid linnu, kus saab minna paadiga sõitma. Väga lihtne on rentida lameda põhjaga paat ja mööda Cherwelli jõge alla triivida – tõeline rõõm päiksepaistelisel pärastlõunal. Minge piknikule ja jooge selle kõrvale midagi kihisevat.

 

Kui teie peres on Harry Potteri fänn, on ta palju rohkem huvitatud erinevatest võttepaikadest, mida on näha esimestes filmides. Gooti stiilis võlvlaega Divinity Schooli Bodleiani raamatukogu kasutati Sigatüüka haiglana ja Harry jalutas nähtamatuks tegeva keebi all läbi Duke Humfrey raamatukogu. Leiate hiiglasliku tammepuu, kus Hullsilm Moody muutis Malfoy tuhkruks New College'i ristikäigus. Christ Church College'is filmiti mitmed Harry Potteri stseenid.

 

Kohalikud kutsuvad Oxfordi „talaarilinnaks“, viidates lugematutele koolilõpetajatele, kes on sadade aastate jooksul nendest pühadest koridoridest läbi käinud. Linn on ajaloost ja teadusest tulvil hurmaval Inglisepärasel viisil. Oxford on koduks ka Briti kõige vanemale botaanikaaiale, kus on üle 7000 taimeliigi.

 

Linna saab läbi käia paari päevaga, kuid tasub võtta rohkem aega, et avastada erinevaid naabruskondasid. The Times on Jericho kohta öelnud, et see on üks lahedamaid kohti, kus Britannias elada ja saame aru, miks: see on äärelinn, kus kõik on käe-jala juures, kus on palju kohvikuid, ülistiilseid baare ja palju omapäraseid iseseisvaid poode. Selle nimel tasub tavaliselt turistirajalt kõrvale kalduda! 

 

Oxford asub Cotswoldsi ja Chiltern Hillsi vahel ja mõlemad kuuluvad looduskaunite kohtade nimekirja (Areas of Outstanding Natural Beauty). Võtke auto, pakkige kõndimiseks jalanõud kaasa ja minge avastusretkele – te ei pettu!  

 

Cotswoldsis pole vaid piltilusad maamajad – siin on 2000 ruutkilomeetrit metsikut loodust, üle 4800 kilomeetri jalg- ja hobuteid, hektarite viisi risti-rästi metsasid ning metsalilli täis aasasid. Sellel maastikul toodetakse uskumatult häid juuste, lihatooteid ja jooke. Kõike seda pakutakse kohalike restoranide, pubide ja külalismajade menüüdes, mis selles piirkonnas asuvad.

 

Oxford on kui killuke taevast, nii et tulge kohale ja vaadake ise! 

Kui olete alati Oxfordi külastamisest unistanud, siis nüüd on teie võimalus!

 

Oxfordi minemiseks ei pea olema ajuhiiglane, peate vaid olema tark reisija! Teadjamate inimeste arvates on Oxford ideaalne nädalalõpupuhkuseks ja me nõustume sellega – nad ei taha lihtsalt kõigile...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Suurbritanniasse

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Valige marsruut ...

Nautige reisi Suurbritanniasse

Alates 169.00€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega