Frederikshavn

Friderikshamn, või Friderikshavn nagu Taanis öeldakse, on Jüüti poolsaare kirderannikul asuv Põhja-Taani võluv sadamalinn.

 

Võtke oma auto Göteborgist Friderikshavnisse kaasa ja avastage linna ning muudki maastikku – Friderikshavn on täiuslik lähtepunkt Põhja-Jüütimaa avastamiseks. Külastage Taani pikimat jalakäijate tänavat, kust leiate stiilseid kauplusi, eripoode ja delikatesside kauplusi, samuti suurepäraseid restorane ja baare – proovige Jerry'ses kohapeal valmistatud õlut või osalege Frederikshavn Beerwalk pubituuril. Veetke päev palmirannas, nautige Kariibi mere seiklust The Reef Hotel & Resort kuurorthotellis, saage loodusega lähedasemaks, külastage Bangsboi botaanikaaeda ja nautige erinevaid kogemusi maismaal ja merel.

 

Me soovitame reisi alustada Pikkerbakkeniga, mis on eriline vaateplatvorm, kust avaneb piiramatu vaade Frederikshavnile, sadamale, Hirsholmenele ja nii Sæbyle kui ka Skagenile. Hea ilma korral võite näha isegi Læsø saart. Pikkerbakkenist lõuna poole sõites jääb teele Bangsbo kindlus, kus pakutakse giidiga ekskursioone, mis tutvustavad kahureid, punkreid ja Frederikshavni rolli sõjaajaloos. 

 

Reis Frederikshavnisse pole täielik, kui te ei külasta Palmestrandeni randa, mis on Taani kõige eksootilisem rand, mida kaunistavad õõtsuvad palmipuud ja kriitvalge liiv. Frederikshavnist põhja pool asuvas rannas on mõnus pidada piknikku, päevitada ja ujuda madalas vees. Peale selle saab siin mängida ka rannavõrkpalli. Proovige jäätisekioskis kindlasti ka gufi, mis sarnaneb suhkruvatiga. Kui reisite lastega, võite pärast rannas veedetud päeva külastada Palmestrandeni kõrval asuvat Fun House Leklandi, kus on mõnus mängida ja lustida. Palmestrandenist põhja pool asub meremeeste ja kalurite seas populaarne Rønnerstrandi sadam, mida ümbritsevad omapärased kalurimajad. Siin olles astuge läbi restoranist Penna´s, kus võite keha kinnitada Taani klassikalise Stjerneskudi võileivaga. Veel üks suurepärane rand, mis võiks teile meeldida, on Taani Kõrb ehk Råbjerg Mile. Rand asub Skagenisse viival teel, vaid 32 km kaugusel Frederikshavnist ja siin on Põhja-Euroopa suurim liivaluide, mille tipust avaneb hunnitu vaade.

 

Frederikshavni kunstimuuseumis on välja pandud nii Taani kui ka rahvusvahelised kunstiteosed ning siin korraldatakse mitmesuguseid näitusi, mida tasub kindlasti külastada. Muuseumis on ka üle 500 000 eksliibrise, mis on ühtlasi maailma kõige suurem kogu. Lastel on Frederikshavni kõikidesse muuseumitesse tasuta sissepääs. Frederikshavni-reisi ajal on mõnus külastada ka Frederikshavnist umbes 3 km kaugusele jäävat peredele sobivat Sognefogedgårdeni muuseumi talu. Väikeses autentses muuseumis saab palju teada põllumajandusliku elu kohta. Dronninglundis asub kaunis renessansiaegne Voergaardi piiskopilinnus, mis on kuulus oma kunstikollektsiooni poolest. Piiskopilinnus paikneb Frederikshavnist umbes 20-minutilise autosõidu kaugusel. Siin kuulete vanu lugusid Ingeborg Skeeli ja Stygge Krumpeni kohta ning saate külastada isegi vangikongi.

 

Kui looduse avastamine on teile meelepärane, siis Friderikshavn ei valmista pettumust. Seal on palju suurepäraseid jalgratta- ja matkaradu ning kui astute Frederikshavnis läbi Stena sillal asuvast turismipunktist, leiate kaarte, mis aitavad teil oma teed valida. Hærvejen on 500 km pikkune jalgrattarada, mis kulgeb mööda Saksa piiri Frederikshavnist Padborgi. Et rada oleks „lihtsam“, on see jaotatud lõikudeks, et saaksite ette võtta ühe lõigu korraga – see on Frederikshavni vaste Hispaania Camino rajale! Kui teile meeldib kala püüda, võite veeta päeva Nordre Mole pika kai ääres. Populaarses kalastuspaigas saate püüda meriforelli, turska, heeringat ja makrelli, jälgides parvlaevade tulekut ja minekut. Kui olete golfisõber, siis võite külastada näiteks Frederikshavni golfiklubi. Kaunist väljakut ümbritsevad järved ja ojad ning siin on palju väljakutseid pakkuvaid ja põnevaid auke. Golfiklubis on ka suurepärane restoran ProShop, harjutusala, katusega driving range, recording green ja kaks puttamisgriini.

 

Võluvasse Strandby kalurikülasse, mis asub Frederikshavnist lõuna pool, on lihtne jalgrattaga sõita ning see on ideaalne koht värskelt püütud kala ja Taani jäätise nautimiseks. Siin on palju suurepäraseid restorane ja moodne jahisadam. Mõnusa päeva saab veeta ka kaheksast saarest koosnevas Hirsholmarna saarestikus, kus on võimalik imetleda erilist loodust ja maastikke ning nautida vaikust. Hirsholmi saar on ka asustatud. Saarestiku külastamiseks saate teha broneeringu aadressil seadog.dk või turismiinfopunktis.

 

Kui otsite Frederikshavnis peatumiseks suurepärast kohta, siis meeldiks teile Kariibi seiklus The Reef Hotel & Resortis. The Reefis on 1500 ruutmeetri suurune Kariibi teemaline veepark, kus nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad lõbusalt aega veeta liumäel, kose all ja välibasseinis, nautides sooja troopikakuumust. See on suurepärane koht nii lastele kui ka täiskasvanutele!

 

Frederikshavn – nii palju teha ja näha!

Friderikshamn, või Friderikshavn nagu Taanis öeldakse, on Jüüti poolsaare kirderannikul asuv Põhja-Taani võluv sadamalinn.

 

Võtke oma auto Göteborgist Friderikshavnisse kaasa ja avastage linna ning muudki maastikku – Friderikshavn on täiuslik lähtepunkt Põhja-Jüütimaa avastamiseks. Külastage Taani pikimat jalakäijate tänavat, kust leiate...

Loe rohkem Loe vähem

Valige marsruut ...

Nautige reisi Taani

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Majutuskoha pilt

Hotel Frederikshavn

Majutuskoha pilt

Hotel Lisboa

Majutuskoha pilt

The Reef Hotel & Resort Frederikshavn

Majutuskoha pilt

Best Western Hotel Herman Bang

Majutuskoha pilt

Park Hotel Frederikshavn

Valige marsruut ...

Nautige reisi Taani

Alates 80.11€ üks suund, auto ja juhi eest

Vaata veel sihtkohti

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega