Aarhus

Aarhus – Taani suuruselt teine linn asub Jüütimaa poolsaare idarannikul.

 

See on Fridetherikshavnist umbes 2-tunnise ja Djurs Sommerlandist vaid 45-minutilise autosõidu kaugusel. Aarhus on väike, kuid võimas! Ajaloost läbi imbunud linna suurepärased vaatamisväärsused on üksteisest mugaval kaugusel – jõuate kiiresti linnast randa või sadamast metsa. Aarhus on dünaamiline linn, kus on põimunud nooruslik energia ja elav ajalugu. Nautige lõõgastavaid hetki hubastes kohvikutes, jalutage moodsas Ladina kvartalis ja avastage linna, kus on olemas kõik vajalik! Tehke nagu taanlased ja hüpake Aarhusi avastamiseks ratta selga.

 

Aarhus Ø on ümber kujundatud sadamaala. Siit leiate selliseid tipptasemel hooneid nagu The Iceberg ja kultuurikeskus Dokk 1, aga ka peidetud baare. Peale selle saate ujuda sadama basseinides ja sõita tasuta rohelise süstaga. Aarhus pakub laias valikus kultuurikogemusi ja mis eriti hea – paljusid neist saab nautida täiesti tasuta. Aarhusi igas muuseumis on alla 18-aastastele tasuta sissepääs. Ärge unustage enne reisi osta AarhusCardi, kuna see pakub tasuta sissepääsu vaatamisväärsustele, tasuta sõite linnabusside ja kohaliku rongiga (Letbanen) ning allahindlusi valitud poodides. Lisaks saab kaardiga tasuta parkida.

 

Kas te armastate ostlemist? Kui jah, siis meeldib Aarhus teile väga, sest seda kutsutakse Põhjamaade parimaks ostulinnaks! Aarhusis on suurepärased kaubamajad, näiteks Salling (külastage kindlasti ka vilgast katusebaari) ja Magasin, kust leiab nii Taani disaini kui ka rahvusvahelisi kaubamärke. Bruuns Galleris on üle 90 poe, kohvikud ja kino. Frederiksbjergi linnaosa on tuntud erikaupade ja kohalike disainerite loomingu poolest. Vana raudtee kaubajaama tööstushoonetes asuv Godsbanen on nüüd koduks äridele ja loomingulistele kohtadele, näiteks disainifirmadele, teatritele ja töötubadele. Selle katuselt avaneb muljetavaldav vaade.

 

Toidukogemus on Aarhusis suurepärane. Linna Michelini tärniga restoranid annavad õigustatult Aarhusile koha gastronoomiamaailmas – paljud loomingulised gurmeekokad linnas teavad, kuidas pakkuda rõõmu ja luua nauditavaid einestamiskogemusi. Aarhusi tänavatoiduturg on suurepärane koht imelise toidu nautimiseks ning kohalikega kohtumiseks ja sõbrunemiseks.

 

Kuulsas moodsa kunsti muuseumis ARoS-is saab tutvuda Carsten Hölleri, Bill Viola ja Andy Warholi teostega. Kindlasti tasub silm peale visata ka taani-islandi kunstniku Olafur Eliassoni tööle „Teie vikerkaare panoraam“, mis on 150-meetrine ringikujuline jalgtee, mis kroonib hoone katust. Selle vikerkaarekarva klaaspaneelidest avaneb hunnitu vaade linnale. Ka vanalinna vabaõhumuuseum on võluv koht, mida külastada. See on riigi üks suurimaid huviväärsusi, kus saab ette võtta ajarännaku ja tutvuda Taani ajalooga. Aarhusi külastades tuleks läbi astuda ka Moesgaardi muuseumist. Laheda hoone suurepärane kogu jutustab loo inimkonna ja tsivilisatsiooni päritolust. Üks põnevamaid eksponaate on Grauballe mees, rauaajast pärit kõige paremini säilinud rabalaip maailmas. Aarhusis asub ka naistemuuseum, mis on üks väheseid omataolisi maailmas. Muuseum keskendub sookultuurile, sooprobleemidele, võrdõiguslikkusele, kehale ja seksuaalsusele. Muuseumi eesmärk on luua huvi ja dialoogi sooteemade olulisuse kohta. Aarhusi huviväärsuste hulka kuuluvad ka Stenomuseet (kivimuuseum) ja loodusmuuseum.

 

Aarhusi kesklinnast umbes 10 minuti kaugusel asub Marselisborgi loss, mille kaunid roosiaiad rõõmustavad meeli. Ärge sattuge paanikasse, kui kuulete metsast karjeid. Seal asub Tivoli Frihedeni lõbustuspark, kus teravate elamuste otsijad naudivad kauni metsa keskel sõite maailma kõige kõrgemate vabalangemise atraktsioonidega.

 

Kas kõlab ahvatlevalt? Aarhus ootab teid!

Aarhus – Taani suuruselt teine linn asub Jüütimaa poolsaare idarannikul.

 

See on Fridetherikshavnist umbes 2-tunnise ja Djurs Sommerlandist vaid 45-minutilise autosõidu kaugusel. Aarhus on väike, kuid võimas! Ajaloost läbi imbunud linna suurepärased vaatamisväärsused on üksteisest mugaval kaugusel – jõuate...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Taani

Alates 83.20€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

Wakeup Aarhus

Majutuskoha pilt

Radisson BLU Scandinavia Aarhus Hotel

Majutuskoha pilt

Scandic Aarhus Vest

Majutuskoha pilt

CABINN Aarhus Hotel

Majutuskoha pilt

Scandic Aarhus City

Majutuskoha pilt

Scandic The Mayor

Majutuskoha pilt

Comwell Aarhus Dolce By Wyndham

Majutuskoha pilt

Danhostel Aarhus City

Majutuskoha pilt

Milling Hotel Ritz

Majutuskoha pilt

Hotel Oasia

Valige marsruut ...

Nautige reisi Taani

Alates 83.20€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega