Skagen

Skagen on vana kaluriküla, mida kutsutakse ka „Tulede maaks“, ja mis on üle 600 aasta vana. Skagen asub Taani põhjapoolseimas tipus, kus Põhjameri kohtub Jüüti poolsaarel Läänemerega.

 

Grenen on Skageni kõige populaarsem sihtkoht ja paik, kus kohtuvad kaks merd. Siin saate lausa seista kummagi jalaga erinevas meres – Kattegattis ja Skagerrakis. Skagen on tuntud nii oma imelise valguse kui ka looduse, kaunite valgete liivarandade ja kollaste majade poolest, millel on punaste kividega katused – ärge unustage siit koju kaasa võtta mõnd vahvat suveniiri! Hunnitut päikeseloojangut saab nautida Gammel Skagenis ja Solnedgångsplatsenis, kus suur graniitringidega päikeseketas püüab ja peegeldab imeliselt päikesekiiri.

 

Skagenis on palju õdusaid restorane, kus pakutakse klassikalisi Taani, Aasia ja Prantsuse roogi. Lõõgastuda ja aja maha võtta saab paljudes sadamakohvikutes ja -restoranides. Külastage ka jahisadamas asuvat Skagenbrygganit, kus on võimalik nautida vaateid ja värsket mereõhku. Skageni pruulikoda on Taani põhjapoolseim pruulikoda ning siin saab osaleda ringkäigul, degusteerida õlut ja nautida kerget lõunaeinet. Nädalavahetusel on siin tavaliselt võimalik kuulata muusikat elavas esituses.

 

Skagen on kunstihuviliste unistus! Siin on palju suurepäraseid muuseume, näiteks Skagen Bamsemuseum, kus on kaisukarude näitus, ja Skageni muuseum , kus saate imetleda kuulsaid Skageni maale. Skageni maalijateks nimetati kunstnike rühmitust, mille liikmed käisid Skagenis ning keda inspireerisid selle eriline valgus ja maastik. Külastage ka Anchers Husi, mis on kaunis 1935. aastast pärit hästi säilinud maja.  Külastada tasub ka Drachmanns Husi. Kohaliku ajaloo muuseumis Kystmuseet Skagen on kombineeritud vabaõhumuuseum ja näitustesaal, mille väljapanekud jutustavad loo kalanduse, päästepaaditeenuse ja laevanduse kohta.

 

Umbes 16 km enne Skagenit asub Råbjerg Mile, üldtuntud kui Põhja-Jüütimaa Sahara kõrb. Siin on mõnus jalanõud jalast võtta ja jalutada kaunil liival. Skagenist mõne kilomeetri kaugusel paikneb aga Den Tilsandede Kirke ehk Liivaga Kaetud Kirik. Kirik ehitati 14. sajandi teisel poolel ja see oli tollal kõige suurem kirik Jüütimaa põhjapoolseimas piirkonnas. Liivarännete tõttu pidi kogudus teenistustel osalemiseks endale läbi liiva tee kaevama. Tänapäeval on näha vaid iidse kiriku torni.

 

Taanlastele meeldib talisuplus ja talisupluse traditsioon on eriti levinud just Põhja-Taanis – siin on palju ilusaid talisupluskohti ja Skagen on neist üks populaarsemaid. Ja kellele ei meeldiks sukelduda jäisesse vette, et tuua oma talve veidi põnevust?  

 

Kas olete valmis Skageniga tutvuma?

Skagen on vana kaluriküla, mida kutsutakse ka „Tulede maaks“, ja mis on üle 600 aasta vana. Skagen asub Taani põhjapoolseimas tipus, kus Põhjameri kohtub Jüüti poolsaarel Läänemerega.

 

Grenen on Skageni kõige populaarsem sihtkoht ja paik, kus kohtuvad kaks merd...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Taani

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Valige marsruut ...

Nautige reisi Taani

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega