Göteborgi 400. aastapäeva näitused

Tähistage Göteborgi 400. aastapäeva!

Planeerige lõbus suvi, mis on pühendatud Rootsi suuruselt teisele linnale

 

Nagu öeldakse: parem hilja kui mitte kunagi. Pärast kaheaastast viivitust tähistab Göteborg 2023. aastal oma 400. aastapäeva. Suure sündmuse jaoks kavandab linn terveks suveks kontserte, näitusi, festivale, pidusid ja palju muud – te ei taha sellest ilma jääda!

 

Seilake meie laevaga Kielist või Frederikshavnist ja maabute otse linna südames. Meie terminal on äärmiselt mugava asukohaga ning jõuate otse melu keskele, sõltumata sellest, kas olete jalgsi või autoga. 

 

Pidustused toimuvad 2. juunist 3. septembrini 2023.  Suvi on juba ideaalne aeg kogeda Göteborgi ainulaadset kunsti ja kultuuri, silmapaistvat toitu, uhkeid vabaõhuväljakuid ja sõbralikke naabruskondi. Kuna juubeliüritused lisavad põnevust, pole kunagi olnud paremat aega Rootsi suuruselt teise linna armumiseks. 

 

Juubelisündmuste täieliku loendi vaatamiseks klõpsake siin ja tutvuge allpool selle kauaoodatud sünnipäeva tähistamise tipphetkedega.

Göteborgi 400. aastapäeva näitused

Kuupäev: erinevad kuupäevad kuni 31. detsembrini 2023

 

Kogu Göteborgi juubeliaasta jooksul on kunst ja ajalugu tugevalt fookuses. Neli sajandit Göteborgi kultuuri mälestavad eksponaadid on eksponeeritud kogu linna muuseumides, galeriides, avalikes kohtades ja kohtades. Tähtsündmuste hulgas on Göteborgs Stadsmuseumi „400 Years of History“ ja „The Thing About Göteborg“, mis on muuseumi kõige armastatumate (ja vihatumate) objektide uurimine; „A Genius Mind“, mis on pühendatud Eriksbergshallenis tänavakunsti ikoonile Banksyle; ja palju muud. Paljud eksponaadid on eksponeeritud aasta lõpuni. Täielik näituste kalender on saadaval siin.

Göteborgi muuseum. Tutvuge põneva eelajaloo, 19. sajandi elu-olu, moodsa tööstusliku Göteborgi arengu ja Rootsi ainsa eksponeeritud viikingilaeva Äskekärrsskeppetiga.
Göteborgs Jubileumsfirande

Kuupäev: 2.–3. juuni 2023

 

Aastapäeva pidustused algavad hoogsalt Göteborgs Jubileumsfirandes, igale vanusrühmale sobival tasuta muusika- ja kultuurifestivalil linna kiiresti arenevas Frihamneni piirkonnas. Esinejate koosseis on väga lai, sealhulgas Göteborgi sümfooniaorkester, kohalik indie rocki trubaduur Jens Lekman, popstaar Sarah Klang, elektroonikaduo Hooja jt. Lisaks on üritusele planeeritud Rootsi kuningliku pere külaskäik, suurepärane toit, tants ja palju muud. See on sünnipäevapidu, millest te kindlasti ei taha ilma jääda.

Göteborgs Jubileumsfirande
Eriksbergs Kulturhamnsfestival

Kuupäev: 26.–27. august 2023

 

Eriksbergi stiilne veeäärne piirkond on viimastel aastatel muutunud ja arenenud, kuid see ei ole hüljanud oma rikkalikku merepärandit. Eriksbergsi Kulturhamnsfestival on merepidu ja purjetamisüritus, mille käigus sadam on laevu täis ning kai ääres toimub elurõõmus tegevus ja mängib muusika. See on suurepärane võimalus tutvuda linna ühe elavama toidu-, kultuuri- ja meelelahutuskeskusega. 

Eriksbergs Kulturhamnsfestival
Göteborgs Kulturkalas

Kuupäev: 1.–3. september 2023

 

Iga suve lõpus muudab Göteborgs Kulturkalas (Göteborgi kultuurifestival) linna väljakud ja tänavad üheks suureks, kultuurile pühendatud peokohaks. Tasuta üritusel pööratakse tähelepanu kõikvõimalikele esinemistele – elav muusika, tants, film, tänavakunst, käsitöö, komöödia, luule ja palju muud. Sel aastal toimub festival koos Göteborgi 400. aastapäeva tähistamisega ning eeldatavasti meelitab peafestival ja sellega seotud erinevad üritused kogu piirkonda ligi 700 000 osalejat. 

Göteborgs Kulturkalas
Göteborgi juubeliparaad

Kuupäev: 2. september 2023

 

Mis on sünnipäev ilma paraadita? Göteborgi aastapäeva viimane nädalavahetus algab stiilselt juubeliparaadiga. Paraad lookleb läbi kesklinna Gustafs Adolfs Torg Götaplatseni juurest, pakkudes tantsu, muusikat, tulesid ja muud, mis meenutab linna pikka ja kaunist ajalugu.

Juubeliparaad
Göteborgsvarveti maraton

Kuupäev: 3. september 2023

 

Göteborgsvarveti maraton, mis on üks Skandinaavia jooksjate lemmikvõistlusi, pakub osalejatele võimalust joosta linna tänavatasandil, kus kümned tuhanded jooksjad kihutavad mööda linna vaatamisväärsustest ja kanalitest mõlemal pool jõge. Kuna 2023. aasta maraton on ajastatud Göteborgi aastapäeva tähistamiseks, tõotab tänavune üritus olla nii osalejate, kui ka pealtvaatajate jaoks eriline.

Göteborgsvarveti maraton
MÄRGITUD
  • Gothenburg

Klienditeenindus

Kas teil on küsimusi või vajate abi seoses broneeringuga? Vastused kõige levinumatele küsimustele leiate KKK-st.

Võtke ühendust klienditoega