Aalborg

Aalborg on suuruselt Taani neljas linn ja asub Jüütimaal, vaid 45-minutilise autosõidu kaugusel Frederikshavnist.

 

See erilise karakteriga väike linn pakub midagi igaühele – siit leiab muuseume, ajaloolisi hooneid, tipptasemel arhitektuuri, kuulsa loomaaia, suurepäraseid ostukohti ja imelisi restorane. Aalborg on kultuurimeka, mida ilmestab hunnitu rannajoon.

 

Planeerige oma reis nii, et saate külastada ka Utzoni keskust Aalborgi kaldal, mille on kavandanud kuulus Taani arhitekt Jørn Utzon (Sydney ooperimaja kujundaja) ja tema poeg Kim. See on eksperimentaalne keskus, mis pühendub arhitektuurile, disainile ja kunstile. Kunsteni kaasaegse kunsti muuseum, mille tõmbenumbriks on tuntud 20. sajandi Taani ja rahvusvahelise kunst "" ning see on suurepärane koht külastamiseks, kui olete kaasaegse kunsti austaja. Aalborgi ajaloomuuseum on parim koht linna 1000-aastase ajaloo tundma õppimiseks.

 

Aalborgi kontserdisaal Musikkens Hus on arhitektuuriline vaatamisväärsus, kus on hämmastav akustika ja laialdane kontserdiprogramm ning mis on koduks gurmeerestoranile Musikkens Spisehus, kust avaneb suurepärane vaade Limfjordile. Nordkraft on kultuurikeskus, mis oli kunagi elektrijaam ja kus nüüdseks on koha leidnud teater, kontserdipaik, kino, spordikeskust, turismi infopunkt ja palju muud. Samuti saate nautida head toitu Azzura Nordkraftis ja Café Mombays.

 

Kui olete Aalborgis, tuleb kindlasti läbi astuda Aalborghusist, kaunist vahvärgiga lossist, mis asub hunnitus pargis kohe veepiiril. Nautige mõnusat jalutuskäiku pargis ja külastage maa-aluseid käike, kus saate vahepeal roomata läbi vangikoopa! Maa-alune muuseum Gråbrødrekloster pole mõeldud nõrganärvilistele! Ostukeskuse Salling kõrval asuv lift viib teid luukerede, majade säilmete ja turuplatsi juurde, mis tegid teed 1240. aastast pärit mungakloostrile.

 

Üle 75 spetsiaalkauplusega ostukeskus Aalborg Storcenter on mõnus koht poodlemiseks. Siin ootavad teid suurepärased moe- ja spordipoed, aga ka restoranid ja kohvikud. Kas teile maitseb tänavatoit? Kui jah, siis tasub pilk peale visata Aalborg Streetfood Køkkenfabrikkenile, kus pakutakse gastronoomilisi hõrgutisi. Mikropruulikojas Søggards Bryghus saab proovida äsja pruulitud õlut ja seda ka kaasa osta!

 

Aalborgi äärealadel on mõned väiksemad pargid, näiteks Sculpture park ja Source park, kus on erinevate ajastute ja kunstnike monumendid ning skulptuurid. Aalborgi üks populaarsemaid vaatamisväärsusi on Aalborgi loomaaed, kus saate näha loomaliike kõikjalt maailmast alates šimpansitest kuni Aafrika elevantideni ja palju muud. 

 

Võtke ette reis Ålborgstornetisse, Aalborgi kõrgeimasse punkti, kus saate nautida vaikust ja suurepärast 360-kraadist panoraamvaadet. Lindholm Højes asub üks kõige paremini säilinud viikingiaegsetest matmiskohtadest Skandinaavias ning siin on nii Saksa rauaajast kui ka viikingiajast pärit haudu. Matmiskohast põhja pool saate tutvuda viikingikülaga. Aalborgist tunnise autosõidu kaugusel asub kiviajakeskus Ertebølle, kus tutvustatakse kiviajaelu.

 

Kui me ütleme, et Aalborg pakub midagi kõigile, siis meil on tõsi taga!

Aalborg on suuruselt Taani neljas linn ja asub Jüütimaal, vaid 45-minutilise autosõidu kaugusel Frederikshavnist.

 

See erilise karakteriga väike linn pakub midagi igaühele – siit leiab muuseume, ajaloolisi hooneid, tipptasemel arhitektuuri, kuulsa loomaaia, suurepäraseid ostukohti ja imelisi restorane. Aalborg on...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Taani

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

Helnan Phønix Hotel Aalborg

Majutuskoha pilt

Scandic Aalborg City

Majutuskoha pilt

Cabinn Aalborg

Majutuskoha pilt

Comwell Hotel Hvide Hus Aalborg

Valige marsruut ...

Nautige reisi Taani

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega